Jeden rok poté…
Autor: leho | dne: November 6, 2017
Čtenář jistě snadno uhodne, co titulkem Jeden rok poté… myslím. V těchto dnech je jeden rok od události, která vejde do dějin jako uniknutí hrobníkovi z lopaty, tedy přesněji z lopaty v rukách Bonnie a Clyde americké politiky Billu a Hillary Clintonových. Před rokem byl totiž zvolen americkým prezidentem Donald Trump místo očekávaného vítězství Hillary Clinton, což mnozí nemohou zapomenout a podlehli tak zákeřné chorobě TDS neboli Trumpofobii (více zde).
Před rokem se dalo těžko odhadnout, jak se skandály Clintonů a následně demokratické strany rozvinou a jak budou interpretovány doma a v zahraničí. Ale že se něco bude dít, bylo jasné.
Už před volbami se mluvilo o velmi nekonkrétní konspiraci členů republikánské kampaně a Donalda Trumpa s ruskými agenty na zdiskreditování oponentky Hillary Clinton. Pěkný přehled poskytuje web Rolling Stone A Timeline of the Trump-Russia Scandal. Když si čtenář uvědomí, že se jedná o čestvý článek publikovaný dnes, tj. 6. listopadu 2017, nelze než žasnout, jak Rolling Stone ignoruje čerstvý skandál s financováním “dossier” dokumentu (dokument zde). Redaktoři zřejmě si jsou jisti, že jejich čtenářům dokument připadá jako skutečná zpráva bývalého člena britské rozvědky a že se mu nedá nic vytknout. Ale kritickým čtenářům neunikne, že dokument vlastně zmiňuje pouze domněnky a pomluvy bez jakýchkoliv konkrétních informací, které každá zpráva pro rozvědku musí obsahovat. Konkrétně musí obsahovat pět “W” (co jsou ty “W”, linka zde)
V těchto dnech vyšlo najevo, že “dossier” byl financován kampaní Hillary Clinton a to nikoliv malou částkou 9 milionů USD. Některé zdroje uvádí dokonce 12 milionů USD. Částka samozřejmě nebyla vykázána jak vyžaduje zákon, ale to je méně vážný problém. Vážnější problém je, že informace byly objednány zkrze velmi pochybnou firmu Fusion GPS (více o firmě zde) a že byly objednány v Rusku. Co je ale naprosto skandální, že “dossier” byl zcela zřejmě předán FBI a použit jako podklad ke sledování členů Trumpovy kampaně tajnými službami pomocí soudního příkazu FISA. Fakt, že státní instituce a tajné služby byly podřízeny osobním potřebám manželů Clintonových v jejich snaze dosadit Hillary do prezidentské funkce, je příliš silná káva pro americkou veřejnost a nelze se divit mediálnímu odporu. Ale ani některé mainstreamy se už nemohou ubránit publikace zcela očividných faktů jak to vlastně s tím ruským vlivem na americké prezidentské volby bylo. Například Washington Post a CNN:
Washington Post: Clinton’s link to Putin is the underreported ‘dossier’ bombshell
CNN: Clinton campaign, DNC helped fund dossier research
Dossier dokument je pouze jeden z četných skandálů, které ve své monstrozitě mohou překonat Watergate a otřásají tak důvěrou v americké instituce a americkou demokracii. Další skandál je Uranium One, který se datuje až do roku 2009. Nejen že Clinton Foundation obdržela z ruských zdrojů úplatky v hodnotě 145 milionů USD, ale americký uran byl dokonce i vyvezen přes Kanadu do Evropy, kde následně po putinsku zmizel neznámo kam. Viz článek na webu The Hill Uranium One deal led to some exports to Europe, memos show. Skandál s Uranium One byl v minulosti popsán v knížce The Clinton Cash od Peter Schweizera.
A aby toho nebylo dost, během předešlého týdne vyšlo najevo, že Hillary Clinton proprala konty ústředního výboru demokratické strany DNC (Democratic National Committee) mnoho milionů USD výměnou za své jmenování hlavní kandidátkou za demokratickou stranu dávno před primárkami. Detaily na webu Politico v článku Inside Hillary Clinton’s Secret Takeover of the DNC. Clintonka si vlastně koupila od demokratické strany nominaci více než rok předem, což je v dějinách této země neslýchané a jedná se o další v řadě skandálů, který z Watergate dělá úplnou prkotinu.
A to jsem ještě nezmínil další skandál podivné činnosti zvlášního poradce Roberta Muellera a jeho vztah k Uranium One a přátelství s vyhozeným šéfem FBI Jamesem Comey, rovněž namočeného ve skandálu “Dossier” a Uranium One. Takže, jak se budou události dál vyvíjet je velmi nesnadné odhadnout. Ale věci jsou v pohybu a za rok určitě budeme zase o něco chytřejší.