Dnešní McCarthysmus

Autor:  leho | dne: July 19, 2018


Ano, historie se opakuje, ale trochu jinak, než si drtivá většina lidí představuje, protože málokdo má ponětí, co to ten McCarthysmus vlastně je.
 
Dnešní vývoj je době senátora McCarthyho velmi podobný, mě připadá podobný jak vejce vejci. Republikánský Senátor Joe McCarthy na začátku roku 1950 reagoval na velmi skandální stav ve State Departmentu a i dalších vládních i mimovládních institucích, kde bylo stále zaměstnáno mnoho klíčových pracovníků z válečné doby, kteří byli buď přímí nebo tajní členové Komunistické strany USA a agenti stalinské Moskvy.
 
Za války totiž Rooseveltova administrativa při jmenování poradců a členů vlády dokonce upředňostňovala komunisty i když bylo jasné, že se jedná o sovětské špiony. Velká část úředníků State Departmentu byli tak z velké části komunisté a Stalinovi agenti.
 
Jedním z nich byl Alger Hiss, hlavní Rooseveltův poradce během jaltské dohody. I dnes se vedou mezi historiky spory, zdali jeho činnost dle Stalinových rozkazů byla vlastizrada či něco, co je naprosto normální věc, což je jedna z velkých absurdit moderní historie.
 
Další Rooseveltův poradce byl Owen Lattimore, jeden z těch, který zařídil aby v Číně vyhrál v občanské válce Mao Tse-tung, což se dá plně kvalifikovat jako zrada a ani přesto nebyl posazen na elektrické křeslo jako manželé Rosenbergovi, ale místo toho si užil dlouhou kariéru coby profesor na předních univerzitách.
 
Skandál přítomnosti komunistických špionů ve státní správě byl totiž takového rozměru, že zákonodárci místo aby skandál řešili raději zlikvidovali iniciátora jeho prozrazení, senátora McCarthyho.
 
Podrobnosti jak to vlastně bylo s McCarthym je popsáno v knize Blacklisted by History od M. Stanton Evanse
 
Takže ano, McCarthyho skandál je velmi podobný tomu dnešnímu, kdy další generace zrádných “Demokratů” se snaží zlikvidovat iniciátora prozrazení jejich rejdů, tentokrát republikánského prezidenta Donalda Trumpa.