Reply To: Jirka Mikin – Bílina

Home Forums Diskuze a fórum Jirka Mikin – Bílina Reply To: Jirka Mikin – Bílina

#7162
Kahulak
Guest

Ted Mikine neco pro zamysleni, sice jsem rek, ze te nebudu cist, ale to neznamena, ze ti nenapisu – nejsem verici, ale pred dvema nedelema jsem byl tady u nas v kostele na msi, coz nekdy delam, zvlast, kdyz mam zmatek dusi a potrebuju se s tim vyrovnat. Do kostela chodim meditovat jenom v zime, v teplejsim rocnim obdobi chodim meditovat dolu k rece. Jako vobycejne jsem sedel v v koutku v posledni rade a vlastne jsem ani nevedel co pan farar rika, proste jsem se zaobiral v ty velebny atmosfere mejma vlastnima myslenkama. Pak jsem se na chvilku z ty moji meditace probral a zrovna ve chvili, kdy se verici modlili Otcenas, kterej je stejnej pro vsechny krestany vsech vyznani, kde se mimo jiny rika:”prijd tve kralovstvi”. Nevim jak ty, ale ja si vetsinu svyho zivota myslel, ze do nebe se musi vejit, ze tam stoji sv. Petr se svym klicem a vpousti ty hodny a zly zene do pekla. Navrch teologove pro to maj slovo”eschatologie”, asi aby se tomu rozumelo jeste min. Teprv kdyz motlitba skoncila jsem si uvedomil, co ze se to verici vlastne modlej. Pripadlo mi to jako velkej Bozi smysl pro humor, kterej je velice radostnej pro dusi. Pak nastal pri bohosluzbe ten vokamzik pozdraveni pokoje, a v kostele zavladnul typickej chaos, kterej je vyhrazenej v liturgickym radu, kdy lidi chtej obejmout uplne kazdyho a mne u toho poprve doslo, ze se v ty chvilce naplnuje jedna prosba z Otcenase, ta ve ktery verici prosi, aby prislo Bozi kralovstvi. V zivote jsem videl, ze se lidi boji, ze delaj chyby a vobcas priserny, ze hodne veci neznaj a tak se dopoustej hroznejch skutku, pro ne i pro ostatni, ale zaroven vidim jak lidi pri kazdy bohosluzbe, ktery se jako neverici zucastnim, k sobe prijdou, podaj si ruce, nebo se vobejmou, nebo polibej na tvar, tomu rikam zazrak – divat se jak snasenlivost, porozumeni a odpusteni roste a prostupuje svet i nas. Ten vobcasnej kostel a ta meditace nebo snad rozjimani u reky mi pokazdy pomuze k ty radosti dobrat se sam k sobe, kdy se ujistim v tom, ze jsem tim, co si myslim. Zkus to Mikine, urcite se ti ulevi. Pokoj a Dobro. Kahulak