emigrace

Home Forums Watergate 2.0 emigrace

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #3760 Reply
    krakatit
    Guest

    #3761 Reply
    krakatit
    Guest

    Omluva – skace jak chce.

    #3762 Reply
    Prazak
    Guest

    Odvadis moji pozornost Krakatite :-), najednou koukam na TV aniz bych chtel:-) koukal sem na vtipy Kantorka a zjistuji, ze toho o nem moc nevim, nakonec sem zjistil, ze zemrel ve svych 75 letech jako exulant v Torontu, profesor a nevim jake dalsi tituly posbiral, nikde sem necet, ze zemrel pocatkem srpna tohoto roku stihnul sem ho proste pozde. R.I.P. pane Kantorku vtipy byli vzdy moudre a vtipne.
    http://www.radio.cz/en/section/news/czech-scientist-and-cartoonist-pavel-kantorek-dies-at-75

    #3763 Reply
    Daniela
    Guest

    Ten styl pana Kantorka si pamatuji, byl vtipny, jmeno uz jsem zapomnela a taky jsem nevedela, ze emigroval. Herec J. Triska taky emigroval, mel zustat v Emerice, pac si prijel do Ceska pro smrt. V Americe by asi zil o neco dele, i kdyz porovnano s vecnosti to neni ani okamzik.
    Z ceske kotliny emigrovalo celkem dost emigrantu hostitelske zemi uzitecnych, rekla bych. Proto nejsem plosne proti emigraci, jen zijeme v dobe, kdyz uz je nas hodne a zivotniho prostoru pomalu ubyva. Sice proti Mexiku a mnohych jihoamerickych zemi mame jeste hodne mista, a hlavne, je zde lepe placena prace.. Zatim, pri nezamestnanosti kolem 4-5 procent zde prace pro ne je. A uprimne, manualni prace uz mnozi Americane delat nechteji.
    Ja jsem, (mimo zakaz immigrace muslimu) hlavne proti illegalni emigraci z latinske Ameriky, protoze v te prichazi daleko vetsi pocet kriminalnich zivlu. Jen kdyby USA prestaly zivit desetitisice usvedcenych cizincu-zlocincu sedicich ve vezeni a deportovaly je, pak by se usetrily miliony, co by se hodily do kasy emigracni administrativy. Treba pro snidane malych emigrantu ve skolach.
    Od te doby, co je D.Trump presidentem , se u nas v Severni Karoline situace zlepsila.. Uz nevidim v Mall lelkujici podezrele hloucky Latinos, nekam se zdejchli. Mame zde sezonni delniky na sklizen urody, maji Zelene karty, v patek vecer nakupuji plne kosiky ve Walmartu. Proti takovym nic nemam, treba takove trhani jablek cely den je drina..Holt je potreba emigraci regulovat.
    Anebo jim dat volny transit zkrze Ameriku do Kanady 🙂

    #3764 Reply
    krakatit
    Guest

    Umoznovani prujezdu uprchliku z Jizni Ameriky do Kanady by mela byt hlavni pomoc tem lidem. Kanada by si zvedla populaci, mohla by zvednout i zapadle urbanizacni enklavy jako je treba Dawson, integrovat spanelsky mluvici populaci do takoveho vnitrniho zivota kanadskych poradcu Spojenym statum.

    Napriklad Mikin by lacinou vyrobni silou snizil znacne naklady na svuj podnik, nemluve uz o moznosti ziskani dalsiho jazyka, a znacne vylepseni fadni kuchyne kanadskych divocin. Vitalita jihoamericanu by mohla napomoc souzitim s kanadankami znacne osvezit rasovy fond, neco co evropsti exulanti v Kanade nejak nezvladaji.

    Dano ta posledni tva veta ma kridla!

    #3765 Reply
    Daniela
    Guest

    Hezky uhel pohledu, krakatite.
    Navic, politicky aktivni Latinci se svym temperamentem neshodnou s cernosskymi aktivisty, pac je rasa nezajima, oni maji vzor v Che Guevarovi.
    Kanada potrebuje vice politicke diversity. 🙂

    Ja se ted bavim blamazi TV kanalu MSNBC, velkemu oponentovi D.Trumpa..U nich to je porad, ze Trump je vztekly, Trump ze je pokrytec, Trump uziva vulgarnich vyrazu… No a zde ocividne byl jeden z hlavnich Trumpovych zalobnicku nachytan pri daleko horsim chovani:

    #3766 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano tak to je klasika! SMICH …. zklamani ze shoreli jako papirovi certici. Kazdopadne uz jsem na zdejsi mistni GOP navrhoval, aby se od hranice vypravovala autobusova linka do Kanady. Napred se vsichni divili, avsak pochopili a setkalo se to se souhlasem. Ted jeste aby se me podarilo urcit “destination point” Dawson a nemlich Mikinovi u chaloupky, at se ma predvede co je za lidumila!

    #3767 Reply
    leho
    Keymaster

    …a čertíci jsou opravdu zoufalí. S čím v dnešních dnech přicházejí je opravdu úžasné: Elections board: Our error Kushner listed as female a na iDnes samozřejmě si nenechali takovou pikantnost ujít v článku Trumpův zeť je u voleb údajně už osm let registrován jako žena A k diskuzi pod článkem linka zde

    #3776 Reply
    Prazak
    Guest

    no treba se to bude zdat jako vedle teto debaty, ale prave sem dokoukal ceske bezdomovce, v mladi sme trapovali, hrali si na americke hobos proste byla to romantika, ale v pondeli hura zpet do roboty. Tyhle kluci si take stezujou na muslimske emigranty, dalo by se rict, ze ja tulak zivotem nechapu gurus “trampa” zebraka, no a tyhle ani nezebraj, vybiraj popelnice proste maj svuj deni rezim a jsou na ulici 10 i vice let, tomu rikam dlouhej cundr 🙁 a to ani netusim, jak to vypada tady, lokalitam bezdomovcu se vyhnu jako cert krizi.
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/217562222000003-polosero-stiny-ulic/

    #3777 Reply
    krakatit
    Guest

    Bezdaci jsou celoplanetarni problem …. at na karibskych ostrovech, nebo v Rusku, ci v Los Angeles…. v Cine si z nich udelali lihen na nahradni organy….. proste filozoficka otazka – co s tim? Treba Mikin to svede na Trumpa, ma to halt hoch jednoduchy SMICH!

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Reply To: Reply #3763 in emigrace
Your information: