Reply To: Nemusí to dopadnout dobře

Home Forums Watergate 2.0 Nemusí to dopadnout dobře Reply To: Nemusí to dopadnout dobře

#3573
leho
Keymaster

Aloisi, přiznám se, že tak trošku prudím, ale můj skepticismus ohledně existence jiných rozumných bytostí v našem vesmíru má rovněž základy v životním koníčku co se týče astronomie a studií autorů jako Steven Hawkinga, Carl Sagana a Franka Drake, mimo mnoha jiných.
 
Totiž myšlenka, že jsme v celém tom obrovském vesmíru osamoceni, je pro drtivou většinu lidí včetně věhlasných vědců nepřijatelná už z toho důvodu, že člověk jako takový je sociálně založen, tj. nemůže produktivně existovat samostatně. Pokud je osamocen, tak zpravidla buď se zblázní či zahyne, takže představa, že lidstvo je samo, je už přirozeně nepřijatelná pro drtivou většinu lidí.
 
Já sám jsem ještě nedávno vášnivě odmítal jakýkoliv názor, že by lidstvo bylo ve vesmíru osamoceno. Poslední dobou jsem ale tuto kacířskou myšlenku přímo převzal za svou. Proč, to je dosti komplexní otázka a možná se k ní vyjádřím v nějakém článku.
 
Toto diskuzní téma je ale věnováno jiné problematice a to té, zdali Trump obvinění z nesmyslné ruské konspirace ustojí. Donedávna jsem byl velký optimista, že ustojí, pak jsem měl krátké období pesimismu a teď jsem opět optimistou. Tak nějak ode zdi ke zdi, ale takový je někdy život…