Uzávěrka 2018

Autor:  leho | dne: January 2, 2019


Rok 2018 je minulostí a tudíž je čas rekapitulace v podobě skromné poznámky, co minulý rok znamenal pro tento web s podivným názvem Nezvědavec. Především je asi zřejmé, že web Nezvědavec se stává okrajovější záležitostí, což ale neznamená, že je odsouzen k zániku.
 
Pamětníci vědí, že dříve do zdejších diskuzí přispívalo několik zajímavých lidí, které ale během posledních dvou let zřejmě odradilo zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a jejich neschopnost se emocionálně vyrovnat s novou realitou. Takže i kvůli těmto křehkým bytostem přidávání diskuzních příspěvků a aktualizace výrazně zpomalily.
 
Politika v dnešní době není zásadně jiná než v minulosti. Rozdíl je ale v intenzitě a rychlosti publikace zpráv díky Internetu a sociálním médiím, což způsobuje, že novináři nemohou ověřovat zprávy a musí do nich vkládat více vlastních názorů a agendu, která ve společnosti momentálně letí. Jinak by se totiž jejich periodika neprodávala a v nich placené inzeráty se nepublikovaly. A kde je tedy pravda? Velice dobrá otázka, na kterou není vůbec lehké odpovědět a vlastně nikdy nebylo.
 
Problémem všech dob vždy bylo a dosud je, že lidé impulzivně přijímají téměř všechny informace ze svého okolí jako pravdivé a pokud jim věří i někdo další, názor už zpravidla nezmění i přes to, že se jedná o informace naprosto zjevně nepravdivé a falešné. Viz článek The Persistence and Peril of Misinformation z časopisu American Scientist.
 
Takže nejen tradiční zprávy, ale i misinformace mají dnes více než kdy jindy globální dopad. Není tedy divu, že i tento fenomén dnešní doby se odrazil ve změně klientely zdejšího webu v podobě odlivu dřívějších “přátel”, kteří vlastně nikdy žádnými skutečnými přáteli nebyli.
 
Nutno ale zdůraznit, že v osobní rovině ten starý rok 2018 byl skvělý i přes některé negativní jevy jako například úmrtí v rodině. Takové věci se ale stávají a člověk je neovlivní. Takže díky všem opravdovým a ne pouze virtuálním kamarádům, kamarádkám a rodinným příslušníkům a příslušnicím za skvělý rok 2018 a doufejme, že ten nadcházející rok 2019 bude neméně skvělý!