Facebookový humbuk

Autor:  leho | dne: April 11, 2018 
Co se týče facebookového skandálu, je opět velmi těžké až nemožné se z hlavních médií dozvědět, o co zde vlastně jde. Na druhou stranu jsem si jist, že informovaní čtenáři to vědí velmi dobře.
 
Celý skandál je vlastně o tom, že američtí liberálové až do prezidentských voleb v listopadu 2016 považovali Facebook a ostatní sociální sítě za “své”.
 
Poskytnutí veškerých uživatelských dat Facebookem v roce 2012 nebyl tedy vůbec žádný problém. Dokonce se tím chlubili, jací že to jsou vyzionáři a jak bezpříkladná pomoc kampani B. Husejna Obamy byla na místě. Například manažer kampaně zde:
 

 
Článek na Daily Mail popisující, co se vlastně stalo: ‘They were on our side’: Obama campaign director reveals Facebook ALLOWED them to mine American users’ profiles in 2012 because they were supportive of the Democrats
 
Rovněž je všeobecně známé, že zvláště Facebook a Twitter velmi rádi cenzurují příspěvky uživatelů a že vyslovit jiný názor, než je ten správný, si může vysloužit tzv. shadowbanning či horší sankce. Viz případ Diamond and Silk: Facebook: Message Banning Two Popular Conservative Content Creators Is ‘Inaccurate’
 
Nynější výslech Marka Zuckerberga v Kongresu není o ničem jiném než daň za politickou předpojatost. Voličstvo Demokratické strany, jež se během minulé administrativy B. Husejna Obamy přetransformovala na typickou stranu fašistického typu, je zmateno. Jak je možné, že se “jejich” Facebook mohl propůjčit do služeb jejich protivníka a nejhoršího Lucifera všech dob Donalda Trumpa?
 
Skandál vlastně propukl kvůli faktu, že republikánská volební kampaň rovněž mohla využít dolování dat z Facebooku i když celkový objem dat včetně jejich kvality byl pouhý zlomek, co dostal k dispozici v roce 2012 Obama. Více o Cambridge Analytica na Daily Caller: Cambridge Analytica Hits Back At Zuckerberg During Testimony
 
Na druhé straně Republikáni mají oprávněné obavy z rostoucí moci sociálních sítí, jež jsou téměř výlučně v “Demokratických” rukách, tedy v rukách americké fašistické strany. A o tom ten výslech je. Jak prosté, že ano?
 
The Hill je rovněž zajímavý zdroj na toto téma: The Hill on Facebook and Cambridge Analytica