Prezidentské tweety

Autor:  leho | dne: November 3, 2018


Dle článku President Trump has made 6,420 false or misleading claims over 649 days v deníku The Washington Post prý americký prezident natweetoval příliš lživých či nepřesných tweetů. Samozřejmě iDnes si to rovněž užívá v článku Sankce se blíží, napsal Trump po vzoru Hry o trůny. Překonal se v nepravdách
 
Někdy si rovněž přeji, aby Americký prezident méně tweetoval a když už, tak s větším rozmyslem.
 
Ale na druhé straně, jsou ty “nepravdy” tak důležité? Především mohou být zcela neúmyslné, ale i naopak úmyslné a pouze za účelem vzbudit pozornost. Dále, a to hlavně, drtivá většina prezidenských tweetů je velmi nedůležitá a je opravdu otázka, zdali vůbec nijak uškodí, jak jemu, prezidentskému úřadu a Republikánské straně jako takové. Opak může být pravdou.
 
Proč by mělo být důležité, že daňová reforma není největší reforma v dějinách? Nebo že výdaje na obranu rovněž nejsou nejvyšší v dějinách? Nebo že v dějinách USA nebylo nejvíce návštěvníků na Trumpově inauguraci?
 
Co je ale velmi důležité, je celkový politický směr. MAGA je rozhodně skvělá věc hlavně ve srovnání s předchozí administrativou, která byla administrativa pro všechny ostatní státy kromě Ameriky. B. Husejn Obama mluvil otevřeně o Amerických občanech jako subjektech jeho administrativy například tvrzením, že pokud něco vybudovali, bylo to hlavně díky vládě a konkrétně DemoKrysí strany.
 
Bohužel je velmi pohodlné pro občanstvo žít v poddanosti straně a vládě, což Češi a Slováci znají tolik z vlastní zkušenosti. Plyšák v roce 1989 byl proveden pouze několika intelektuály okolo Charty 77 a asi milionem a půl občanů, kteří byli ochotni vyjít do ulic. Zbytku republiky tolik nevadilo žít v poddanosti, protože to bylo prostě pohodlné.
 
Amerika je ale vyjímečná se svojí ústavou s hlavní klauzulí občanstva nezávislého na vládě, která je podřízena občanům a ne naopak. Bohužel, předchozí administrativa nastolila opačnou tendenci a je otázkou, zdali té nynější se tento sebevražedný trend podaří zvrátit neboť i Američanům se zdálo, že žít jako poddaný jeho veličenstva vznešeného panovníka B Husejna Obamy je snadné a jednoduché.
 
Podle mne vůbec nevadí, že prezidentské tweety jsou mnohdy zavádějící a ne příliš pravdivé. Naopak, hnidopišská média každý nedůležitý detail rozpitvávají a tím ukazují na DemoKrysy a jejich politiku destrukce amerického státu. Doufejme, že to budou DemoKrysy, kteří se naprosto znemožní a po volbách 2020 už si ani neškrtnou.