O Nezvědavci

 

 
O vzniku webu Nezvědavec

 

Nezvědavec není původní myšlenka. Součástí jedné trampské webky byla podstránka zvaná Nezvědavec už několik let před registrací domény Nezvědavce, ale protože editor této webky neměl čas a ani chuť založit plněhodnotný antiweb Zvědavce, projevil se jako skvělý kamarád a dal svolení pro registraci domény Nezvedavec.org.

 

Web Nezvědavec vznikl v létě roku 2005 během autorovy vojenské dovolené z mise v Iráku. Není žádné tajemství, že webka Nezvědavce především z nedostatku času nebyla ve svých počátcích vůbec reprezentativní. Až do minulého roku (napsáno LP 2017) autorovo hlavní povolání byl totiž voják US Army a nikoliv profesionální vývojář.
 
Vladimír Stwora zareagoval na vznik Nezvědavce a na jeho počáteční nedostatky velmi rychle a to dosti hloupým článkem Mám radost jako malý kluk. Kromě mnoha jiných pitomostí byl autor Nezvědavce umístěn do Herndonu ve Virginii zřejmě soudě dle registrátora domény. Vladimíra Stworu evidentně nenapadlo, že registrátor domény s koncovkou “.org” může být firma se sídlem kdekoliv v USA. Alespoň byly tak prozrazeny recepty na kuchtění jeho skutečně “originálních” článků.

 

Nezvědavec dnes

 

Hlavní autor Nezvědavce se v této době nachází ve vojenské výslužbě a užívá si života ve slunné Kalifornii. Nezvědavec ale už není pouze jakýmsi anti-webem Zvědavce Vladimíra Stwory. Postupem doby se stal možná poněkud kontroverzním blogem s mnoha tématy jednoho vysloužilce US Army, který se také náhodou narodil tam kdesi v malé nedůležité zemičce uprostřed Evropy.

 

O autorovi

 

Možná by mohl stačit odkaz na článek v blogu Petera Mikšíka s názvem „Tunelom smrti“ za slobodou.