Reply To: Češi as they are

Home Forums Diskuze a fórum Češi as they are Reply To: Češi as they are

#5315
leho
Keymaster

Krakatite, s tím balením se to týká každého v každém věku. Pokud člověk nemá žádný koníček, žádnou práci a nic, čím by přispěl pro dobro lidstva, buď zmagoří nebo si hodí mašli. Bohužel ten první případ se týká některých návštěvníků zde či spíše jednoho návštěvníka, což je také čas od času velmi zajímavý studijní materiál zrovna tak jako výzkum vesmíru a technologie s tím spojené.
 
Já také mám toho že nevím kam dřív. Nejnovější technologie navazující na ty, o kterých se zmiňuješ, jsou rovněž mým subjektem zájmů. Slyšels někdy o Software Defined Radio? Jedná se o technologii zpracování velmi slabých radiových signálů, která je převzata od NASA a která se používá i dnes na zpracování dat vyslaných z nejvzdálenějších koutů vesmíru.
 
Kdyby se náš jukonský mudrc původním povoláním telefonista věnoval svému oboru z dětství, zjistil by, že by opravdu mohl být velmi platný v regionu svého působiště. Ale on ne, on raději zmagoří, je to holt asi pohodlnější nebo možná je přesvědčen, že tak páchá dobro. Něco jako takový typický český dobro-trus, mimo jiné. Ale dosti bylo jukonského mudrce, že ano.
 
Jeden z mých projektů je záznam událostí jak jsem je zažil a vnímal v dobách po narození mé maličkosti. A hlavně, nejen jak jsem je zažil já, ale jak je vnímali a zažili jiní a z jejich perspektivy, což je také obrovsky zajímavé. Totiž nejen já si všímám, že mnoho učených historiků působících na věhlasných univerzitách ve svých učebnicích dějepisu zapomíná na historický kontext minulých událostí, což způsobuje jejich pokřivený či přímo lživý výklad. Samozřejmě tohle je projekt na léta, plánuji být hotov někdy za 20 či více let…