Co se (to) stalo?

Home Forums Washingtonská bažina Co se (to) stalo?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
  • Author
    Posts
  • #3671 Reply
    leho
    Keymaster

    Mám na mysli dílko a knížku Clintonky “What Happened?”. Na iDnes ji věnovali článek Clintonová si vyřizuje účty za prohrané volby, v pamětech nikoho nešetří, název překládají “Co se stalo?”. Ten překlad je špatně. Mělo by se to jmenovat “Co se to stalo”? Zdůvodnil jsem v diskuzi (linka zde) pod článkem takto:
     
    Název knihy je špatně přeložen. V angličtině se jmenuje “What Happened”, což doslovně přeloženo je sice správně, ale daleko přesnější je “Co se to stalo”. Angličtina prostě tu jemnou nuanci v písemné formě jako čeština nemá. V tomto jazyku je vystižena spíše v kontextu a pak tónem hlasu. Angličtináři si jistě všimnou a pochopí, jak správně s titulem knihy nakládat http://video.foxnews.com/v/5550837345001/?#sp=show-clips
     
    Kontext této epizodky je také velmi zajímavý a hlavně jak o debatě Clintonka sprostě lže. Kdyby se Trump skutečně k ní příblížil blížeji, než je zdrávo, hned by si média toho všimla už druhý den v říjnu minulého roku a s nimi mnoho miliónů diváků. Ale nikdo si ničeho takového nevšiml a ani já jsem si nevšiml, že by Trump dělal nějaké nedůstojné grimasy a že by se nějak k ní přiblížil příliš blízko. Ona prostě lže tak jak je zvyklá celý život.

     
    Stěžování na všechno možné, lhaní a nářky, to neosloví nikoho jiného, než její věrné souputníky, kterých je ale dost na to, aby si tuhle snůšku kravin koupili a vydělali Clintonům nějaký ten miliónek navíc. A to je jediný účel tohoto patetického dílka…
     
    PS: V diskuzi na iDnes byly publikovány některé zajímavé zdroje o Clinton Foundation:
     

    Jozef Pauchly 39874
    netreba byt pokladnik, staci vediet citat ;-D
     
    https://www.clintonfoundation.org/contributors

    http://observer.com/2016/11/foreign-donors-begin-pulling-out-from-clinton-foundation/

    http://www.cnn.com/2016/08/24/politics/clinton-foundation-explainer/index.html

    http://www.bbc.com/news/election-us-2016-37168505

    https://www.economist.com/blogs/economist-explains/2016/02/economist-explains-4
     
    12.9.2017 22:33

    #3678 Reply
    Daniela
    Guest

    Nekdy by byla kritika D.Trumpa mozna ospravedlnitelna, ale zoufale pokusy Hillary vysvetlit jeji prohru jen vice presvedci obcana, ze si vymysli ona.
    Presidentske debaty jsem sledovala, v zadnem pripade ji Trump na zada nedychal, to spise ona se cpala pred nej, aby byla blize k publiku. Take casto vandrovala do jeho prostoru.
    V liberalnich mediich po presidentskych debatach psali, ze Hillary debaty lehce vyhravala a Donald byl Clintokou prevalcovany.
    Stejne tak, kdyz ji uverime, jak je utlocitna a bazliva uz pri presenci razneho muzskeho, tak pak mne napada, jak by potom chtela byt kompetentni vudkyni, ktera se nenecha zastrasit domacimi i cizimi muzskymi agresory ? Trump ji odhadl. Hillary nema vydrz.
    Nevim, jak si knihu o Hillary selhani vysvetli Demokrati, na ktere zhrzela Hillary take zanevrela. Ma ale pravdu, kdyz rika, ze Sanders neni Demokrat.To on neni. Je to marxista. Zbavili se ho proto, ze by ohrozoval, dle jejich predstavy, jiste vitezstvi Clintonky.

    #3679 Reply
    leho
    Keymaster

    Danielo, máš naprostou pravdu, že Clintonka se cpala do prostoru Trumpa a ne naopak. Má troška k věci je ta, že ona je patologická lhářka, kdo není schopen rozlišit lež od reality a věří takové realitě, která je pro ni nejvýhodnější.
     
    Já si ani nepředstavuji, jaká by byla prezidentka a jak by to vypadalo za její vlády. Taková představa je pro mne silně depresivní a tak ji raději ignoruji. Prezidentem je Trump a to platí, to je teď důležité.
     
    Já to vidím tak, že demokrati páchají v těchto dnech harakiri za asitence Clintonky. Žijeme ve strašně zajímavé době…

    #4156 Reply
    leho
    Keymaster

    Donna Brazil v interview s Tucker Carlsonem. Nemohu si pomoci, ale mě se Donna docela líbí, je zapálená, věří tomu co dělá a skutečně miluje svoji práci. Opravdu velká škoda, že se takto obětuje demokratické straně, straně korupce a podvodu nezadající se starými známými komunisty:
     

    #4178 Reply
    mikin
    Guest

    Slysel jsem, ze uz je dost dukazu k zadrzeni Flynna a jeho povedeneho synacka. To uz bude 5 Trumpovych gangsteru ve vezeni. Ted jen, ktery z nich zacne zpivat.
    Papadupoulos pry uz zacal….. 🙂

    #4181 Reply
    krakatit
    Guest

    Bylino ty se starej o to aby te s tim jmenem nedali v Kanade na no-fly list … na magory tvyho kalibru se zamerujou i v Kanade!

    Kennedy na tebe praskne ze jsi AHNED a uz te vezou SMICH!

    #4194 Reply
    Daniela
    Guest

    Panove, zenske jsou proradne, kdyz jim jde o neco duleziteho . Mne uz je mnoho veci v politice celkem jedno, takze nemam skrytou agendu. 🙂
    Toto receno, ja neverim Donna Brazile, ze ma ocistujici umysly a chce lidem zvestovat pravdu a nic nez pravdu. Knihu jsem sice necetla, ale uryvky mi napovidaji, ze se chytre vymezuje proti Hillary proto, ze ji chce mentalne-ideologicky z Demokraticke strany vymazat. A proc jako, kdyz pred tim verne slouzila, konspirovani bylo O.K ? Nic z jejich novych hlasek bychom se nedozvedeli, kdyby Clintonka vyhrala. Coz mi napovida, ze po planu “ocisteni” strany ma novy program s kandidatem, nebo spise kandidatkou, pac ona je taky feministka.. Demokraticti lidri jsou slabosi a naivkove, takze bych hadala, ze zenska klika ma uz pripravenou kandidatku. Prichazeji mi na mysl dve. Sama Donna Brazile, ktera muze svou vyrecnosti presvedcit Hillary tabor, jak dobre to mini s liberalne levicovou ideologii a jejim prosazovanim se. Po te knize ji ale nedavam velkou sanci. Je zde ale kandidatka, ktera doposud stala v pozadi a je v liberalnim tabore. Tou je Michelle Obama. Donna Brazile uz v televiznich rozhovorech otukava a chvali Michelle do vysin a vysila signaly na podporu Michelle. Cernoska, feministka, liberalka a uz jednou Prvni dama Spojenych statu, to je dulezite resume. Ma kvalifikaci. No ne ?

    #4205 Reply
    leho
    Keymaster

    Úroveň hysterie v médiích a anti-trumpovců se stále zvyšuje přímou úměrou dle vyplouvání na povrch neskutečných skandálů Clintonky a demokratické strany. Jakou boudu se snaží ušít na senátorského kandidáta Roy Moore je vrchol stupidity a nehoráznosti. Úplně čirou náhodou jsem zaslechl relaci Marka Levina dnes odpoledne na KSFO:
     

    MARK LEVIN Exposes WaPo Hit Piece on Judge Moore As Complete Fabrication

    #4209 Reply
    leho
    Keymaster

    Tak je to doma: obvinění Roy Moora přišlo od člena volební kampaně Clintonky:
     
    http://www.foxnews.com/politics/2017/11/10/roy-moore-accuser-worked-for-clinton-campaign-as-interpreter-reports-say.html

    #4210 Reply
    krakatit
    Guest

    Dochazi k uplnemu zvratu americkych dejin. Jednoduse – sud nepredstavitelnych podvodu krytych politickymi sejdiri pretekl.

    Otazka je co bude dal. Nejen zde v USA, ale celosvetove.

    #4212 Reply
    leho
    Keymaster

    To je pravda. Co ale bude dál je záležitostí křišťálové koule, kterou nikdo nemá. Nezbývá tedy než si pohodlně sednout na gauč či do křesla a sledovat ten tyátr.
     
    Nejen že jedna z těch dívek, dnes už zapšklých demokratek, je účastnice Clintonky kampaně, ale ta hlavní, které bylo prý 14, když ji soudce Moore osahával, je také zřejmě velmi podivný charakter. Opravdu to muselo trvat těch 38 let, než ji konečně našli. Viz zde:
     

    Roy Moore Accuser Is 3X Divorcee Who — ‘Claimed Several Pastors Made Sexual Advances At Her’

    #4213 Reply
    krakatit
    Guest

    jenze dobrodejove dostali uder mezi oci!

    #4214 Reply
    mikin
    Guest

    A uz je to tady. Trump neveri ve veci ruskeho ovlivnovani voleb americkym tajnym sluzbam, ale kagebakovi.
    Kdyz uvazime ze se vysetrovani tyka i jeho, je to od hnusa vicemene priznani vlastizrady.

    #4215 Reply
    leho
    Keymaster

    Tajným službám nelze věřit z velmi prostého důvodu: jejich obvinění z ruského ovlivňování voleb je založeno na dokumentu zaplaceného Clintonkou a vyrobeného velmi podezřelou firmou Fusion GPS. Je nutno vzít v úvahu, že nikdo z nich až to 8. listopadu roku 2016 nečekal, že bude Trump zvolen prezidentem. Účel dokumentu byl Trumpa totálně po volbách znemožnit a to by se tak stalo, protože by neměl přístup k tajným informacím. Viz hodinová prezentace shrnutí faktů o dokumentu YouTubera Stefana Molyneux:
     

     
    Washingtonská bažina je hlubší a rozsáhlejší, než by kdo čekal i když na její vybudování měli B. Hussejn Obama a oba Clintonovi osm let…

    #4216 Reply
    krakatit
    Guest

    Washingtonská bažina je hlubší a rozsáhlejší, než by kdo čekal i když na její vybudování měli B. Hussejn Obama a oba Clintonovi osm let…

    Nejen ti dva, ale cela rozsahla sit darebaku jejichz idea je znicit Spojene staty. To ze podcenili “americke vidlaky”, dokazuje ted kazdodeni svinstvo norici se na povrch z bazin. Staci si rychle projet Washingtonske svodky, a nechut verejnosti ke vsemu, co ma z minulym rezimem co spolecneho. Nastala doba, kdy volici velmi pozorne sleduji cinnost svych zastupcu v D.C. Je konec zvanilu v obou kridlech americkeho politickeho sveta.

    Spolecnost se neda uz oblbovat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
Reply To: Reply #4624 in Co se (to) stalo?
Your information: