Komety

  • This topic has 71 replies, 1 voice, and was last updated 6 years ago by Prazak.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)
  • Author
    Posts
  • #4789 Reply
    mach 5
    Guest

    Komety patří mezi nejkrásnější, nejznámější, nejnápadnější a také mezi nejzáhadnější tělesa Sluneční soustavy. Název kometa vychází z řeckého kometes (dlouhovlasý). Proto se kometám také často říká vlasatice. V minulosti byly komety považovány za atmosférické jevy a jejich zjevení se na obloze mělo být předzvěstí válek, moru či jiných pohrom.
    https://www.treking.cz/astronomie/komety.htm

    Vlasatice předzvěst válek?

    Šmarja, panenko skákavá, stůj při nás…

    #4790 Reply
    krakatit
    Guest
    #4791 Reply
    leho
    Keymaster

    Nějak jsem přehlédl příspěvek od mach 5. Že by oběť zákeřné nemoci TDS? Pro neznalé, co TDS vlastně je, vysvětlení zde
     
    PS: Vypadá to, že přispěvovatel mach 5 je jeden můj dávný známý z Prahy, shodou okolností známý novinář. Napsal jsem mu email, jsem zvědav zdali se ozve. Doufám, že ho nepostihl neblahý osud Mikina.

    #4795 Reply
    krakatit
    Guest

    Leho dostals mail s adresou webinare?

    #4798 Reply
    leho
    Keymaster

    Jojo, dostal. Sorry, mám toho teď nějak moc a nestíhám odpovídat na emaily…

    #4799 Reply
    Daniela
    Guest

    Myslim, ze muze zajimat jedine Melanii, jakou ma kstici jeji Donald, jelikoz se zadny z nas ve vlasech presidenta neprohrabuje, predpokladam. Tahle marnivost a pece o posledni vlasky je celkem u muzu bezna, na tom stoji ohromny prumysl. Jako zenska tehle obsesi s vlasy moc nerozumim, Trump by si to mel vse oholit a mel by po starosti. To by byla legrace, kdyby se nam jednoho dne pan Trump predstavil s holou lebkou. Vse je mozne.
    Taky mi neni zcela jasne, co ma kometa, byt v Cesku zvana vlasatice, spolecneho s ucesy presidentu, pripada mi to jako pokus o osli mustek.
    Vlasatice je rodu zenskeho a prenaset ji na muze, nu, treba je vlasatice “transgender’… :-)))

    #4800 Reply
    leho
    Keymaster

    U Trumpa jeho bujná kštice byla součástí jeho televizní šou a jeho celkové image. Ten vítr zase toho moc neodhalil, já bych si ani ničeho nevšiml, ale to není případ módních antitrumpovců, kteří čekají na jakoukoliv i minimální příležitost si přihřát svoji polívčičku. Mach 5 je sice velmi inteligentní člověk, ale jako novinář je bohužel ovlivněn prostředím, které ho živí. Tedy pokud je to on, za kterého ho považuji…

    #4801 Reply
    mach 5
    Guest

    Vlasatice je rodu zenskeho a prenaset ji na muze, nu, treba je vlasatice “transgender’… :-)))

    Comet – from Middle English faxed sterre, from Old English feaxede steorra (“comet”, literally “maned star”), equivalent to faxed (“having hair, hairy”) + star, from the tail appearing as though the star had hair.
    *
    Jakého rodu je slovo “comet?” Ženského?

    *
    HA____?

    1) HALLEY

    2) HAIR

    3) HAWAII

    4) HA____?

    * * *
    No já nevím. Číst o tom jak americké civilní obyvatelstvo zalejzá do děr není k smíchu – to je trapný. To jim tam na Hawaii nikdo neřekl že Ronald Reagan nechal postavit protiraketový štít nad celou Amerikou? On asi ten štít není úplně hotový. Kdyby byl, tak by ho Donald Trump nemusel dokončovat.

    #4802 Reply
    Daniela
    Guest

    Pane Mach, je hezke ze jste odpovedel a hajitte sve scestne prirovnani, nicmene beru to jako pokus o mlzeni, coz zde nazyvame spinning. Vychazim z puvodniho prispevku. Sam oznacujete kometu ceskym prekladem a navazujete na vlasatici, obe zenskeho rodu, jak informuje cesky jazyk. Tak do toho najednou nemichejte anglicke oznaceni komety, jeste k tomu middle english, jako “comet”. Bud to ci ono, ony totiz i ty metafory maji sva logicka usporadani. Na te logice bych si dovolila navrhnout vice zapracovat, byti vami. Zminka o Hawaii je naprosto nelogicka.

    #4803 Reply
    krakatit
    Guest

    Dana ….<i> Huston we have a problem ….</i>

    Mimochodem, Leho ma adresu na webinar co by te mohl zajimat. Zacatek 2/14 gov. agency.

    #4804 Reply
    Daniela
    Guest

    krakatite,
    mam standardni bezpecnostni opatreni, jestli neco neprochazi, pak to neni koser..

    #4805 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, Leho ma adresu … je to pres ADOBE pouze pro zvane. jde o “gov” adresu, takze nezvani jsou automaticky vyrazeni, nejde o “krafarnu” jsou to odborne seminare. Tento myslim ze by te zajimal – ten dustojnik prisel z kotehulek a vypracoval se dost vysoko …

    Jinak Arizona je delana pro veterany :). On tu totiz zadny zmetek neni, pouze tech organizace, UNI atd.

    Mimochodem, coz me prekvapilo, Arizona byl stat konfederace, stale je to citit 🙂

    #4806 Reply
    mach 5
    Guest

    Pane Mach, je hezke ze jste odpovedel a hajitte sve scestne prirovnani, nicmene beru to jako pokus o mlzeni, coz zde nazyvame spinning. Vychazim z puvodniho prispevku. Sam oznacujete kometu ceskym prekladem a navazujete na vlasatici, obe zenskeho rodu, jak informuje cesky jazyk. Tak do toho najednou nemichejte anglicke oznaceni komety, jeste k tomu middle english, jako “comet”. Bud to ci ono, ony totiz i ty metafory maji sva logicka usporadani. Na te logice bych si dovolila navrhnout vice zapracovat, byti vami. Zminka o Hawaii je naprosto nelogicka.

    *
    Dovoluji si upozornit že slovo “comet” má svůj etymologický základ, který jsem pro pořádek zmínil.
    *
    Vy musíte také vycházet z faktu že Donald Trump, jeden z těch vlasovců na YT videu, umí akorát jedno české slovo: hovno. Ten druhý vlasovec nezná ani to. Tudíž vaše jazykové omezení nebere v úvahu kontext uvedeného argumentu a to vede do třešňové aleje.
    “Cherry picking has a negative connotation as the practice neglects, overlooks or directly suppresses evidence that could lead to a complete picture.”
    *
    Potom není divu, že ta zmínka o Havaji vám přijde nelogická, protože má svoje specifikum, které jste přehlédla: “Escalating tensions between North Korea and the United States, including threats by both countries that they could use nuclear weapons against one another, prompted a heightened state of readiness in Hawaii.” Jak Severni Korea tak i USA maji sve mocipány, kteří si vjeli do vlasů. A podle logického řetezce synonym [hair/mane —> comet = portent of doom] se dostáváme k tomu poplachu na Havajských ostrovech.

    Některým lidem pomáhá pánbu, aby se stranili nebezpečných míst, tím že jim vnukne nějakou záminku aby tam nejezdili, jako se to děje v tomto případě:

    #4807 Reply
    Daniela
    Guest

    To uz je lepsi odpoved, pane Mach.
    Vlasovce beru, i kdyz moje prvni mentalni asociace by byla Rusti Vlasovci, co osvobodili Prahu v r.1945. Vasi “Vlasovci” si vjeli do vlasu mi zni ponekud za vlasy pritazene, ale nest, je to Vas nazor.
    Hrichu “cherry picking” jste se dopustil vy jako prvni, kdyz vezmu vase prirovnani banalnich vlastnosti jako je muzska pokryvka hlavy, kterou identifikujete oba vudce .
    Hawaii specifikum je nam vsem zname, mne ale absolutne nesedi sarkasticke narazky na obcany Hawaje, jako ze maji Reaganuv bezpecnostni stit, a hlavne poznamka, ze civiliste zalejzaji do der a ze je to trapne. V tom zadnou logiku nevidim, protoze v Americe se casto stava, ze kvuli nejake katastrofe, (zatim nastesti jen prirodni jako tornados,) do tech der opravdu zalezame. Logicky, chceme prezit, ze. Obcane Havaje-Hawaii holt podlehli panice, dle meho nazoru se u nich probudil pud sebezachovy, coz mi pripada naprosto normalni.

    P.S.: Mocipan, z pohledu nevolnika, je zcela urcite Kim Jong-un, nikoliv Trump…

    #4808 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, snazis se, avsak uplne zbytecne. Jen bych dodal ze v Kanade je asi nuda, tak se proste diskuter vnucuje. Ale co me je do nej SMICH!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)
Reply To: Reply #4851 in Komety
Your information: