Nejtoxičtější téma přítomnosti

Home Forums Globální oteplování Nejtoxičtější téma přítomnosti

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 150 total)
  • Author
    Posts
  • #4157 Reply
    leho
    Keymaster

    Nesmírně zajímavý článek na Weather.com o podílu superpočítačů na předpovědi počasí. Už pouze úvodní odstavec následujícího článku je fascinující, kde se říká: …bude trvat alespoň 10 let než se podaří spolehlivě prodloužit předpověď počasí o pouhý jeden den!
     
    A to někteří chtějí předpovídat vývoj klimatu na desetiletí dopředu? Takhle všechno v pořádku? Rozhodně nikoliv. Zde je zmíněný článek:
     

    Coal and the Climate Computer


     
    Není bez zajímavosti, že superpočítač by nemohl fungovat bez elektřiny vyrobené uhelnými elektrárnami, což by znamenalo, že vývoj předpovědí počasí a s ním i počítačové modelování klimatu, by byl značně pomalejší a s ním i celkový rozvoj vědy. Tedy kromě těch, kteří už všechno vědí a všemu rozumí, buď proto, že ve své ignoraci nechtějí vědět (Mikinů jsou miliony a, bohužel, chodí k volbám), a nebo mají lukrativní pozice financování z vládních zdrojů pro živení iluze o rozhodujím vlivu na klima způsobeným člověkem…

    #4167 Reply
    Alois
    Guest

    Jojo, takových Mikinů už bylo v té naší historii přehršel. Velice dobrý a opravdu “prozíravý” je výrok –

    Vše, co se dá vynalézt už bylo vynalezeno” – 1889, Charles H. Duell, ředitel U.S. Patent Office.

    Pořád jsou noví a noví.

    #4241 Reply
    Prazak
    Guest

    Lide si mysli, ze vi vic nez opravdu vedi…Nejchytrejsi jsou ti, kteri vedi lautr H.

    #4303 Reply
    mikn
    Guest

    Opravdu potrebuji pocitace vyhradne elektrinu z uhelnych elektraren? To si snad nemyslel ani sam soudruh Gottwald……. 🙂
    Tady v Arktiku se nam diky globalnimu oteplovani sesouvaji do udoli rek cele svahy hor, ale blbecci kteri ziji ve velkych mestech a prirodu znaji jen z golfovych hrist vedi nejspis vsechno lepe……

    #4318 Reply
    krakatit
    Guest

    Tady v Arktiku se nam diky globalnimu oteplovani sesouvaji do udoli rek cele svahy hor,

    Jelikoz neziju ve velkem meste ani golf nehraju, tak me to zaujalo a hledal jsem odpoved na –

    http://climate.weather.gc.ca/index_e.html

    Dost dobre tam neni zadny climaticky posun, pokud je to citelne. Byl bych rad aby me to nekdo odborne zduvodnil a demonstroval.

    Dekuji.

    #4363 Reply
    Prazak
    Guest

    no jo krakatite, na tebe Mikin nepromlouval, on mluvi o lidech z mest a golfovich hrist 🙂 proste zadny traperi jako on, jen blbecci kteri neumi predvidat pocasi 🙂 dnes 75°F zitra 45°F pozitri 60°F a ja se vsadim, ze jedine sprave pocasi je dnes, jak bude zitra nikdo nevi a pozitri lautr. Meli na hlaseni pocasi pozvat cikanku, ta by jim to vycetla v kartach a nemuseli utracet za drahe pristroje a satelit 🙂 pak popletou Mikina, ktery se vyzna v prirode, ale neumi urcit jake bude pocasi:-) stejne jako ti na TV. Priroda si hold dela co chce, jen komuniste porucili vetru desti 🙂 a to nakonec jen v Bukuresti.

    #4364 Reply
    Krakatit
    Guest

    Prazaku prd! Nejlepsi ukazatel pocasi je moje koleno, nekdy i zada!

    Koukal jsem na Amazon jak tam meni lidi za roboty … napadlo me ze tvuj kamarad rovnez provozuje nejakou jednotvarnou praci, treba ho vymeni za robota, a von bude nadavat Trumpovi.

    #4396 Reply
    Daniela
    Guest

    Greenland, Gronsko, dle meho mineni ukazuje nejlepe historicke variace v globalnim klimatu. Okolo roku 1000 n.l. tam bylo pocasi tak teple, ze nerostla jen trava, ale i mensi kere. Vikingove dokonce zacli pestovat i obili, na jizni strane. Pak ale prislo k vyraznemu ochlazeni. Mala doba ledova.
    These Icelandic settlements vanished during the 14th and early 15th centuries.The demise of the Western Settlement coincides with a decrease in summer and winter temperatures. A study of North Atlantic seasonal temperature variability during the Little Ice Age showed a significant decrease in maximum summer temperatures beginning in the late 13th century to early 14th century—as much as 6 to 8 °C (11 to 14 °F) lower than modern summer temperatures. The study also found that the lowest winter temperatures of the last 2000 years occurred in the late 14th century and early 15th century. The Eastern Settlement was likely abandoned in the early to mid-15th century, during this cold period.

    Existuji i prastare mapy, kde je zemska rozloha Antarctidy znazornena bez ledovych stitu. Zrejme tento kontinent byl v jedne globalni etape bez ledoveho povrchu.
    —-
    Ledova doba na Sibiri zasahla velmi rychle, zrejme v radu nekolika hodin. Zahynuli mamuti, zaplombovani v ledu se jiste pasli na louce, protoze meli v zaludku svezi rostliny.
    Tim minim, ze je Zemekoule mozna v oteplujicim se cyklu, ktery muze, ale nemusi predchazet dobu ledovou….

    #4397 Reply
    leho
    Keymaster

    Oteplování je samozřejmě jedině dobře. Kdyby to bylo naopak, už jsem se o tom zmínil. Ano, v Grónsku bývalo před 1000 lety mnohem tepleji i bez průmyslových exhalací skleníkových plynů včetně CO2. Každý, kdo dával trošinku pozor v měšťance při hodinách dějepisu, tohle ví.
     
    Na iDnes znova překvapili, kam až se stupiditou globálního oteplování lze zajít. Zřejmě těch, kteří v dějepisu na základce pozor nedávali, je mnohem víc, než těch, kteří i trošku dávali. Globální oteplování teď prý může i za dětské sňatky. Už ten titulek je horší, než pro děti ve zvláštní škole: Řeka vyschla, úrodu smetly záplavy. Dětské sňatky pohání i změna klimatu . Evidentně, úroveň funkční gramotnosti a kritického myšlení klesá. Něco tak stupidního jsem v hlavních médiích ještě neviděl…

    #4399 Reply
    krakatit
    Guest

    Pred lety jsem byl v JPL na exkurzy. Kolega me ukazoval ledove valce ktere jsme tenkrat prevazeli – letecky z Tierra de Fuego.

    pokouseli se analizovat z bublin uvnitr v tom ledu kvalitu podnebi pred tri a pul milionu let. Na stupnicich to vyjadrovalo uplne jine podminky nez ty soucastne.

    Mudrcove zvanici o zmenach klimatu k horsimu, by si meli ty bublinky nadechnout SMICH!

    #4474 Reply
    krakatit
    Guest
    #4670 Reply
    krakatit
    Guest
    #4697 Reply
    krakatit
    Guest

    Pri otevreni NOAA pro Kanadu vidim ze ten klimat dava Mikinovi zabrat. Otepluje se pocasi takovym zpusobem, ze nevyleze z chaty 🙂

    Uspesnej NR 2018, market je v pohode, Trump stale ve WH a breptove maji zamrzly pristup :).

    #4698 Reply
    leho
    Keymaster

    On by nějaký ten brebta občas nevadil, ale když on je tak hloupý a pořád opakuje jen to samé a neví, kdy přestat. To je pak těžké…
     
    Co se týčel globálně oteplovacích aktivistů, ti to mají taky dnes těžké. Měl jsem s jedním dlouhodobou debatu na iDnes (linka zde), byl to docela známý klimatolog Ladislav Metelka, který tvrdí, že všechny fyzikální pochody ovlivňující klima jsou známé a že dokonce vůbec nevadí, že nemáme naměřeny přesné teploty, protože klimatické modely jsou dokonalé a vyzkoušené. Docela dobře jsem se pobavil, když mne pan doktor klimatolog obvinil ze lži, když jsem tvrdil, že se naměřené teploty upravují aby pak potvrdil, že se prostě upravovat musí. A tak dále. Napíši nějaký výtah téhle debaty v Novém roce.
     
    Musím se přiznat, že jsem měl minulý rok obavy, aby burza nespadla kvůli slibovaným ochranářským opatřením nové administrativy, ale jak vidno, je to poněkud jinak a to je jedině dobře. Sice se teď říká, že burza je nafouklá, že přijde krach, no uvidíme, rád se nechám příjemně překvapit. Pokud ten krach přijde a bude zvolen demokratický kongres a senát, to stejně neovlivníme, ale to se snad nestane.
     
    Takže jedině dobře, že se může zase pálit uhlí, ropa bude proudit ropovodem nejen z Kanady, ale i z Aljašky a mezitím budeme více vědět, jak to s tím klimatem vlastně je.
     
    Takže rovněž věřím, že ten Nový rok 2018 bude nejméně tak úspěšný, jak ten minulý…

    #4700 Reply
    krakatit
    Guest

    Preju PF 2018 i breptovi z Kanady, pripadne kasparkum ze stare vlasti :). Hlasim ze se na jihozapade neotepluje, ale rovnez nechladi.

    Vcera jsem byl na oslave akademiku … kandsky brepta by tam byl ve svem zivlu SMICH …. ja se drzel bufetu a nalevny, antoz predhaneni se v chytrosti me nebavi.

    Lituju, ze to ke me nestacil Prazak, ktery byl hnan domu pod vanocni stromecek.

    Dano vse nejlepsi – Lachaim :). Leho till next year!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 150 total)
Reply To: Reply #4704 in Nejtoxičtější téma přítomnosti
Your information: