Hlídací pes nehlídá

Autor:  leho | dne: June 2, 2019


Hlídací pes by mohl mít potenciál vyplnit úlohu, kde dnešní masová média totálně selhávají. Ale bohužel tento portál selhává ještě hůře. Viz můj příspěvek pod článkem “Cesta k autoritářství je pomalá, bod zlomu nepoznáme. Může se to stát i u nás
 
Bohužel redaktoři vůbec nemají ponětí, co se vlastně v Americe děje, o co tam jde. Je to opravdu primitivismus a neuvěřitelné, že si tito lidé říkají „novináři“. Jenom velmi hloupý člověk si může myslet, že když se strana jmenuje „demokratická“, tak musí být skutečně demokratická.
 
Nebo jde možná o to, že redaktoři si nedovedou představit, že by hlavní média a jejich kolegové v USA tak brutálně lhali. Kdyby ale měli alespoň hrubé ponětí o minulosti, tak by se tak nedivili. Například likvidace senátora Joe McCarthyho v 50. letech bylo něco podobného. Ale to by museli číst Blacklisted by History:
 

 
Jedná se ale o kacířskou literaturu, kterou dnešní novinářské elity nečtou.
 
Zmíním pouze hlavní věc. Během kampaně v roce 2016 Clintonka nařídila sledovačky republikánské kampaně a hlavně Trumpa tajnými službami. Koordinoval to Bill Clinton s tehdejší ministryní spravedlnosti Lorettou Lynch, o čemž svědčí jejich tajné setkání na letišti v Phoenixu v červenci 2016, které bylo úplnou náhodou prozrazeno jedním novinářem. B. Husejn Obama byl pravděpodobně pouhá loutka v režii Clintonů.
 
Byli to naopak „demokrati“, kdo ovládli federální instituce a hlavně tajné služby, které používali ve svůj prospěch. Slyšeli vůbec redaktoři něco o Peterovi Strzokovi a Lise Page? Asi nic, že ano.
 
Je také dost nepochopitelné, že pro Hlídacího psa je neznámý skandál použití daňového úřadu IRS na likvidaci vlivné frakce Republikánské strany Tea Party. Něco podobného je rovněž v dnešní době běžné v ČR v režii dnešního předsedy vlády Babiše.
 
A tak bych mohl pokračovat a vydalo by to na slušnou knihu. Ale četli by ji tito redaktoři? Těžko. Úloha Hlídacího psa je tedy spíše taková, co dříve mělo Rudé právo.