Pryč z Goolagu

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #4914 Reply
    leho
    Keymaster

    Nedávno YouTube, což patří Googlu, najal pro provádění cenzury Southern Law Poverty Center.
     
    Není tedy od věci prozkoumat alternativy Googlu, i když hlavně v případě mobilů s Androidem nejsou plně reálné. Viz článek na minds.com Leaving The Goolag

    #5174 Reply
    leho
    Keymaster

    Tohle je zajímavé na téma AI (Artificial Intelligence). Debatovali jsme o tom s Krakatitem a já neviděl problém. Ale trochu měním názor, jelikož problémem je, když si nejsem jist, zdali mi volá robot nebo člověk…
     

    #5175 Reply
    krakatit
    Guest

    Setkal jsem se s aktivitou AI davno jeste kdyz jsem slouzil … v systemu BGM vytvorilo si to vlastni namer … coz v pripade AGM-129 bylo dost ryzikovy…. vysledek neznam, ale obavy byly! Proto muj nazor na AI je takovy ze dojde casem k fuzy cloveka a AI. Nefandim tomu, ale nezmenim to 🙂

    #5176 Reply
    leho
    Keymaster

    Já si myslím, že se jedná o vývoj a jednoznačně s AI budou právní problémy. Určitě dojde v krátké budoucnosti k rozhodnutím AI robotů, které si vyžádají soudní procesy.

    #5177 Reply
    krakatit
    Guest

    O pravnich problemech AI versus Human uvazuji pravnicke fakulty stale, jenze v tom to asi nebude. To je lidska forma, technologie se neda rovnat s lidskym myslenkovym prostorem. Problem nastane v momente, kdy AI system dostane od operatora prikaz a system zacne s nim o tom prikazu diskutovat.

    Myslis ze je to nepravdepodobne? Na Oxfordu se tim problemem zabyvaji uz dlouho. K nam to prislo pred dvema lety a tusim ze matfyz se tim zabyva … paradox (pro mne) je, ze debaty v tom oboru vedou jezuite. Byl jsem z jejich prednasek dost mimo, po nejake dobe je chapu vic nez jsem si kdy myslel.

    #5178 Reply
    leho
    Keymaster

    Jistě, ke konfliktům bude docházet a AI systémy budou rozhodovat či navrhovat řešení, které uživatel nebude chtít slyšet. Dovedu si představit, že někdo bude čekat od robota rozhodnutí koho volit a robot mu doporučí Donalda Trumpa. A když ten někdo bude stižen stihomamem TDS, tak je pak všechno možné. Třeba by mohl jít a zkusit zabít programátora, že ano… 🙂
     
    Jenom takový blbý příklad, ale všechno je v podstatě možné…

    #5181 Reply
    krakatit
    Guest

    HAHA! dobrej priklad. Ted jsem sledoval bolseviky po Praze protestujici (rvouci) proti NATO atd. Pripominaji me nekoho, :)!

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Reply To: Reply #5178 in Pryč z Goolagu
Your information: