Nova studena valka

Home Forums Diskuze a fórum Nova studena valka

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #5220 Reply
    krakatit
    Guest

    #5221 Reply
    leho
    Keymaster

    Zatím jsem to nedodíval do konce, ale mám pocit, že nemám rád takové hluboké úvahy o Studené válce a vztazích Západu s Ruskem. Pro mne je to jednoduché jak facka. Jsou zde zásadní kulturní rozdíly a ten největší spočívá v tom, že Rusko je v podstatě pořád nevolnický stát už od ranného středověku stále ohrožované svými sousedy. Pokud neporozumí Západu a nepřijdou na to, že odtud jim žádné nebezpečí nehrozí, tak těžko mohou být nějaké normální vztahy.
     
    Nemohou být normální vztahy s kolosem s územím 1/6 světa, který neumí vyrobit ani eskalátor, kde objem jejich ekonomiky není větší než objem ekonomiky takového Texasu a kde kvůli alkoholismu je momentálně věkový průměr na úrovni Bangladéše a stále na sestupné tendenci, ale zároveň chce pořád obsazovat území a podrobovat si okolní státy.
     
    Víc než k Rusům mám úctu k Havajcům, jejichž náčelník Kamehameha III už v někdy v polovině 19. století přišel na to, že jejich kmenová kultura je nanic a bude pro ně daleko výhodnější přijmout křesťanství a kulturu americkou. A jak je jim dobře. Tak daleko Rusové ještě nedospěli…

    #5223 Reply
    krakatit
    Guest

    Jde o podobnou verzi ve smyslu filmu “Umrel nam Stalin” …. vrele doporucuju.
    Tu dobu jako zacinajici pubertak, jsem prozil. Vzpominam na to kterak nas vidlaky nahnali do autobusu, zirat na mrtvolu ozraleho grazla Gottwalda. Zima, a my stali v proudu v Nerudovce pozorovani soudruhy, abychom cestou nezahli do nejake knajpy (byly stejne zavreny).

    Kdybys Honzo toto zazil a vypravel to svym pratelum na Berkley, domnivali by se , ze jim vypravis pohadky.

    #5224 Reply
    Daniela
    Guest

    Ja jsem si prednasku poslechla, jsou tam zajimave body tykajici se rozpadu Sovetskeho Imperia.
    Myslim, ze nazor recnika je nazor intelektualni a ma byt urcen zejmena, ale ne vyhradne, americkym demokratum, protoze to jsou oni, kteri zivi Studenou valku. Rusove maji jinou mentalitu nez Americani, protoze historie. V Rusku nikdy nemeli demokracii a tak silna ruka statu, – cara ci Stalina je jim prijatelnejsi, nez pocit svobody. Velmi malo ruskych knih ci kulturnich prikladu opevuje svobodu. Nemuzeme proto srovnavat kulturu americkou s kulturou ruskou, muzeme se ale nejak dohodnout ze. Tak se vyjadril i D.Trump ktery je realne pragmaticky. Jeceni o Trumpove vlastizradne “collusion” s Rusy pochazi z rad politiku, kteri zamrzli v case. Rusko neni tak silne, aby mohlo ohrozovat Ameriku. Ja se totiz domnivam, ze thema Studene valky jako priorita je passe, hlavni ohrozeni nasi civilisace neni Putin a Rusko, ale politicky rozpinajici se islam.. Ruzne rozbory padu SSSR jsou zajimave, byt je to spise pro ujasneni si historie pro pametniky.

    #5237 Reply
    leho
    Keymaster

    Danielo, já si nemyslím, že většina dnešních “demokratů” je nějak zamrzlá v čase. Jim jde o existenci, protože jestli se ty jejich skutečné podvody provalí, tak to s nimi dopadne bledě. Většina jich totiž musela vědět o Benghází a ilegálním serveru Hillary, protože si všichni navzájem přes něj dopisovali. A to není zdaleka všechno, takže mají hodně důvodů vypouštět hodně kouřové clony v podobě neexistující Trumpovy konspirace s Rusy. Ale je fakt, že tohle k té nynější “studené” válce přispívá a to není dobře, že je založená na lžích z americké strany. Ta ruská strana totiž není vůbec nijak pěkná a úplně stačí…

    #5238 Reply
    krakatit
    Guest

    co je dnes “goverment”? Ridi se konsituci, nebo zajmy jejich zivitelu? Obamova skvadra do dnesniho dne jezdi vybirat do Hollywoodu.
    Predpokladam ze nejvic je dovedlo k silenstvi, kdyz Trump svuj prezidentsky plat rozdava a nema potrebu si nechat ani Dime!
    Spolek blaznu globalniho charakteru sili SMICH. Jsou odstaveni od penezovodu, to je neodpustitelny … z jejich hlediska samozrejme. Nevim jak kde, ale na jihozapade se tim lidi naramne bavi! Povidky o “impeachment” jsou uz folklor. Maji smulu breptove.
    Mimochodem, Leho uz ti zvedli penzi? Mne ano. Mohu tedy podporovat treba zdejsi klaster, pripadne dat vic vnukum na skolne….. dotovani dobrodeju jakychkoliv a kdekoliv nemam zajem!

    #5239 Reply
    leho
    Keymaster

    Jo, co se týče penze, je OK, jenom ne dostatečně vysoká abych mohl kohokoliv jiného kromě sebe a manželky dotovat, ale jiní jsou na tom podstatně hůře, takže si nemohu příliš stěžovat.
     
    Jojo, ten tyjátr s Trumpem je úžasný a nejen že jsou dřívější mocnní odstaveni od penězovodů, ono jim hrozí celkové provalení jejich techtlů mechtlů a ty zahrnují i nějaké ty mrtvoly, viz Seth Rich.
     
    A jak do té politiky a bláznění zasahují technologie a sociální sítě, to je také úžasné sledovat. Populace je celkově pomatená už těmi technologiemi a šíleným množstvím informací v reálném čase, což k tomu všemu přispívá značnou měrou. No nic, snad překonám lenost a časem napíši zase nějakou úvahu či pokračování těch minulých…

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Reply To: Reply #5237 in Nova studena valka
Your information: