Sebereflexe aneb skutečně konspiroval Trump s Rusy?

Autor:  leho | dne: April 29, 2017


V létě minulého roku během prezidentské kampaně se začalo v médiích mluvit o ruském vlivu na prezidentskou kampaň Donalda Trumpa převážně z úniků informací od tajných služeb. Tyto úniky byly prezentovány v téměř všech hlavních médií, které se odedávna chlubily přístupem k důvěryhodným zdrojům v Obamově administrativě a nepochybně tento přístup byl skutečný a legitimní. Jestli ale uvolnění informací legitimní opravdu bylo, je velmi kontroverzní. Dnes se začíná ukazovat, že legitimní nebylo a zřejmě bylo spácháno množství trestných činů, viz článek Watergate 2.0.

 

Přiznám se, že jsem po nějaký čas propadl iluzi, že na těchto zprávách mohlo být něco pravdy a že Trump se jeví podezřele jako pro-ruský. Spekulovalo se i o zrušení sankcí kvůli zabrání Krymu. Inspirován investigativní žurnalistikou jsem se snažil najít nějakou skutečně konkrétní informaci a Trumpovo tvrzení, že by zrušil sankce. Nic takového jsem ale nenašel. Ve fóru Nezvědavce na téma Je soucasny americky prezident choromyslny? mi byl předložen jako důvěryhodný zdroj a důkaz, že Trump konspiroval s Rusy, článek na Time Magazine webce The Investigations Into Russia and the Trump Campaign Aren’t Dying Down. Skutečně ale konspiroval?

 

Ve fóru jsem odpověděl, že určitě nekonspiroval. Zprávám v médiích se z různých důvodů nedá často věřit a tento článek není výjimkou. Zde je úryvek z mé odpovědi:

 

  1. Nejvážnější věc a jedinou relevantní informaci, kterou jsem prozatím nevěděl, že Flynn přijal desítky tisíc USD od Rusů v roce 2015. On to asi skutečně zatajil a jestli to ještě nepřiznal na daních, může jít o opravdový problém. Ale!!! Trump o tom vůbec nemusel vědět, jelikož se to stalo ještě před tím, než si Flynna vybral do týmu. A Trump Flynna vyhodil kvůli něčemu jinému, ale možná i tato aféra v jeho terminaci hrála roli. Ale stejně, žádné spojení kampaně Trumpa s aktivitami Flynna se nenašlo, takže kde nic tu nic
  2.  

  3. Hackování DNC nebylo vůbec koordinované s Trumpem, možná mu ale pomohlo, protože např. Podesta byl tak blbej, že si nezměnil default heslo na svůj Yahoo emailový účet. Že demokrati byli tak blbí rozhodně není Trumpova vina, takže kde nic tu nic
  4.  

  5. Carter Page nebyl žádný klíčový Trumpův poradce. Trump ho ani neznal a nikdy s ním nemluvil. Jeho aktivity v Rusku neměly vůbec do dělat s prezidentskou kampaní. V jeho případě kde nic tu nic
  6.  

  7. Paul Manafort rezignoval v srpnu 2016 a ohledně Trumpovy kampaně a nějakého napojení na Rusy neudělal vůbec nic. Ani jeho práce v Rusku neměla s kampaní co dělat. Takže, opět, kde nic tu nic
  8.  

  9. Susan Rice se evidentně zaplétá ve svých lžích a z titulu její funkce neměla co vyžadovat jména aktérů ve sledovačkách. Ona je ta špička ledovce nezákonného sledování politických odpůrců Obamovou administrativou. Ono je to totiž trošku jinak. Už jsem o tom psal. Demokrati a členové bývalé administrativy se zoufale snaží pomocí kouřové clony odvést pozornost od jejich průšvihu, který se pomalu a jistě sune k Watergate 2.0, neboli aféře Watergate na steroidech.

 

Kdysi mnozí našinci vládli schopností číst mezi řádky, protože za dřívějšího režimu manipulace s masami byla hlavní funkcí tehdejších médií manipulovaných KSČ. Dnes z jiných důvodů a pomocí jiných mechanismů rovněž dochází k něčemu podobnému v USA.

 

Já z následujícího úryvku ze zmíněného článku jasně vidím, že jediný důvod, proč Susan Rice potřebovala jména ze špionážních sledovaček, je právě ten politický. Jaký jiný? Z titulu její funkce jména vůbec nepotřebovala:

 

In an interview with MSNBC, Susan Rice, Obama’s national security adviser, acknowledged that she had sometimes asked for the names of Americans who were referenced in intelligence reports, but denied that she or anyone else in the administration had used those reports for political intelligence purposes. Trump said the following day that he believed Rice had committed a crime.

 

Susan Rice lže, to musí být jasné, mě to z tohoto odstavce jasně čiší, zvláště když mám na paměti opravdu bizarní lež Susan Rice během skandálu v Benghází, což rovněž zmiňuji v mé poznámce o  Watergate 2.0. Nechápu, jak to, že to samé nečiší jiným, kolikrát mnohem chytřejším lidem.

 

V minulosti jsem se mnohokrát mýlil. Například tehdy, když jsem si myslel, že Trump asi nějak s těmi Rusy asi opravdu konspiroval. Nebo ve fóru jsem se spletl, když jsem považoval skla umístěna na pódiu za neprůstřelná skla. To bylo hloupé. Ale ještě hloupější jistě je neschopnost nepřiznat chybu a stůj co stůj stát za mylným názorem. Například, přiznat, že Země skutečně není a nikdy nebyla placatá stejně jako si přiznat, že jsem se mýlil například v Trumpovi.

 

Ale pořád je možné, že Trump skutečně konspiroval s Putinem. Já to nevylučuji, ale považuji za velice nepravděpodobné až nemožné. Nikde jsem, zatím, nenašel žádnou důvěryhodnou a věcnou informaci, že se něco takového dělo. A nebo že by byl choromyslný. To vylučuji naprosto.

 

Vyzývám tedy, byť zatím nepočetné čtenářstvo, aby v diskuzi pod článkem nějakou takovou důvěryhodnou informaci předložili. Zatím ale, opět musím konstatovat, kde nic tu nic…

 

Aktualizace: O konspiraci Trumpových lidí na FoxNews se dozvídáme něco jiného než v Timu: Gregg Jarrett: Big Lebowski, Esq., takes up Gen. Flynn’s case