Islám je jen jeden

Autor:  leho | dne: January 15, 2015


Dělá se mi silně nevolno z toho, jak západní politici i po pařížském útoku stále rozlišují mezi jakýmsi extrémním Islámem a umírněným Islámem. To ani jeden z nich nečetl ani kousek z Koránu? Samozřejmě, mohli si přečíst ten kousek, který Mohamed napsal ještě v Mekce a ve kterém hlásá toleranci k lidem “Knihy”, tj. křesťanům a Židům. Ovšem jakmile se přemístil do Meddiny a bylo už jasné, že Islám vyhrává, tak bylo vše jinak, bezvěrci už si nezasloužili nic jiného než smrt. Výjimky jsou samozřejmě možné v případech, když panovník dovolí nevěřícím ďaurům zaplatit daň a žít v podmínkách nevolníků, tzv. dhimmi, a možnost přijetí jediné správné víry by zde také mohla být, neboť Alláh je milostivý, že ano.

 

Samozřejmě pokud panovník by už nevěřící nepotřeboval, má právo se jich kdykoliv zbavit, buď pověsit na lucerny či prostě postřílet, tak jak se nyní děje v Islámském státu na území Sýrie a Iráku. Tak praví Korán a taková je muslimská víra. Suma sumárum Korán obsahuje minimálně sto veršů vyzývající k násilí, někteří napočítali i ke dvou stovkám (k dispozici anglicky zde). Tohle ale už žádného západního politika nazajímá. Pro ně je na prvním místě fakt, že Islám je náboženství a na Západě je svoboda náboženství posvátná. Pro nás zavraždit malou holku protože se kamarádí s hochem jiné víry je zrůdné, u nich je to normální.

 

Vydávat časopis s karikaturami muslimů a samotného Mohameda? To je jeden z nejhorších hrdelních zločinů. Protestuje se proti pařížským vraždám někde v nějaké islámské zemi, v Turecku, Tunisu, Jordánsku, Sýrii, Iráku? Neprotestuje, to by se nikdo neodvážil, tak pravil Mohamed a to je jediné správné. Protestovat proti posvátnému slovu Mohameda je hrdelní zločin, to ví dnes snad každý. A západní politici to ví? Neví. Kdy vystrčí hlavu z písku? Mám pocit, že už je načase.