Obecné připomínky

Home Forums Diskuze a fórum Obecné připomínky

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • #4679 Reply
    leho
    Keymaster

    Redakce Nezvědavce se rovněž připojuje k přáním všeho dobrého k Vánočním svátkům a šťastný Nový rok!
     
    img

    #4680 Reply
    krakatit
    Guest

    zdravim z https://www.youtube.com/watch?v=VbhLSfK8EJk

    V klidu a pokoji bez zvaneni a “dobrodeju” :)!

    #4684 Reply
    krakatit
    Guest

    nevim jestli to nekomu neco rika ….

    ale pro vsechno jsem to dal sem.

    #4685 Reply
    Daniela
    Guest

    V tom filmu, myslim, je hlavni motto “What about the soul?”. Odejde po smrti i jeho duse ? To je filosoficka otazka a spekulace, nikdo to prece nevi. A i tak, jestli by z lidskeho stroje-organismu odesla jednou duse, tak by bylo jiste mozne, aby se objevila, snesla nova duse, ktera by zaznamenavala uz nove poznatky a nove zazitky. Jako u novorozeneho ditete. Hrdinu filmu meli nasledovat v jeho novem zivote, takto mi ten film pripada myslenkove nedotazeny. . Mozna proto, ze jako emigrantka jsem musela z casti zmenit mnoho veci v mem zivote a vzdy jsem to brala jako novy zacatek neceho zajimaveho. Takze kdyby mne po smrti zase resurektovali, kloubila bych stare zazitky a emoce s temi novymi. Jako naroubovana jablon.
    Tuhle myslenku znovuzrozeni tela uz jsem cetla v jedne sci-fi knize v Cesku jako velmi mlada. Uz nevim kdo to napsal, snad nejaky Rus nebo Polak, ale namet byl o tom, jak v roce 3000 nasli v roztale Arktide zmrzleho R.Amundsena a privedli jej k zivotu. Kniha to byla dobrodruzna, nebylo tam nic o dusi ani osobni identite, ale utkvelo mi to v mysli, protoze se jednalo o fantasii. A tu mam rada dodnes.

    #4686 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano v tom kotextu jsou ty dva prvky a) technologie b)psychika … tedy tak me to napada. Pri rozhovorech tady a vsade jinde, technologove stoji za tim ze ten “nastroj” telo jde opravit a pripravit k dalsi funkcni etape.
    Zdejsi matematici, chemici – knezi (jezuite) mlci.

    Ja v tom litam, jako nudle v bande!

    #4687 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano, ponekud jinak –

    Da se ric ze jsme v prostoru ve kterem cely vyvoj lidske civilizace (o ktere vime) konci?

    Ciste poznamka.

    #4705 Reply
    krakatit
    Guest
Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
Reply To: Reply #4684 in Obecné připomínky
Your information: