Případ vojín Bergdahl

Autor:  leho | dne: November 4, 2017


O případu Bergdahl Tucker Carlson na FoxNews v interview s Robem O’Neill, členem elitní jednotky Navy Seal, který byl přítomen na stejné základně v den dezerce vojína Bergdahla (minuta 17:40):
 

 
Případ vojín Bergdahla je zcela bezprecedentní a rozhodnutí ho osvobodit je skandální a zcela zřejmě projevem odporu soudce plukovníka Jeffery R. Nance vůči vrchnímu veliteli a prezidentu Donaldu Trumpovi. Když se vezme v úvahu, že za svoji kariéru a povýšení plukovník vděčí právě minulému prezidentovi B. Husseinovi Obamovi, tak domněnka o plukovnickém trucování se mění téměř v jistotu.
 

Dem Lawmaker and Veteran Tulsi Gabbard: Letting Bergdahl Walk Dishonors Families of Those Lost Searching for Him


 
Prezidentství B. Husseina Obamy bylo pro americkou státnost velmi destruktivní a pro ozbrojené složky zvláště. Už jsem zmínil případ transky v armádě v příspěvku Vyhození transek z armády, jejichž přítomnost omezuje akceschopnost všech armádních složek. A čtenářům je jistě známo, že aktivistický soudce Trumpovo rozhodnutí sabotoval a rozhodnutí vrchního velitele ozbrojených sil zvrátil Judge Blocks Trump’s Ban on Transgender Troops in Military. Likvidace americké státnosti aktivistickými soudci je ale kapitola sama pro sebe.
 
Politická korektnost rovněž rozkládá ozbrojené složky a ohrožuje tak i celé státní uspořádání. I já jsem měl tu čest pozorovat trend rozkladu ozbrojených sil z pozice operačního NCO v US Army. Před pár lety jsme měli velitelku, kapitánku, která neměla vůbec žádné zkušenosti s velením ani na té nejnižší úrovni a důstojnickou školu musela udělat podvodem s pomocí svých kolegů, kteří ji zřejmě doslova pronesli celým procesem. Armáda potřebovala naplnit kvótu ženských důstojnic, nedalo se tedy nic dělat. Její hraní si s mnohem zkušenějšími podřízenými bylo na úrovni pubertální školačky. Byla to hrůza, a pokud vím, byla povýšena na majora. A podobné zkušenosti má mnoho mých kolegů a kdoví kolik mrtvých a raněných bylo způsobeno jmenováním podobných osob do velících pozic, které tam neměly vůbec co dělat.
 
I přes to všechno špatné ale podle mne americké ozbrojené síly mají velmi zdravé jádro, které ani mnoho let politické korektnosti nemůže zlikvidovat. A můžeme jedině doufat, že generálové v Trumpově administrativě dají vrchnímu veliteli vědět, že potřebuje konat a něco s destrukcí politické korektnosti udělat.
 
Na závěr musím vzpomenout, že případ má i českou stopu. Při snaze osvobodit vojína z rukou Talibanu zahynul vojín Matthew Martinek, bezpochyby jeden z potomků českých imigrantů. Čest jeho památce a i všem ostatním…