Jirka Mikin – Bílina

Home Forums Diskuze a fórum Jirka Mikin – Bílina

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 87 total)
  • Author
    Posts
  • #7152 Reply
    Mikin jako cetar Kucckkulin
    Guest

    Nezlob se Kahulaku, ale i kdyz jsi me o poznani sympatictejsi nez zdejsi hitlerovska luza, pomoci ti nemohu. Reagovat na takovou Biafru ducha (Josef Skvorecky) by vzalo spoustu casu a pomohlo by to jen stezi.
    Ale aspon par rad:
    pokud chces vedet neco o aktivitach oranzoveho Putlerova agenta proti maticce prirode, hod si na GOOGLE treba ANWR, nebo Bristol Bay. Zavede te to i k dalsim uslechtilym skutkum stabilniho genia. Planeta Zeme je vse, co mame, nicit ji muze jen uplny dobytek.
    Zde na Nezvedavci se NIKDY neodvolavej na papeze Frantiska, dusi cistou a nezkazenou. Hitlerovsko-stalinisticka sebranka ho nenavidi jeste vice, nez matku Terezu nebo Sanderse.
    A nakonec – nemej peci o muj zivot na dalekem severu. Zima je zde drsna, ale lidi jsou fajn. Ja tech 6 mesicu v roce travil prvnich 10 let jako dogmusher, ale ted si beru kazdy rok dovolenou. Tentokrat jsem byl s manzelkou v Cesku i v Maroku a pred tydnem jsem se vratil z motocykloveho tripu v provincii Chiang Rai v horach severniho Thajska.
    Cetar s Vohankou se celou tu dobu valeli ve vlastnich vykalech, takze jejich zavist je pochopitelna.
    Nedopadni jako oni. Uzivej krasne prirody v Manitobe (ja prozil pred lety zimu ve srubu u Leaf Rapids tak vim o cem mluvim) a obcas roztahni perute a vyraz do sveta. Buddhisticky Sikkim v indickych Himalajich je misto, kde zapomenes na trumpisticky rasismus i nenavist k bliznim.
    Nazdar! 🙂

    #7153 Reply
    krakatit
    Guest

    Bilino napis to aglicky. Pokus se.

    #7154 Reply
    leho
    Keymaster

    Mikin:

    Zde na Nezvedavci se NIKDY neodvolavej na papeze Frantiska, dusi cistou a nezkazenou. Hitlerovsko-stalinisticka sebranka ho nenavidi jeste vice, nez matku Terezu nebo Sanderse.

     
    Teda tohle je opravdu unikát! V životě by mě nenapadlo, že by někdo dával dohromady Papeže Francise, Matku Terezu a Šíleného Bernieho! To je ještě horší, než pořádná rána do palice. Zvláště když si člověk uvědomí, že Šílený Bernie je komouš jak vyšitý. Například tady:
     

     
    A samozřejmě ten komentář o zdejší prý hitlerovsko-stalinistické sebrance, která nenávidí papeže a Matku Terezu, to je také paráda. Tohle tady zůstane jako svědectví úžasného Mikinova intelektu a fanazie!

    #7160 Reply
    Kahulak
    Guest

    Mikine, myslim, ze nedavas smysl, porad nevim kdo je “Putler” a kdo je jeho agent co nici prirodu a vlastne celou zemekouli. Tvoje pobidka k hozeni cehosi na Google nepadla na urodnou pudu, jsem pocitacovej dinosaurus a tyhle ukony nezvladam. Pocitac kterej mam doma pouzivam pouze ke cteni knizek, clanku, fejetonu…, a ke komunikaci s lidma, s kterejma nemuzu mluvit tvari v tvar. V praci tu elektronickou pomucku pouzivam pouze ke stazeni vykresu od zakazniku, kteri od nas chteji ceny na praci, tot je veskera moje pocitacova znalost – duvod – nemam zajem se neco takovyho ucit, proste mne to nezajima, ale jak uz jsem uvedl, potrebuju tu elektronickou pomucku v praci, tak jsem zabral a to co potrebuju umim. Taky mi neni jasnej ten stabilni genius, to asi bude nejakej pomocnik toho zahadnyho agenta, muzes podat vysvetleni. Jo vsimnul jsem si, ze v ty tvoji zbesilosti jsi pouzil jenom dve sprostarny, asi jsi si uvedomil, ze bejt sprostej na lidi je spatny, nebo je to tim pribejvajicim svetlem a deprese trosku ustupuje, pral bych si tu prvni alternativu. Taky jsi se k memu velkemu zklamani zapomel pochlubit alespon tvym jednim chlapskym ucunenim, vono asi zadny neexistuje, to je taky mozny. No na zaver – uz ty tvoje zbesilosti cist nebudu, ale pokud napises neco, co ma hlavu a patu a podlozis to faktem, a hlavne kdyz to nebude politickyho razu, tak si to rad prectu a poucim se. Pokoj a Dobro. Kahulak

    #7161 Reply
    krakatit
    Guest

    Obdivuju lidi kteri dokazou v tech pustinach zit, aniz by zblbli. Bohuzel Bilina se do toho ponoril uplne. Sledoval jsem zivot lidi v Dawsonu dost husty!
    S tim ze jeho pribuzni tamtez pracuji obcas pro NGO, ma George Bilina pramalo co delat.
    Nema cenu se tim dal zabyvat, jeho telefon znam, tak jako jeho profil.
    Na to tema uz nema cenu dal diskutovat. Preju peknej den – pracovat pro jakoukoliv organizaci – neziskovku na teritorium Kanady, je umorny, priznavam – to bych nedelal nikdy rad.

    END!

    #7162 Reply
    Kahulak
    Guest

    Ted Mikine neco pro zamysleni, sice jsem rek, ze te nebudu cist, ale to neznamena, ze ti nenapisu – nejsem verici, ale pred dvema nedelema jsem byl tady u nas v kostele na msi, coz nekdy delam, zvlast, kdyz mam zmatek dusi a potrebuju se s tim vyrovnat. Do kostela chodim meditovat jenom v zime, v teplejsim rocnim obdobi chodim meditovat dolu k rece. Jako vobycejne jsem sedel v v koutku v posledni rade a vlastne jsem ani nevedel co pan farar rika, proste jsem se zaobiral v ty velebny atmosfere mejma vlastnima myslenkama. Pak jsem se na chvilku z ty moji meditace probral a zrovna ve chvili, kdy se verici modlili Otcenas, kterej je stejnej pro vsechny krestany vsech vyznani, kde se mimo jiny rika:”prijd tve kralovstvi”. Nevim jak ty, ale ja si vetsinu svyho zivota myslel, ze do nebe se musi vejit, ze tam stoji sv. Petr se svym klicem a vpousti ty hodny a zly zene do pekla. Navrch teologove pro to maj slovo”eschatologie”, asi aby se tomu rozumelo jeste min. Teprv kdyz motlitba skoncila jsem si uvedomil, co ze se to verici vlastne modlej. Pripadlo mi to jako velkej Bozi smysl pro humor, kterej je velice radostnej pro dusi. Pak nastal pri bohosluzbe ten vokamzik pozdraveni pokoje, a v kostele zavladnul typickej chaos, kterej je vyhrazenej v liturgickym radu, kdy lidi chtej obejmout uplne kazdyho a mne u toho poprve doslo, ze se v ty chvilce naplnuje jedna prosba z Otcenase, ta ve ktery verici prosi, aby prislo Bozi kralovstvi. V zivote jsem videl, ze se lidi boji, ze delaj chyby a vobcas priserny, ze hodne veci neznaj a tak se dopoustej hroznejch skutku, pro ne i pro ostatni, ale zaroven vidim jak lidi pri kazdy bohosluzbe, ktery se jako neverici zucastnim, k sobe prijdou, podaj si ruce, nebo se vobejmou, nebo polibej na tvar, tomu rikam zazrak – divat se jak snasenlivost, porozumeni a odpusteni roste a prostupuje svet i nas. Ten vobcasnej kostel a ta meditace nebo snad rozjimani u reky mi pokazdy pomuze k ty radosti dobrat se sam k sobe, kdy se ujistim v tom, ze jsem tim, co si myslim. Zkus to Mikine, urcite se ti ulevi. Pokoj a Dobro. Kahulak

    #7165 Reply
    leho
    Keymaster

    Kahulaku, podle mne by to byl zázrak, kdyby si Mikin přečetl tvé zamyšlení a zamyslel se nad ním. Ale zázraky se někdy dějí, takže neztrácejme naději. A, samozřejmě, nepíšeš to vůbec zbytečně, protože si tvé povídání přečte i pár jiných lidí kromě mě a to by měla být dostatečná odměna za tvé snažení.
     
    Já se rozhodně nad tvými zamyšleními snažím zamýšlet a ledacos mi dochází co mi dříve tak nedocházelo. Jako třeba že skutečně, chození do kostela a průběh mší má svůj hluboký smysl. Určitě hlubší než jsem si kdy myslel.
     
    A jsem především také rád, že tu a tam se zde objeví jiný příspěvek nežli nenávistné Mikinovo řvaní do tmy v podobě neuvěřitelného lhaní a urážek lidí, o kterých dříve prohlašoval, jak si jich váží. To je něco, co mi hlava také nebere. Když já o někom prohlásím, že si ho vážím, pak o něm nikdy nelžu a nenadávám mu. To je snad normální, ne?
     
    A to jeho vykání, to je taky dobrý bizár. Skoro 13 let jsme si tykali. A teď tohle! A přitom máme nemálo společných známých, kteří znají i mne a ví, jak o mě Mikin neuvěřitelně lže.
     
    Ale asi je to také tou tmou a prostředím dalekého Severu, který přitahuje podivné existence a to nejen Mikina. Například takovým podivínem byl Jan Eskymo Welzl, jehož dobrodružství byla popsána v knize 30 let na zlatém severu, což je po zásluze řazeno mezi klasickou literaturu s předmluvou od Karla Čapka v anglické verzi.
     
    Je paradoxem, že Eskymo má hrob právě v Dawson City, které si vybral pro svůj domov rovněž Mikin. Možná podobné podivínské duše se přitahují i když Eskymo byl rozhodně schopnější a v podstatě neškodný a naivní člověk.
     
    Před pár dny jsem zakopl o video o Zlaté horečce koncem 20. století na Klondiku:
     

    #7167 Reply
    Mikin jako cetaar Kuckcckkulin
    Guest

    Jeste si zahajlujte, stworoblbove.

    #7168 Reply
    Mikin jako cetaar Kuckcckkulin
    Guest

    Tykam jen kamaradum. Proc bych mel tykat lidskemu lejnu, ktere me krive obvinilo z prislusnosti k StB? Prestan dolejzat, uchyle.
    A projev komunisticky cenzore ke “Kahulakovi” alespon tolik slusnosti abys mu rekl, ze mu nemohu odpovidat, protoze ve sve krysi zakernosti a zbabelosti znovu cenzurujes.

    #7173 Reply
    leho
    Keymaster

    Zase neuvěřitelně hloupě lžeš, Jirko. Evidentně můžeš psát, co hrdlo ráčí. Tedy kromě bonzování, ale to jsem ti smáznul teprv před minutou v jiném příspěvku. A kdo dolejzá? To jsi ty Jirko. Tohle je můj web, ty sem dolejzáš, já nikoliv…

    #7174 Reply
    Kikinos
    Guest

    Logikou se na Mikina nesmí. To neodpoví a schová se.
    To je 180 degree obrat. Na idnesu mu přizvukujou jen bolševici nenávidící Ameriku a kapitalismus.

    #7175 Reply
    krakatit
    Guest

    Ma to chlapec znacne popleteny. Konec koncu, kde se ma projevit nez ve skupine stejne postizenych rakvaru z dob ve kterych vyrustal. Reagovat na zvasty 4 cenovky nema smysl.
    ———————————
    Byl jsem se podivat na vystavbu hranicni zdi …. dost drasticky.

    #7176 Reply
    Kahulak
    Guest

    Mikine, mam dojem, ze laska k lidem ve svy podstate neni nicim jinym, nez laskou k sobe samymu a vyzvou vobejmout v sobe vsechno, ceho se bojim, co vytesnuju a potlacuju a s cim zapasim a zaroven tomu podleham. Milovat lidi znamena jim prat a neupirat nic z toho, co sam potrebuju a co vic, vocitne-li se druhej v nouzi ci vohrozeni, tak podam pomocnou ruku, pokud k tomu mam sily a moznosti. Vis Mikine, pokud clovek chce bejt svobodnej, tak si musi uvedomit, ze lidi kolem nej poji stejny citovy vazby, jako jsou ty jeho – vazby s rodici, detmi, partnery, sourozenci, pribuznymi a nakonec i s kamarady, tady nejde vo nejaky predstirani emoci, ale jde vo probuzeni vedomi, ze i kdyz k nekomu necejtim zadny sympatie, at uz z jakyhokoliv duvodu, tak je stale clovekem, kterej se nevobejde bez vzduchu, slunce, vody a spousty dalsich veci, bez kterejch si nedovedu zivot predstavit. Vono to vypada komplikovane, ale kdyz to zkusis, tak to funguje a ten pocit svobody je uzasnej. Pokoj a Dobro. Kahulak

    #7177 Reply
    Mikin jako cetaar Kuckcckkulin
    Guest

    Jestli je neco horsiho nez komunista, je to uzvanenej komunista kterej ve sve hlouposti podporuje nicitele prirody Trumpetu. To je jeste horsi nez tlustej komunista. Zejo, Krakatite – *** ze sklepniho bytu v *** (bonzování nepovoleno) ?

    #7178 Reply
    Mikin jako cetaar Kuckcckkulin
    Guest

    Hezkej obrazek plotu, *** bonzování nepovolelno. Povez, kolik zaplatilo Mexiko? 🙂

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 87 total)
Reply To: Reply #7154 in Jirka Mikin – Bílina
Your information: