Stačilo vypnout klimatizaci

Autor:  leho | dne: January 30, 2019


1

© převzato z FoxNews


Aktualizace 3. února 2019:
 

V dikuzi na iDnes pod článkem Rekordní mrazy i vedra… jsem byl autorem článku Pavlem Kasíkem upozorněn, že dle článku ve Washington Post Setting the record straight… je titulek mého článku mylný. Téměř skoro jistě se o vypnutou klimatizaci nejednalo. Prý to způsobily televizní kamery. Ale jak to že to samé nedělo i při jiných slyšeních? To samozřejmě WP nezmiňuje. Takže si dovoluji původní titulek tohoto článku ponechat. Někdo prostě manipuloval s klimatizací a jestli ji úplně vypnul nebo pouze patřičně nastavil, je nepodstatné.

 
Dnešní zprávy o neobyčejně kruté zimě v USA jako například Deadly polar vortex blasts Midwest… kladou otázku, co se vlastně děje s klimatem, kde máme to globální oteplování, o kterém se tak často mluví v hlavních médiích.
 
Odpověď je možné nalézt v události, která to všechno odstartovala.
 
Mediální kampaň s globálním oteplováním začala slyšením v americkém Senátu dne 23. června roku 1988, kdy před zákonodárci zasedl James Hansen, tehdejšího ředitel Goddard Institute for Space Studies, což je organizace podřízená agentuře NASA.
 
Minulý rok se tedy slavilo 30 let od začátku šílenství zvaného globální oteplování. Světová média této události věnovala samozřejmě patřičnou pozornost včetně FoxNews v článku NASA’s chilling 30-year-old warning.
 
James Hansen je dnešní politickou a i vědeckou elitou oslavován jako prorok, který prý velmi přesně předpověděl vývoj klimatu na 30 let dopředu. Opravdu se mu to podařilo? YouTuber Tony Heller uvádí věci na pravou míru:
 

 
Zde je několik proroctví Jamese Hansona ze slavného slyšení před 30 lety: Manhattan bude do třiceti let pod vodou, severní pól bez ledu a počet dní v Omaze ve státu Nebraska s teplotami nad 100F vzroste ze 3 na 20 a ve Washingtonu D.C. z 1 na 12 dní.
 
Jsou to velmi specifická proroctví a není tedy vůbec těžké po více než třiceti letech si ověřit jejich přesnost. Proroctví ohledně Manhattanu se nepovedlo, pod vodou rozhodně není a nikdy nebyl. Rovněž trend teplot nad 100F v Nebrasce je přesně obráceně. To samé vykazují záznamy o teplotách ve Washingtonu D.C. a i dalších lokalitách.
 
A co led v Arktidě?
 
Tam proroctví už totálně vybouchlo, viz článek o zablokování Severozápadní námořní cesty minulé léto 2018: Ice returned to the Northwest Passage this summer, forcing cruise lines to change course. Tony Heller uvádí další konkrétní data o nejsilnější a nejrozsáhlejší ledové pokrývce v Arktidě během minulého roku za poslední desetiletí.
 
Laik by si tedy myslel, že James Hansen a šarlatáni globálního oteplování si vykopou hluboké díry a navždy tam zůstanou. Je tedy neuvěřitelné, že opak je pravdou i přes to, že fakta má téměř každý v kapse ve svém mobilu. Jak je to možné? Jak se něco takového mohlo vůbec stát?
 
Je to všechno velmi jednoduché. Měsíc červen v roce 1988 byl neobvykle horký a tak nebylo těžké dle předpovědi počasí na jeden z horkých dnů zamluvit zasedačku v americkém Senátu a zároveň se postarat, aby klimatizace byla patřičně nastavena či úplně vypnuta. Zdali byla ale úplně vypnuta nebo špatně nastavena, to je však předmětem dohadů. Faktem ale je, že v místnosti bylo z nějakého divného důvodu tepleji než obvykle.
 
Následky špatně nastavené či dokonce vypnuté klimatizace jsou dodnes evidentní. Zpocení novináři a politici během příštích desetiletí přesvědčili svět investovat do hoaxu obrovské peníze a implementovat megalomanské nic neřešící projekty. A následně aby penězovody nevyschly, musí se udržovat lež při životě, což může být velká výzva nejen kvůli letošní neobyčejně kruté zimě. Ono je totiž docela možné a data tomu nasvědčují, že Země vstupuje do chladnějšího období, ve kterém dojde k poklesu celosvětové úrody s potenciálními hladomory v rozvojových zemích. A to už asi těžko hlavní média vysvětlí.
 
Kdy ale konečně oteplovací šarlatáni zalezou do svých děr, to je těžké říci. Bude totiž velmi záležet na počasí a jestli ve Washingtonské zasedačce zase někdo nebude patřičně manipulovat s klimatizací. Nutno tedy doufat, že se už nic takového nestane hlavně kvůli Internetu a sociálním médiím, protože to vždy někdo vykecá. Buďme tedy optimisté!