Když ne oteplování, tak tedy ochlazování?

Autor:  leho | dne: August 3, 2017


Na iDnes mne opět inspirovali článkem Pobřeží Ameriky pohlcují slané močály. Atlantik stoupá a lesy umírají. Vstoupil jsem do diskuze (linka zde) napřed nesměle, ale pak mne, kdo jiný než Jiri Bilina jinak neslavně známý pod přezdívkou Mikin, vyprovokoval k delšímu příspěvku.
 
Zmíněný článek na iDnes je pateticky hloupý, jelikož nebere v úvahu dva zásadní argumenty. Ten první je, že klima nikdy není konstatní, ale vždy se mění, buď se ochlazuje a nebo se otepluje. Lidstvo má to štěstí, že se momentálně spíše otepluje. Druhý argument spočívá ve faktu, že kdyby docházelo k ochlazování, byla by to pro naši civilizaci mnohem a mnohem horší katastrofa. Co by se asi dělo lze odhadnout z historicky velmi nedávné události a tím byl rok bez léta 1816 a několik roků poté. Linka k článku na Wikipedii zde.
 
Následuje hrubý text ze zmíněného příspěvku na iDnes. V diskuzi jsem v dalším příspěvku vysvětlil, že ten, kdo je aktivistou proti globálnímu oteplování se vlastně zasazuje pro globální ochlazování, čímž myslím katastrofu v podobě masového vymírání populace nejen hlady, ale válkami o stále se tenčící území s úrodnou půdou. V úvodu jsem zmínil onen rok bez léta 1816:
 
Kdyby se stalo totéž dnes, potěš koště. USA, tedy Velký Satan, by měl v takovém případě co dělat sám se sebou a přestal by dodávat chudým zemím potraviny zadarmo či vůbec by přestal vyvážet potraviny. A co postižené země, ty by si určitě nenechaly vymřít populaci hladem. Hladomor by se samozřejmě svedl na Velkého Satana a Donalda Trumpa, no a co by bylo dál, si lze lehce domyslet.
 
Je směšné, že zrovna takový Jiri Bilina, se zasazuje o globální ochlazování. Ten by tam daleko na severu dříve či později zamrzl úplně a nikdy by neviděl v životě zeleň. Jeho oblíbení cariboo by se buď přestěhovali jižněj nebo zahynuli, jelikož jejich potrava v podobě lišejníků by byla ta tam. Samozřejmě, za to by nemohl nikdo jiný než Donald Trump, to dá rozum, že.
 
Je zajímavé si zjistit, jak Země vypadala v předchozích geologických obdobích. Jedno či snad několik období ledovce dokonce zasahovaly až k rovníku a celá planeta byla jako sněhová koule, téměř mrtvá, pouze s životem na úrovni prvoků či bakterií. Což je asi cíl aktivistů hnutí proti globálnímu otemplování.
 
Na druhé straně globální oteplování nejen že rozšiřuje oblasti s úrodnou půdou, ale rovněž otevře k lodní přepravě dosud uzavřené trasy, jako například tu severní, kromě možností postavit dálnice na místech, kde to dříve nebylo možné. Profitu by se pak dalo užít k přemístění těch, kterých příbytky se octnou pod hladinou oceánů.
 
Zásadní je rovněž otázka, do jaké míry lidské aktivity naše klima ovlivňují a jestli ho vůbec ovlivňují. A kromě toho, že alarmující předpovědi o roztátých ledovcích a s mnoha utopenými či s grizzlym kříženými ledními medvědy jsou velmi hloupé, zvláště když meteorologové mají problémy kolikrát s předpovědí na zítřek, neřkuli jak bude třeba za 100 let.
 
Prozatím se spokojím s faktem, že globální oteplování je rozhodně daleko lepší než ochlazování. Naše planeta coby sněhová koule mě vůbec, ale vůbec neláká a zrovna tak vysoké daně do hlubokých kapes oteplovacích “vědců” či spíše šarlatánů. Ty už tedy vůbec ne!
 
Reference:
 
http://news.nationalgeographic.com/news/2010/03/100304-snowball-earth-ice-global-warming/
 
https://thsresearch.files.wordpress.com/2017/05/ef-gast-data-research-report-062717.pdf
 
https://www.powerlineblog.com/archives/2017/07/settled-science-in-two-headlines.php
 
http://notrickszone.com/2017/05/29/80-graphs-from-58-new-2017-papers-invalidate-claims-of-unprecedented-global-scale-modern-warming/#sthash.FRCeo69o.IfGSK0cA.dpbs
 
http://news.nationalgeographic.com/news/2007/02/070228-mars-warming.html
 
http://worldview3.50webs.com/6globalwarming.html
 
https://thebreakthrough.org/index.php/voices/ted-nordhaus/demons-under-every-rock