Reply To: Na iDnes hned dva články

Home Forums Globální oteplování Na iDnes hned dva články Reply To: Na iDnes hned dva články

#3213
leho
Keymaster

Yuri:

Vše zmíněné, ovšem nejen toto vedlo k tomu, že antropogenní globální změny klimatu jsou hlavní teorií klimatologů. Každý si může najít daná data a udělat si svůj závěr; pokusy o popírání tohoto vlivu mi přijdou stejně směšné jako konspirační teorie o 9/11

 
Já celkem chápu, že pokud člověk nevěnuje tématu podstatnější část svého volného času, tak může dojít k takovému závěru. Ale já jsem tento víkend věnoval tomuto velice podstatnou část i když musím přiznat, že skeptik vůči antropogenním globálním změnám klimatu jsem už dlouho.
 
Snažím se nyní k problému přistoupit profesionálně a soustředit se na zdroj informací a algoritmy modelování klimatu. Začal jsem referencí profesorky Judith A. Curry z mého předchozího příspěvku. Já nevidím žádnou evidenci, že by se jednalo o typ osobnosti popírající 9/11.
 
Yuri, já bych tě rád vyzval k předložení nějakých podobných referencí, které by svědčili o opaku. Přijmeš výzvu?
 
PS: Vydávání tak obrovských sum na snažení popsaným v posledním článku na toto téma v iDnes s tak krajně nejistým výsledkem je opravdu na hlavu. Tohle zase já přirovnávám k víře, že 9/11 byla konspirace CIA, FBI a MOSSADu: Megavysavače CO2 a stínítka. Vědci zkoušejí zastavit oteplování Země. Tohle je prostě šílené!
 
To už je třetí alarmistický článek o klimatu na iDnes během pouzých třech dnů! Jak už jsem se zmínil, globální oteplování vzbuzuje podobné emoce v podobné míře jako hrozba atomového konfliktu během studené války.