Pomoc zničenému Portoriku a Trumpovo tweetování

Autor:  leho | dne: October 1, 2017


V těchto dnech je opět hlavní událostí tweetování amerického prezidenta, jako kdyby se nestalo nic důležitějšího. Ale mluví se o tom a zde je má reakce nejen na článek na iDnes Jste neschopní, vzkázal Trump Portoriku. Vadí mu pomalá pomoc po hurikánu
 
Velmi často v dnešních falešných či “fake” médiích si titulek článku protiřečí s obsahem a tento článek není výjimkou. Čtenář musí velmi pozorně číst mezi řádky, asi tak, jako v době hluboké totality.
 
Na jedné straně titulek hlásá, že Trump obvinil Portorikánce, že jsou neschopní. Ale v článku se dozvíme, že to byla naopak starostka San Juanu, která obvinila Trumpa a jeho administrativu, že je neschopná i přesto že více než 10,000 federálních zaměstnanců a vojáků pomáhá seč může. A k tomu ještě Trump pozastavil zákon Jones Act aby se materiální pomoc na ostrov dostala rychleji. To už se ale ve “fake” médiích moc nedozvídáme. Moc se Trumpovi nedívím, já bych taky starostku pěkně seřval a “fake” média také.
 
Dále je nutno vzít v úvahu, že infrastruktura Portorika, hlavně silnice a elektrická síť, byla ve značně dezolátním stavu dávno před hurikánem jako důsledek dlouholeté vlády demokratů. Kde vládnou demokrati, tam vskutku potopa. Už před dvěma lety guvernér Portorika deklaroval, že dluhy Portorika jsou nesplatitelné, viz článek v New York Times Puerto Rico’s Governor Says Island’s Debts Are ‘Not Payable’
 
Rovněž se nabízí kontrast s pomocí Texasu a Floridě po Harvey a Irmě. Tam se záchrannými pracemi nebyl problém, že? Zajímavé, v těchto státech vládnou republikáni. Že by náhoda?
 
Rovněž se nabízí paralela s Katrinou v roce 2005. V New Orleans byl také demokratický starosta a tehdejšímu prezidentu Bushovi bylo stejně jako dnes spíláno do rasistů a neschopnosti s rozdílem, že se Bush nebránil. Trump se brání a myslím, že to je docela dobře.
 
Objektivnější zdroj, kupodivu, je Bloomberg: No, Trump Didn’t Botch the Puerto Rico Crisis
 
O objektivnosti médií informuje zpráva o prvních 100 dnech prezidentství Donalda Trumpa Shorenstein Center Harvardské univerzity: News Coverage of Donald Trump’s First 100 Days. I když se jedná o zprávu téměř pět měsíců starou, zůstane aktuální asi ještě hodně dlouho.
 
A ještě k tomu se tahle povedená starostka San Juanu z demokratické strany ani neobtěžuje chodit na koordinační meetingy FEMA, jak z článku Fellow Puerto Rico Mayor Rips San Juan Mayor — ‘She’s Not Participating In Any Meetings’ na The Daily Caller vyplývá.