Reply To: Obecné připomínky

Home Forums Diskuze a fórum Obecné připomínky Reply To: Obecné připomínky

#4372
leho
Keymaster

Krakatite, já nejsem nikterak šokovaný a jak už jsem se párkrát vyjádřil, nemám z technologie a ani z AI obavy. Z čeho spíše mám obavy je z obrovské závislosti na technologiích, neboť stačí aby se matička příroda trochu upšoukla a civilizace kvůli elektronické závislosti může jít do kytek. Tedy, asi zdaleka ne celá, ale její více či méně podstatná část. Já doufám, že méně než více. Stačí, aby nějaký meteorit spadl nějak nešikovně na blbé místo, ani nemusí být moc velký. Či nějaká blbá sluneční bouřka, zemětřesení, pár hurikánů na blbých místech, atd. A pak ještě jsou tu blbci teroristi, Severní Korea, Irán,… Ono se toho najde hodně.
 
Něco se někdy stane, to zcela určitě. Ale nemyslím si, že by se muselo jednat o fatální záležitost. Člověk je totiž velmi flexibilní a šikovný tvor, který si poradí i v zoufalých situacích.
 
Tohle video mě připadá že se až příliš inspiruje sci-fi filmem Minority Report, který byl natočený dle jedné povídky mého oblíbeného spisovatele Philipa K. Dick. V jeho sci-fi románech často rozpitvává otázku “co kdyby”, napříkad ve zfilmovaném románu “The Man in the High Castle”, kde FDR prohrál ve volbách, Amerika odzbrojila a vzdala se pak nacistickému Německu a imperiálnímu Japonsku. Amerika byla poté rozdělena do třech částí, Německého protektorátu na východě, Japonské kolonii na západě a uprostřed byla neutrální zóna, území nikoho. Ústřední myšlenka románu je studie, jak by se Američané chovali pod nacistickou a japonskou totalitou včetně všelijakých pomatených Mikinů, jak by se chovali Němečtí a Japonští místodržící. Postava Reinharda Heydricha, který nezahynul v atentátu, je rovněž fascinující. Vřele doporučuji!