Obamacare v kostce

Autor:  leho | dne: July 3, 2017


Následující článek byl inspirován mým vstupem do diskuze na iDnes k článku o Obamacare (linka zde):
 
Jak vidno, vyjádřil jsem se k autorce článku velmi tvrdě. Myslím ale, že si mé vyjádření zasluhuje, ale na druhou stranu je nutno brát v úvahu, že dnešní novináři jsou pod obrovským tlakem. Jejich články musí zaujmout, musí nashromáždit jistý počet kliků aby se mohla vykazovat čtenost. Problém pak je, že v honbě za kliky nemají novináři čas kontrolovat zdroje, takže články jsou často velmi zavádějící a mnohdy se vůbec neshodují s reálným světem. Zkrátka z hlavních médií se stal poslední dobou nechutný bulvár s velkým množstvím falešných zpráv neboli tzv. “fake news”. Takže co jsem tedy vlastně do iDnes napsal bylo zhruba toto:
 
Schválení Obamacare bylo založeno na především na netransparentnosti, takže nikdo nevěděl, co se schvaluje kromě vědomí, že se jedná o jakousi formu socialistické zdravotní péče. To bylo v roce 2010. Autor Obamacare Jonathan Gruber zde:
 

 
Prohlášení Nancy Pelosi, že se zákon musí schválit aby se přišlo na to, co vlastně obsahuje, je jedna z největších absurdností moderní historie amerického kongresu:
 

 
Během let od schválení zákona se ukázalo, že zákon je nevýhodný pro všechny, jak pro pacienty, tak pro doktory a nemocnice tak pro pojišťovny. Už jenom to, že pro doktory, nemocnice a pojišťovy není účast na Obamacare povinná, způsobuje, že v mnoha státech a mnoha oblastech lidé nemají Obamacare k dispozici vůbec. Takže kdyby nebylo Trumpa, tak by museli lidé platit jak pokutu za neúčast na Obamacare, tak by museli platit lékařskou péči v buď hotovosti a nebo si platit nějakou jinou pojistku mimo systém Obamacare, ovšem pokud něco takového existuje.

 

Rovněž sliby, že Obamacare bude pro pacienty levnější, byly lživé, neboť pro některé nestouply poplatky pouze o 20 či 30 %, ale o stovky procent. Jednomu mému kamarádu se poplatky zvýšily ze 600USD měsíčně na 1600USD!!! Jiní se zase dostali do situace, ve které pro ně Obamacare nebyla k dispozici vůbec, protože zákon nepočítal s jejich specifickou situací a zřejmě neexistoval vzorec pro vypočítání jejich měsíčních splátek.
 
Lži Husseina Obamy “if you like your doctor you can keep your doctor” jsou dodnes slavné:
 

 
Krátce řečeno, Obamacare musí být smetena ze stolu, nedá se nic dělat!
 
Původně byl tento příspěvek do diskuze na fóru Nezvědavce (linka zde).