Vyhození transek z armády
Autor: leho | dne: July 26, 2017
Do diskuze na iDnes jsem napsal úvahu do diskuze k článku Trump vykázal transgenderové osoby z armády, Pentagonu nic neřekl. Téměř původní znění mého příspěvku uveřejňuji zde:
Bylo už na čase aby vrchní velitel armády zrušil tenhle nesmysl a sociální experiment Husejna Obamy.
O nesmysl se jedná už kvůli požadavkům na fyzickou připravenost. Chlap přeměněný umělou hormonální léčbou a operativním zákrokem na ženskou nikdy není 100% ženská, takže při testu fyzické připravenosti bude mít vždy výhodu. Dále, na základě tohoto testu je posuzováno, zdali se voják kvalifikuje pro službu či ne. Vsadím se, že drtivá většina transgenderových “vojáků”-žen přeměněných na ženské by test neudělala dle požadavků pro muže a tudíž by se na službu v armádě normálně nekvalifikovala. Že docházelo k zneužití neschopnými vojáky aby mohli zůstat v armádě je téměř jisté.
Pokud uvažujeme transgenderovce přeměněné z žen na muže, tam jsou implikace takové přeměny ještě horší a vsadím se, že těchto je opravdové minimum už kvůli požadavkům na fyzickou připravenost. Opravdu hodně málo žen je schopno projít testem dle požadavků pro muže. Já jsem během své téměř 27-mi leté služby v US Army potkal max 1 až 2 takové vojandy, ale ani jedna z nich rozhodně jako kadidátka na transgender nevypadala. Jedna byla šťastně vdaná a druhá randila s chlapama docela neokázale.
Takže lze předpokládat, že typ transgendera z ženskou na muže v ozbrojených silách je velmi ojedinělý případ a statisticky vzato tyto osoby musely téměř zcela jistě podvádět při testech fyzické připravenosti a tudíž jejich vyhození z armády více než schvaluji.
Vzhledem k tomu, že za svou téměř 27 letou službu v US Army jsem v životě neviděl transgenderového vojáka či vojandu, usuzuji, že se jedná o ojedinělé případy a tudíž jejich vyhození vůbec neovlivní bojeschopnost ozbrojených sil. Dále jsem si jistý, že většina těchto případů nějakým způsobem zneužila Husejnův sociální experiment aby mohla v armádě zůstat buď kvůli nesplněným požadavkům fyzické připravenosti či jiným důvodům.
Opravdu nechutný případ Bradleyho-Chelsea Manning si mnozí stále pamatují a nechutný byl nejen kvůli prapodivné vizáži této osoby. Ale tento případ byl především o něčem úplně jiném.
Aktualizace 27. 6. 2017:
Zahrnout transky v ozbrojených silách má ovšem další rozměr, čímž je otázka, zdali tento sociální experiment neovlivní celkovou bojeschopnost. A to s velkou určitostí ano. Především hormonální léčba zvláště ve svých začátcích je velmi intrusivní a těžko si představit takového vojáka v boji. A ta léčba pak vlastně pokračuje po zbytek života.
Dále transky jsou náchylní a náchylné k jiným vážným psychickým problémům včetně sebevražd. Z článku Individual Empowerment Is Not a Military Objective v National Review vyjímám:
Fifty three percent (53%) of USTS respondents aged 18 to 25 reported experiencing current serious psychological distress [compared to 10% of the general population] . . . Forty percent (40%) of respondents have attempted suicide at some point in their life, compared to 4.6% in the U.S. population. Forty-eight percent (48%) of respondents have seriously thought about killing themselves in the past year, compared to 4% of the U.S. population, and 82% have had serious thoughts about killing themselves at some point in their life . . . 29% of respondents reported illicit drug use, marijuana consumption, and/or nonmedical prescription drug use in the past month, nearly three times the rate in the U.S. population (10%). . . . The prevalence of HIV and AIDS has been found in prior research to be higher among transgender people than in the U.S. general population. . . .
Statistiky hovoří zcela jasně. Zahrnutí transek v ozbrojených silách je nejen drahé, ale i nebezpečné celkově ohrožující životy dalších vojáků a národní bezpečnost. Sociální experimenty tedy rozhodně do ozbrojených sil nepatří.