Nejtoxičtější téma přítomnosti

Home Forums Globální oteplování Nejtoxičtější téma přítomnosti

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 150 total)
  • Author
    Posts
  • #4988 Reply
    Daniela
    Guest

    Tak to si nemyslim, ze jsem znalkyne na mocuvku, mily Prazaku. Na vesnici jsem drzela uctivou vzdalenost od hnoje a mocuvek.
    Prisla jsem na to, proc jsou chudinky kravy vinene z oteplovani planety. Urcite tento dojem vznikl prvne v Indii, kde je krava posvatna, navic kravy-skot spotrebuje na rust dost rostlin, ktere by sam clovek-Ind chtel spotrebovat pro sebe, takze nechce pestovat dobytek na maso. Jedna miliarda Indu nemuze pestovat stada krav, uz davno nemaji rostlinne zdroje. Ryze musi stacit.
    V Kalifornii berou kravska lejna vazne, teoretikove spolu s Toyotou planuji chytat methan z kravskeho hnoje a vyrabet z toho elektrinu. Nevim, jak to chteji zavest v praxi, protoze tamnejsi spotrebitele steaku si nepreji, aby skot zil namackany v kravinech, chteji, aby mely kravy a volove volny vybeh. Neprekvapilo by mne, ze by kravam zacli uvazovat pod ocas igelitove (recyklovane 🙂 pytliky, co by chytaly ten methan, spolu s kravinci. Na louce by pak musel byt nejaky honak, co by kravy pozoroval a hned ty vymesky sbiral.
    Zatim jen teorie :
    http://www.iflscience.com/environment/toyota-wants-to-build-a-renewable-power-plant-fueled-completely-by-cow-poop/

    #4990 Reply
    Prazak
    Guest

    teoreticky Dano muzes napojit kolektor metanu pred vyvodem 🙂 o cem jsem se zminoval je zde, nebo jinde na webu http://cok.net/blog/2017/08/tyson-foods-pollution-gulf-of-mexico/ jde o opravdu docela problem.

    Mimo jine herecka, ktera je puvodne z Denveru chudinske ctvrti opet hraje, tentokrat verim, protoze Archie uz neexistuje, ze jeji show bude mit uspech https://www.nytimes.com/2018/03/27/arts/television/roseanne-barr-trump.html

    Archie Bunker tv show All in the Family bylo show pro “delnickou” tridu, ted bude Rozane prvni co ma guts podporovat Donald Trumpa a “delnickou” tridu, mozna se vrati i middle class. Takze Amerika bude podobna te, do ktere sme prijeli 🙂

    #4991 Reply
    leho
    Keymaster

    Elektrárna na kravince mě připadá jako daleko lepší projekt než elektrárna smažící ptactvo Ivanpah. Ovšem má další problémy během zimních dnů, kdy je zataženo a kdy jsou dny kratší a musí se tedy přitápět plynem. Takže se vyhodilo pár miliard USD za zrcátka. No, nekupte to, že ano…

    #5187 Reply
    Daniela
    Guest

    V Kalifornii se snazi zastavit globalni oteplovani snad ze vsech statu nejvic. Jeste chyi, aby kalifornsti liberalove zazalovali hawajskou sopku, ze chrli lavu a jedovate plyny do atmosfery.

    Timhle zpusobem naopak zlehcuji skutecne globalni znecistovani zpusobene lidstvem.

    #5188 Reply
    leho
    Keymaster

    Od jisté doby nezmeškám ani jedno video od Marka Dice. Bílý povrch silnice, tedy spíše světle šedý, se mi ale nezdá zas tak úplně mimo, ovšem kdyby došlo k nějakému měření vlivu na kvalitu bydlení v budovách obklopující asfaltky. V kalifornském horku asfaltky během dne nasáknou sluneční energii, která pak z nich během večera nepříjemně sálá a lidé jsou v budovách u silnice možná nuceni zapnout klimatizace o poznání více než kdyby místo asfaltky byla polňačka. Ale pokud v Los Angeles lakují silnice na bílo pouze kvůli globálnímu oteplování a bez jakéhokoliv měření, tak to je pak lunatismus. To sálání je i nepříjemné na tenisovém kurtu, který ale není asfaltový, ale betonový a nalakován nazeleno, takže opravdu nevím nevím, jestli šedá silnice něco znatelně zlepší. Tradiční antukové kurty bych samozřejmě ale nezavedl kvůli globálnímu oteplování, ale kvůli celkovému komfortu, jelikož jsou nejen teplotně pohodlnější, ale také daleko přátelštější k mým kloubům a páteři, že ano…
     
    Ale Schwarzeneggerovo bláznění se souděním ropných společností je ale bezpochyby vážná porucha, slavný svalovec zřejmě silně senilní, kromě dalších nesmyslů zmíněných ve videu více či méně směšných či smutných.
     
    U této příležitosti bych zmínil Minnesotu, kde instalace větrníků na výrobu elektřiny se zcela míjí účinkem. Kromě zdražování elektřiny, nemají větrníky na nic vůbec žádný vliv. Například produkce CO2 v Minnesotě roste rychleji než kdy dříve větrníky nevětrníky. Další podstatný problém je, že když nevane vítr, větrníky žádnou energii nevyrábí a tudíž každý větrník musí mít záložní zdroj energie, což nejen toto z něj dělá pouhý monument lidské stupidity, nic jiného. Více o větrnících v Minnesotě zde: http://www.powerlineblog.com/archives/2018/05/the-wind-energy-fiasco-writ-large.php

    #5196 Reply
    leho
    Keymaster

    Judith Curry na Tucker Carlson show:
     

    • This reply was modified 4 years, 11 months ago by leho.
    • This reply was modified 4 years, 11 months ago by leho.
    #5411 Reply
    brodanek
    Guest

    Krakatite, právě že já ty problémy s myšlenkovým trustem Mikina řešit vůbec nehodlám. Mikin, kapitán a i pár dalších jedinců jsou zablokováni. Já ten trust použiji maximálně jako odstrašovací příklad jak hluboko lidský druh může klesnout.

    Jedná se o ten samý fenomén, když lidé v minulosti si mysleli, že Země je placatá a Slunce bylo středem vesmíru. Těmto bludům velmi dlouhou dobu věřila velká většina velmi chytrých a učených lidí, jestli ne úplně všichni. Koperník byl ve své době krajní extravagand a byl jediný, který se odvážil myslet jinak a mnozí po něm jako Giordano Bruno zaplatili za svoji pravdu životem.

    To, že prakticky všichni vzdělanci v jistých obdobích minulosti věřili bludům a mocní si je za to vydržovali neznamená, že se podobná chyba nebude opakovat. Člověk je jen člověk a jen velmi málo jedinců je ochotno a odváží se jít proti proudu, jelikož nejen může jít o ztrátu dobré pověsti a možnosti dobrého výdělku, ale podle výše určitých peněžních sum třeba i o život.

    8888888888888888888888888888888888888888888888888

    a ze by za toto vsechno mohla Bible ????

    #5412 Reply
    krakatit
    Guest

    Brodanku, nevim proc to adresujes zrovna mne. Jsem ochoten diskutovat o planetarnich habitalnich zonach, ovsem problemy drvostepu na Yukonu mne nejak mijeji. Opravdu 🙂

    Jinak jsem rad ze zijes.

    #5413 Reply
    Daniela
    Guest

    Mily Brodanku,
    Bible za vsechno nemuze, nabozenske filosofie jsou domenou duchovna. Tenkrat ve stredoveke Evrope se to zvrhlo na totalni kontrolu, coz ovsem neni zamer duchovniho obzoru. Ted to vidime na nabozenstvi islamu, ktere zaostalo 1400 let zpatky a stale praktikuje stejnou demagogii, jako pred stoletimi praktikovala cirkev v Evrope. Jenze Judeo-helenisticko-krestanske pojeti vsehomira proslo evoluci. Domnivam se, ze pro euroatlantickou civilisaci je krestanske nabozenske vnimani dulezitou filosofickou pomuckou a zdrojem inspiraci. Americti Otcove zakladatele byli Deisti, tedy nepopirali existenci neceho absolutne absolutniho a uznavali kosmicky rad, ktery musel mit nekde zacatek.

    #5414 Reply
    brodanek
    Guest

    Krakatite promin,
    to nebylo adresovano na tebe. Ja to proste okopiroval snad nechte,
    ja uz tady nebyl 100 let tak jsem veskerou “technologii”zapomel.

    Daniela,
    me jen moc vadi, ze autorstvi Bible je bez vyhrad prisuzovano jen a
    jen samotnemu Bohovi. Vis ja ted studuji Montaigneho, Souhlasim s tebou
    ze Judeo-helenisticko-krestanske pojeti vsehomira proslo evoluci ale
    nevidim, ze se tak stalo v pojeti Bible. Aspon v kruzich prumerne vzdelanych
    krestanu, nemyslim tim intelektualnich teologu.

    #5415 Reply
    krakatit
    Guest

    Brodanku, bible? Stary nebo Novy zakon? Posuzovat dnes v case, kdy Graham observatory

    https://www.vovatt.org/

    vedena jezuity je asi divny. Snad filozofove vyresi “prirucku a historicka skripta minulosti”. Ja ne. Na bibly mohu koukat jako na navod slusneho chovani pro obyvatele teto planety pred tisiciletima. Zaznamu udalosti ktere nemohli a nedokazali vysvetlit.

    Je nas na teto planete asi 7 a trictvrte miliardy. I kdyz snad 20% z toho, je castecne civilizovanych a tuto planetu se snazi vest, ptam se co tech ostatnich 80%? Moje maminka rocnik 1912 sice mela diplom VV z Drazdan, ale byla presvedcena katolicka, ktera mela bibly vzdy po ruce.
    Moje 14 leta vnucka uz zkoncila high school a slozila zkousky na prep matfyz CSUN ….. ted co?

    Bible je bud otazka viry, nebo srovnavaci studie v epochach, to je muj nazor ktery nikomu nevnucuju. Otazka nasi fyzicke existence v case je asi jina.

    Ziju ted na jihozapade, kde neni mnoho lidi, ale zato dost observatori a technologie naprosto mimo uvazovani prumerneho cloveka kdekoliv. Na jedne strane zbytky spanelskych misii, na druhe vesmirne obrane systemy, paradox?

    #5416 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, jenze “otcove zakladatele” zili v post renesancnim case, tedy dobe osvicencu. Problem vidim v tom, ze civilizace – Rim (zapad) zanikla, spis se sesypala v 456? a pak nastal TEMNO az do renessance – cca 1000 let. Nesmirne dlouha doba.
    Kolikrat me napadne, kdyz ctu blaboly v novinach ci sleduju hnuti vsech moznych pitomcu, zdali neskoncime take tak.

    Obcas si pustim primy prenos nasich politickych zivnostniku na Kapitolu a pripadam si jak povestna Alenka v risi divu. Kdysi jsem tam chodil na galerii a prestal se poznenahlu uz divit vsemu. Proste Rim! Republika padla, nastal imperialni Rim …. vysledek byl katastrofa!

    Videl jsem v Rime v museu detske hracky z 3 stoleti … parni strojecky! a za sto let BUM! Mam podezreni ze ono “chleb a hry” je nutnejsi nez Bible v prostoru tech 80% soucastne civilizace.

    Asi uz jsem starej a blbej, kdyz se muzim smat zvaneni “spasitelu soucastnosti”!

    #5417 Reply
    brodanek
    Guest

    Asi si nerozumime. Ja se nesnazim podcenovat Bibli. Ma ci mela nejvetsi podil na evoluci jak individualniho, tak kolektivniho
    lidskeho svedomi. Rozsirila funkci amygdaly tim i kognitivni funkce naseho vedomi. Mela obrovsky vliv na vsechno positivni, ale i
    negativni v evoluci naseho mysleni. Staci trebas uvest Kostnicky proces s Husem. Obe strany vlastne obhajovaly obsah teto knihy.
    A vsichni vime jak to zkoncilo. Stejne tak tu zasranou teorii Karla Maxe. Fuj !!!!!!! Tisice lidi i vysokym vzdelanim se
    k ni pridalo. A taky vsichni vime jak to dopadlo.

    Miliony a miliony lidi zemrelo pro ruznou interpretaci nabozenskeho presvedceni. Marx zase byl clovek co nejvice ublizil
    tem co jim chtel pomoc.

    Proto ja si myslim, ze my, nebo vlastne ja nepotrebuji nejakou zvlastni skupinu lidi do ktere bych patril, ci aby me nekdo ridil zivot.

    #5418 Reply
    krakatit
    Guest

    Ale tady nejde o rizeni zivota, nebo jsem te nepochopil? Tady jde o casove useky ve kterych jednotlivci zijou.

    Cas jako soucast lidske existence. Co je zivot? Biologicka zalezitost? Spis me zajima proc fyzicky jsme tak kratkodobe zijici etnita, proc podlehame nemocem, okoli a vlivum. Proc dokazeme se pohybovat v omezenem prostoru teto planety? Jinak bez technologickeho zajisteni nikde … teda zatim.

    Je to filozoficka uvaha nekde v hranicich Bible ci ideologie? Ja Brodanku nevim.

    Videl jsem startovat i pristavat vesmirne prostredky, mam moznost sledovat vyzkum treba Lucifer na Grahamu, to naprosto nema co delat s uvahama o nabozenstvi ci politickych smerech.

    Nevim spis jsem Falstaff nez Machiavelli 🙂

    #5419 Reply
    brodanek
    Guest

    PRAHA Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty. Věc vyšetřují pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu.
    Informace serveru iDNES.cz ve středu potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
    „Kriminalisté vlastním šetřením například zadokumentovali takové výlepy v lokalitě Národní třídy. V dané věci už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu,“ řekla mluvčí.
    Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let. Další místa, kde se nálepky objevily, nechtěla Zoulová z taktických důvodů uvést. „Zabývají se tím kriminalisté, kteří se specializují na extremismus,“ řekla jen.

    V Afghánistánu zahynuli tři češti žoldnéři
    5.8.18
    Česká republika:
    Tři čeští vojáci z mise NATO zahynuli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu. Při nenadálém útoku během rutinní hlídky byli zraněni další tři vojáci – jeden Američan a dva Afghánci. Ostatky padlých armáda převeze do Česka ve středu.
    ______
    Prosím pěkně, může mi někdo sdělit, jak Afghánistán ohrožuje naši zemi a pokud ji neohrožuje, co tam dělají čeští žoldnéři a čí zájmy brání?
    Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/afghanistan-utok-ceska-armada-mrtvi-…
    Klasifikace: politikaZprávu vložil/a

    Vladimír Stwora
    Komentářů: 8+

    SStwora nenavidi vsechno a vsechny. Ted i ty mrtve vojaky.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 150 total)
Reply To: Reply #5411 in Nejtoxičtější téma přítomnosti
Your information: