Reply To: Jirka Mikin – Bílina

Home Forums Diskuze a fórum Jirka Mikin – Bílina Reply To: Jirka Mikin – Bílina

#7226
Kahulak
Guest

Majiteli peti srubu, falesnej cetari Tevelesi – https://www.youtube.com/watch?v=_ihcqrrB5pI , ty si nedas pokoj a porad votravujes vzduch nevysvetlitelnou jedovatosti a hnusem – prestan, tohle neni vopravdovskej svet, ten je uplne jinde. Zkus zit normalni lidskej zivot a ne zivot elektronickyho zarputilyho bojovnika, no spis mouly. To co jsem k tomu pridal pod radkou, je nadherna “Motliba ve stari”, ktera se mne – atheisty silne dotkla a na vic, nez na dlouhej okamzik mi vyrazila dech, snad proto, ze z ni vyzaruje spousta lidske moudrosti, pokory a lasky. Nejak mi pripada, ze to zapsknuti, zachmurilost a ztrata soudnosti s pribejvajici vekem povetsine spis hrozi chlapum – no bude to asi umerne se ztratou erekce:-))), babovky moc zapskly a zachmurily na stary kopyta nebejvaj a kdyz se nad tim zamyslim, tak ta motliba neni vubec smutna, je to zivot a je potreba si tyhle veci uvedomovat, protoze urcite obcas a s pribejvajicim vekem vic nez obcas propadame ruznym naladam, ktere je potreba nejen pro vlastni prospech, ale i ohledne druhych a mladych lidi korigovat. K tomu odprosteni od te starecke zapsklosti a kyselactvi mi nesmirne pomaha to, ze se nezapominam v tom zivotnim spechu casto zastavit a vnimat okoli, abych zachytil tu kazdodenni zivotni krasu a dost casto se mi stane, ze neco napadneho, treba vychod slunce, horske panorama, usmevava kyticka, hezkej a prijemnej clovek, mila vzpominka, hezka melodie, nebo zajimavej obrazek ve mne vzbudi udiv a ten prima pocit nadhery z toho naseho bajecnyho a prekrasnyho sveta. A alespon pro mne je dulezite se na tech prijemnych zazitcich podilet a ne je pouze pasivne prijimat, z toho pasivniho prijmu se obycejne behem par okamziku vytrati ten nadhernej emocialni naboj a cele to ztraci tu bezprostrednost. Je mi naprosto jasny, ze to nejde se vzdy a snadno radovat a ze mne muze zablokovat neuspech nebo kritika ci osklive slovo, ale to aktivni vyhledavani kazdodenni radosti mi pomaha k odstraneni zapsklosti a kyselacstvi. Zkus to falesnej cetari Tevelesi a nesir kolem sebe tu tvoji dusevni hruzu a co je taky dulezity, privonet si ke kytkam, nebo k druhymu pohlavi, to zalezi na tobe, ale kazdopadne je to v obou pripadech prijemne a povzbuzujici a zahani to zapsklost, nesnasenlivost, zlucovitost a zavist. Jinac uz se i tady u nas ve Winnipegovicich zacina trosicku prosazovat jaro a s pomoci letniho casu prodluzovat den, a pri pozdne-odpoledni prochazce lesoparkem okolo Cerveny reky nas s milovanou prijemne hralo slunicko do zad, ale kdyz jsme vysli z lesa, tak nam studenej vitr a stale jeste spousta snehu pripomely, ze se zima nevzda tak lehce a bude nas trapit az do Velikonoc. Ale uz jsem videl a slysel hejno divokejch hus dosedat na maly kousek otevrene reky a to je jasne znameni zlomu v pocasi. Mam ty divoky husy rad a to nejen na jare a na rece, ale i na podzim v troube. Pokoj a Dobro. Kahulak

Jo ten falesnej cetar Teveles je ze Svejka – jak skoncil si precti sam.