Reply To: Svet se dostal

Home Forums Diskuze a fórum Svet se dostal Reply To: Svet se dostal

#3518
Daniela
Guest

Prazaku, myslim, ze nemuzes michat dohromady situace s rozdilnou casovou etapou.
Pravda, v dobe Hitlerova nastupu v Nemecku se mnozi Americane nechali oslnit vzestupem Treti Rise, vzdyt ten system se zdal byt spravedlivy k pracujicim, socialne zajistoval obcany a mel ten patricny ethos nadeje lidstva. To ale bylo ve tricatych letech, tehda Zide prvne upozornovali na odvracenou tvar nacismu, ale to se ignorovalo. I potom, kdy se vynorily prvni zpravy o vyhlazovani, mnoho lidi tomu neverilo, brali to jako proti-nacistickou agitku. A proc ?
Tenkrat ve tricatych letech si totiz nikdo neumel predstavit tu prisernou hruzu a tak to vytesnili.. Ignorance prevladala v te dobe. Na mne hodne zapusobil film o nestastne plavbe SS St.Luis, jak Zide ze stredni Evropy hledali utociste v Americe, prvne zakotvili na Kube ale nikdo je nechtel. Byli vraceni zpatky a vetsina jich pozdeji skoncila ve vyhlazovacich taborech, to ale nikdo predtim nevedel.
Statisice Americanu padlo v boji proti nacismu, kolik uz jsem videla plani s bilymi krizi….Plati to posledni rozhodnuti Ameriky – nacismus byl porazen.

Dnesni nackove v USA emuluji chimeru o nadrazene rase a hitlerovskem vudci, ktery zachrani svet.. Protoze ziji na Jihu, tak mam ponekud takovy dojem, ze “evropsti” nackove uz nejsou tak “in”, tuhle stafetu anarchie , alespon zde, prebiraji ruzni extremisti za vlajkou uchovani bile rasy. KKK, White Power a nevim kdo jeste. Cislo 1488 se zda byt dost popularni, kloubi rasisty (14 slov z Turnerovych deniku), s pozdravem Heil Hitler.
Tahle analysa se mi zda objektivni :

https://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan#Creation_and_naming

Jo a Werner von Braun ? To byla prece valecna korist.. 🙂