Komety

  • This topic has 71 replies, 1 voice, and was last updated 6 years ago by Prazak.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 72 total)
  • Author
    Posts
  • #4809 Reply
    Daniela
    Guest

    krakatite,
    ja to neberu moc vazne, nekdy si rada zakonverzuji v cestine.
    ——-
    Technicka odpoved k drivejsimu : Hele, jednoduse mi napis. 🙂

    #4813 Reply
    krakatit
    Guest
    #4818 Reply
    mach 5
    Guest

    V tom zadnou logiku nevidim, protoze v Americe se casto stava, ze kvuli nejake katastrofe, (zatim nastesti jen prirodni jako tornados,) do tech der opravdu zalezame.

    No to je právě ta věc, která významně přispěla do analýzy životní úrovně co dospěla k závěru že lidé na hranici důchodového věku žijící v České republice mají vyšší životní úroveň než ti v USA. Tu analýzu odstartovalo zvyšující se množství Čechů, kteří za komunistického režimu emigrovali do USA a kteří se v průměrném věku 65.38 let vrací zpátky do republiky. Z Katedry sociologie při FF UK si pozvali některé z těch navrátilců, aby se dopátrali proč se rozhodli opustit USA, poněvadž ty odpovědi se použily jako parametry v té analýze životní úrovně.
    * * *
    Pane Matějko, proč jste se vy a vaše paní rozhodli pro návrat do Čech? Vy jste žil v Texasu, pravda?
    *
    Ano v Texasu, ale ten Harvey – to už bylo příliš. Je tam prostě nebezpečno a v mém věku…
    *
    Takže vy jste se rozhodl už v roce 1963, ale vracíte se v roce 2017. Tomu nerozumím.
    *
    Já jsem se nerozhodl v roce 1963 opustit USA; naopak, já a Mařenka jsme se v tom roce rozhodli opustit Československo, což se nám za pár let skutečně podařilo.
    *
    Vždyť jste řekl že Harvey přispěl k tomu že…
    *
    Ale ne ten Harvey, ten Oswald – ten hurikán Harvey.
    *
    Aha. No, USA je veliká země. Uvažoval jste o tom že byste mohl s vaší paní přesídlit třeba do Kalifornie?
    *
    Tam? Ale prosím vás, to je jak z louže pod okap. Dyť se to tam furt třese – nebo furt hoří.
    *
    A co třeba středozápad? Ten je seismicky stabilní.
    *
    No to je. Jenže tam se furt točí tornáda. Dyť vám říkám, já už nejsem žádnej jůra a než stačím zalízt při poplachu do díry tak mi lítaj trenýrky ve stratosféře.
    *
    Přemýšlel jste třeba o státě Nevada? Tam je přece v tomto ohledu bezpečno.
    *
    Pane docent, byl jste tam někdy? Dyť tam je hic jak svině. A navíc se může stát že se nachomejtnete zrovna v místě kde se střílí kulometem z hotelu.
    *
    Pane Matějko, jestli vám vadí vysoké teploty, pak se nabízí třeba Montana.
    *
    Vy tomu furt nechcete rozumět. Montana je volba mezi smrtí hlady a infarktem, který často postihuje osoby pokročilejšího věku co odhazujou sníh.
    *
    No dobře, dobře… Já vás ale musím upozornit na tzv. migrační vlnu, která nás může zasáhnout. Víte on to není žádný med když v neděli v šest ráno troubí z mešity k motlidbám.
    *
    No co? Tak se obrátím na pravou stranu, poněvadž na levé ucho nedoslýchám, a chrním dál.

    #4819 Reply
    krakatit
    Guest

    No to je právě ta věc, která významně přispěla do analýzy životní úrovně co dospěla k závěru že lidé na hranici důchodového věku žijící v České republice mají vyšší životní úroveň než ti v USA. Tu analýzu odstartovalo zvyšující se množství Čechů, kteří za komunistického režimu emigrovali do USA a kteří se v průměrném věku 65.38 let vrací zpátky do republiky. Z Katedry sociologie při FF UK si pozvali některé z těch navrátilců, aby se dopátrali proč se rozhodli opustit USA, poněvadž ty odpovědi se použily jako parametry v té analýze životní úrovně.

    To je ovsem nesmysl, ale kdyz tomu verite, myslim ze vam to nikdo nebere.

    #4826 Reply
    mach 5
    Guest

    To je ovsem nesmysl, ale kdyz tomu verite, myslim ze vam to nikdo nebere.

    On zcela laický pohled na tohle téma může navodit konfliktní situaci. Laici se většinou opřou o jediný parametr, e.g. kolik stojí v Americe buřt oproti jeho ceně v Česku a pokud to srovnání vyjde příznivěji pro Ameriku, je v této věci rozhodnuto. No, já vám takový přístup, který vede k tomu nesmyslu že se senioři mají v Americe lépe než v Česku, také neberu, poněvadž víra pomáhá překonat obtíže, kterých je v Americe až přespříliš.
    *
    Zde je jedna chyba, které se lidé často dopouští
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hasty_generalization
    a zde je příklad:

    Mezi příslušníky sedmdesátnické generace našich jazzmanů, kteří se po desítkách let emigrace postupně navracejí domů, patří čelné místo brněnskému basistovi Vincenci Kummerovi.
    https://zpravy.idnes.cz/ztraceny-syn-vincenc-kummer-mimo-jine-gottuv-basista-se-pekne-vratil-120-/zpr_archiv.aspx?c=A110930_150130_kavarna_chu
    *
    Kummer se vrátil ze Švýcarska, ale to automaticky neznamená že Česko má teď vyšší životní úroveň než ta alpská země.
    *
    Když jsme u basistů jako je Kummer, Miroslav Vitouš, jeden z nejlepších světových basistů co kdy byli, opustil Ameriku, ale místo do Česka se odstěhoval do Itálie. Pokud nejsou známy osobní důvody pro změnu prostředí, tak se nemůže taková změna automaticky přisuzovat životnímu standardu ala kolik kde stojí buřt.
    *
    Zajímavá věc: Z Ameriky se do Česka vrátilo několik trumpetistů, ale přišel 20. leden 2017 a už je tu nikdo neviděl.

    #4827 Reply
    krakatit
    Guest

    Proboha, ja Vam vasi lasku k Cesku neberu. Pokud kdo ma zajem se tam vratit ma moznost. Pokud se ale definitivne uchytil kdekoliv jinde a neslzi pri fidlovacce, pak pochybuju.

    Osobne me ta zeme ani ta spolecnost nelaka. Ziju jako mnozi prakticky cely zivot nekde jinde, v teto dobe je to stejne jedno.
    Otazka je zdali vyhovuje penze, ci duchod tam kde jste. Minimalni duchod v USA je tusim 600 USD, kolik je prumer nevim. Jestlize se nekdo celozivotne flakal pak tech 600 USD je v Cesku slusny duchod.
    Mnozi pobirajici penze v nekolika tisicich USD si mohou dovolit zit kdekoliv na svete.

    Chtel jste snad ric ze Cesi zijici celou dobu mimo Cesko pobiraji jen to minimum? Coz je v Cesku opravdu slusny duchod …

    Pane, nevim co chcete naznacit 🙂 Zrejme mate kontakty s temi 600 tistovaky, nebo co?

    #4828 Reply
    Daniela
    Guest

    Jasne, kdyz si nekdo z Ceska nezaridil slusny duchod ve Spojenych Statech, coz mimo jine poukazuje na to, ze nemel dostatek prispevku SS-merits, pak je pro nej mozna lepsi se odstehovat do Ceska. Osobne se domnivamn, ze i pri malem duchodu je mozne si zivot v Americe zaridit tak, ze vyhovuje k uplne spokojenosti, hlavni podminka ovsem je, ze se INTEGROVAL do spolecnosti americke.. My jsme se soustredili na jihovychod Ameriky, tu cast znam dobre, zbytek Statu vubec ne, nevadi mi to. Netouzim po cestovani, coz uz se u mne rovna (v mych letech) ne krasne poznavani, ale fyzicka namaha a nepohodli. Trmacet se do stredoevropskeho statu z hezkou, ale ne az tak prekrasnou prirodou, to by bylo pro mne utrpeni. Historicke pamatky si mohu lepe prohlidnout a vychutnat na Google Street view, bez davu, mackani a “hassle”. V roce 2000 jsem byla v Cesku naposledy a to zvlaste kvuli mamince, po jeji smrti uz tam neni nic, co by mne citove oslovovalo.

    Spolehat se na to, ze nekde budu mit vic penez na zivobyti vubec neni priorita pro me pozadavky kde zit. Mimotoho, cena dolaru je umyslne tlacena dolu, kvuli exportu a muze se stat, ze v neklidnych dobach, krize, reformy, muze dojit k tomu, ze by se dolar menil za 15 korun ceskych, nebo i mene. To by se Americanum lehce prorazelo na evropskem trhu, ale ti eimgranti, co se vratili do Ceska by na tom prodelali. Harcovali by se zbytecne. Mohli by pak skoncit v ceskem starobinci, kdyby dosly dolarky. Hruzna to predstava, brrrrr……

    #4829 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, z mist kde ziju posledni dva roky, a kde to definitivne ukoncim 🙂 Proplul a proletal jsem znacnou cast tyhle planety. Klid jsem nasel tady. Nechci nic vic …. pocasi nadherne, UNI take a to nemluvim o hvezdarnach ktere nemaji obdoby.

    Jihozapad je stale takova vidina – oaza zivota 🙂

    #4830 Reply
    Daniela
    Guest

    No, krakatite, kdyz ti ucarovala Arizona, tak se neda nic delat, mas asi prostor v srdci pro tve mile misto zabrane, ze. Zajimave, ze po zivote na mori jsi se neodstehoval nekam blize k oceanu..
    Ona ta Arizona neni jen poust, mne to pripada jako prerie, ty kaktusy obdivuji, – jak se statecne drapou na svahy hor, tedy spise kopcu.
    Nedavno jsem byla moc prekvapena, kdyz jsem zjistila, ze arizonska poust ci Tuscon jsou vyse postavene, tedy, ze maji vyssi elevaci nez Apalacske hory. Nase nejvyssi hora je Black Mountain, ta ma 2,405 stop a Tuscon ma 2,490 feet elevation.

    #4831 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, toto je kraj mysterii 🙂 Arizona byl stat konfederace. Jestw pres 199 lwty zde nebylo nic, jen ranche a polorozborene misie, dnws observatore, ale i jedno z nejvetsich letist USAF

    Prilet radi ti ukazeme budoucnost 🙂

    #4834 Reply
    mach 5
    Guest

    Jestlize se nekdo celozivotne flakal pak tech 600 USD je v Cesku slusny duchod. Mnozi pobirajici penze v nekolika tisicich USD si mohou dovolit zit kdekoliv na svete. Chtel jste snad ric ze Cesi zijici celou dobu mimo Cesko pobiraji jen to minimum? Coz je v Cesku opravdu slusny duchod …
    Pane, nevim co chcete naznacit. Zrejme mate kontakty s temi 600 tistovaky, nebo co?

    Já jsem úmyslně zmínil jméno Miroslav Vitouš, aby nedošlo k omylu že z USA odcházejí jen starší emigranti, kteří nedisponují vysokým příjmem. Ale jak vidím, minimální důchod stejně vládne vaší odpovědi.
    *
    V různých srovnáních se většinou uvádí průměr. A když se vezme v potaz průměrný důchod, tak to na první pohled vypadá tak, že životní úroveň důchodců v USA je daleko vyšší než v Česku. Zde je pár základních čísel ke srovnání: V USA je průměrný důchod (2016) $1,341. Takže když důchodce přijede do Česka a navštíví směnárnu, tak má ve své šrajtofli 26,820 korun. Vzhledem k tomu že průměrný důchod v Česku byl ve stejném období 11,807 korun, americký důchodce disponuje částkou, která je více než dvakrát větší a tak musí být životní úroveň důchodců v USA zhruba dvakrát větší oproti té v Česku. Takový závěr ale vylučuje z úvahy výdaje. Člověk musí někde bydlet, a pokud nemá vlastní dům – což se v USA ale neočekává, že by to tak bylo – tak se situace může zásadně změnit. Jenže v tomto Česko jaksi “dohonilo Ameriku.”
    https://www.nasepenize.cz/srovnani-jak-vysoke-jsou-najmy-bytu-v-cr-286009
    *
    Pokud spolu nežijí manželé, tak na městský život český důchod nestačí, zrovna tak jako v Americe. Takové San Francisco je mimo dosah dokonce i manželskému páru v důchodu, protože tam je průměrná cena nájmu bytu (jedna ložnice) $3405.
    *
    Ale pozor! V USA se dají pronajmout byty za cenu, která je jen polovina průměrného důchodu. Stačí se jen odstěhovat do určitých městkých částí v Detroitu, Clevelendu…
    * * *
    Pane Matějka, uvažoval jste o tom že by jste se mohl odstěhovat do Detroitu?

    Prosím vás, to si jako mám namalovat hubu na černo pokaždý když chci jít přes ulici do krámu?

    A co takhle Tuscon, Arizona? Tam draho není, protože Mexičané jsou velice skromní lidé.

    Draho ne, ale zase je tam velice nebezpečno.

    Nebezpečno? Zemětřesení tam nejsou; hurikány a tornáda tam nejsou; nemusíte odhazovat sníh a dostat při tom infarkt…

    Pane docent, při vašem vzdělání, to nevíte že Arizonu bombardujou komety? Jen se podívejte. No prosím. To byl macek!

    * * *
    Jenže jak se věci mají, ovdovělý důchodce s průměrným americkým důchodem může spokojeně žít ve všech českých městech, dokonce i v Praze. Jenže to se té otázky životní úrovně netýká – ta se posuzuje a platí pro ty, kteří pobírají důchod v té zemi kde také žiji. Takže to porovnání není tak jednoduchá záležitost a další parametr je cena a úroveň zdravotní péče. Oni důchodci často trpí všelijakými neduhy…
    *
    Jedna věc je ale jasná: Proč by se ovdovělý důchodce stěhoval do Detroitu, když se může odstěhovat třeba do Jižních Čech – třeba do Tábora – a spokojeně pozorovat z okna jak si tu krásu kolem turisté z Ameriky fotí?

    #4835 Reply
    krakatit
    Guest

    Naprosto nechapu o co vam jde 🙂 Americky duchodce muze jit pokud na to ma, kamkoliv na svete. O ceskem nevim. O realitach rovnez nevim, ovsem pokud si duchodce zakoupil dum v Kalifornii v 70 letech, tak dnes je milionar.

    Otazka na vas – zijete, nebo zil jste nekdy v USA? Ciste akademicka otazka, nebo kopirujete neco co nedava smysl z ceskych novin?

    Rozhodne nemam chut na toto tema debatovat, dokazu si sam porovnat ceske duchody a moznosti ceskych duchodcu v porovnani s duchodci v USA. Ten Detroit rozhodne neni cilem kohokoliv dnes, zkuste Oregon, Arizonu, pripadne Nevadu ci Utah. Porovnejte cenu zivotniho standartu duchodcu tam a ve Vasich jiznich Cechach.

    Zil jste nekdy v Mexiku? Zkuste to Costarica rovnez neni spatna – jen se rozhlednout 🙂

    #4836 Reply
    krakatit
    Guest

    jeste bych dodal ze do Cech se stehuji prevazne nemecti duchodci, citi se tam opraavdu dobre, Preju jim to

    #4837 Reply
    leho
    Keymaster

    Další věc co machovi 5 uniká je, že důchodci zpravidla vlastní nějakou tu nemovitost alespoň pár desítek let, jejíž cena vyrostla za tu dobu několikanásobně, ovšem taky záleží na lokalitě, že ano. Například pokud někdo vlastnil či vlastní nemovitost v Kalifornii, tak v Česku si může pořídit pomalu Karlštejn, takže nekupte to, že ano. Znám pár takových, co přesídlení z těchto prostých důvodů uskutečnili či v krátké době uskuteční. Takže honem na prohlídku světoznámého hradu, člověk nikdy neví…
     
    PS: Docela by mne zajímalo, zdali přispěvovatel mach 5 opravdu vlastní email, kterou udal do diskuze. Zatím to vypadá na trolla, který se vydává za někoho, kdo není. Nevím tedy, zdali s ním zdejšímu cenzorovi nakonec nedojde trpělivost…
     
    Ještě dodám, že mach 5 s Miroslavem Vitoušem je totálně mimo, jelikož se jedná o známého umělce, který v Česku bude mít vždy své publikum a to v rodné zemi a v rodném jazyce. Pro mnohé umělce tyhle dvě veličiny naprosto převládají a v cizině nepobývají zatímco pro jiné jsou to zase důvody z rodné hroudy vypadnout…
     
    Dodatek k dodatku: Miroslav Vitouš není pouze známý, ale on je velmi slavný jazzový muzikant (Miroslav Vitouš na Wikipedii zde). Hrál s Chickem Corea a Joe Zawinul, mimo jiné. Pamatuji si, že jeho nahrávky s Joe Zawinul a Chickem Coreou si půjčovali spolužáci na průmyslovce a vejšce, ale mne moderní jazz nikdy příliš neoslovoval a tudíž jsem netušil, že s nimi hraje ještě nějaký slavný Čech.
     
    Jen tak pro zajímavost, jedna z nejslavnějších nahrávek Now He Sings, Now He Sobs s Miroslavem Vitoušem a Chickem Coreou zde:
     

    #4841 Reply
    krakatit
    Guest

    Leho zijeme v zajimave dobe. Zkreslovani zkutecnosti. Cyberwar se prenesel do masovych prostredku, o tom

    http://www.defenseone.com/threats/2018/02/what-internet-research-agency/146085/?oref=d-river

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 72 total)
Reply To: Reply #4813 in Komety
Your information: