Washintonský močál je mnohem hlubší než kdo čekal

Autor:  leho | dne: December 8, 2017


Ukazuje se, že Washingtonský močál je mnohem hlubší a zákeřnější, než kdo čekal. A co je horší, alternativní fakta nastavená hlavními médii neustále krmí veřejnost populární tezí o spiknutí Trumpa s Rusy během prezidentských voleb. Skutečné události jsou ale o něčem úplně jiném. Ruská spojka sice existuje, ale na druhé straně a to u Hillary Clinton a Demokratické strany. A ještě k tomu věci jsou přinejmenším pěkně zamotané a je těžké se v tom všem vyznat. Zkrátka, nepříjemnou a složitou pravdu lidem neprodáte.

 

 

 
 

 

Je beze vší pochyby, že zdrojem dezinformací Trumpova ruského spiknutí je neslavný Steele Dossier objednaný a zaplacený částkou $12 milionů USD vedením volební kampaně Hillary Clinton a Ústředním výborem Demokratické strany DNC. Více o dokumentu na webu Daily Caller v článku FINALLY, A Definitive Timeline Showing When Clinton, DNC Started The Russian Dossier. Jako jeden z nejdůležitějších důkazů Trumpovy spolupráce s Rusy se často uvádí údajné hackování počítačů DNC ruskými špiony, o čemž se Steele Dossier zmiňuje v posledním memorandu z prosince 2016. Ale už se neuvádí nabourání do počítačů DNC povedenou pákistánskou rodinkou reprezentovanou Imran Awanem (více zde).

Koncem července 2016 se totiž mnoho dokumentů a emailů záhadně objevilo na serverech Wikileaks. A prý jim je dali Rusové. Kdo by tomu nevěřil, že? Během slyšení v Kongresu tento rok bývalá předsedkyně DNC Debbie Wasserman-Schulz přiznala, že dala Imranovi k dispozici přístup ke svému laptopu včetně hesla a rovněž používala aplikaci Dropbox jako úložiště citlivých dokumentů DNC. Takovéto použití Dropboxu pravidla Kongresu samozřejmě nedovolují. A to není zdaleka všechno. FBI po zjištění kompromitace bezpečnosti počítačových sítí DNC raději než poskytnutí počítačů svým interním expertům si najala soukromou bezpečnostní firmu CrowdStrike vlastněnou důvěrnými přáteli Hillary Clinton (více zde). A ještě zde máme pár dní před publikací úniků z DNC v červnu 2016 podivnou vraždu Seth Riche, počítačového experta a asistenta Debbie Waserman-Schultz. Jediný člověk, který by mohl potvrdit či vyvrátit nabourání počítačů Rusy se stal obětí “náhodného” zločinu ve více než v nevhodnou chvíli. Zajisté. A teď tu o Červené Karkulce, prosím pěkně. Podrobný popis IT skandálu DNC a rodiny Awanových býval na YouTube od Stefana Molyneux, který byl však pro svoji závadnost z YouTube vyhozen a tudíž není už k dispozici (aktualizace 19.4. 2022)

 

Na začátku roku 2016 dochází k vyšetřování FBI ohledně emailového serveru Hillary Clinton (podrobnosti zde). Hlavní příčinou zahájení vyšetřování bylo memorandum ředitele Kontrolního úřadu ministersva zahraničí ze 14. ledna 2016 (více zde). Rok po volbách vychází najevo, že ředitel Kontrolního úřadu Charles McCullough byl vystaven značnému tlaku od členů Obamovy administrativy a bylo mu i vyhrožováno ze strany Hillary Clinton ztrátou zaměstnání. Více na FoxNews:

 

 

Nesmíme samozřejmě zapomenout, že volební kampaň od začátku roku 2016 je v plném proudu. Demokratická strana má v červenci sjezd, kde se potvrzuje kandidatura Hillary Clinton, což je předmětem dalšího skandálu na podzim 2017 po vydání knížky od Donny Brazile Hacks, která převzala vedení DNC po rezignaci Debbie Wasserman-Schulz kvůli předchozímu skandálu s úniky informací a Wikileaks. Více na Politicu v článku Inside Hillary Clinton’s Secret Takeover of the DNC. Jenom krátce co se stalo: Hillary si pojistila jmenování hlavní kandidátkou vypráním desítek milionů USD prostřednictvím DNC už více než rok před sjezdem v roce 2015. Bernie Sanders se tedy mohl snažit jak chtěl a i kdyby dostal 100% hlasů, nedalo by se stejně nic dělat. Jinak řečeno, Bernie byl pouhou loutkou sloužící jako stafáž pro zdání legitimnosti primárek Demokratické strany.

 

Ale teď zase zpět k FBI a jejímu řediteli Jamesi Comeymu. Ten se v lednu 2016 osobně ujal vyšetřování emailů Hillary Clinton i přesto, že formálně případ patřil místní pobočce FBI v New Yorku. V březnu Comey vydal interní memorandum, že obviněna nebude (více zde) a také nebyla. Výslech Hillary na začátku července byl jenom pro formu, žádná přísaha a žádný přepis či zvukový záznam výpovědi.

 

Mezitím se Demokratické straně nabídla v březnu 2016 velká možnost najít špínu na Donalda Trumpa u ruské rozvědky prostřednictvím firmy Fusion GPS. A ta zapracovala. V červenci už měla na Trumpa první memoranda pro Steele Dossier pravděpodobně schválené nikým jiným než ministryní spravedlnosti Lorettou Lynch během schůzky s Billem Clintonem na letišti ve Phoenixu koncem června (více zde: When Loretta Met Bill). Schůzka měla být samozřejmě tajná, pouhá náhoda tomu chtěla aby si Billa Clintona čekajícího na letišti u hangáru náhodou všiml jeden z místních novinářů. Memoranda z čerstvého “dossier” byla poté předána tajným službám včetně FBI a na jejich základě soud FISA povolil odposlechy členů Trumpovy kampaně. V září 2016 byly o “dossier” informovány média a první zprávy o konspiracích Trumpa s Rusy byly na světě.

 

Další kroky šéfa FBI Jamese Comeyho nedávají moc smysl. Pravděpodobně zazmatkoval kvůli nálezu velkého množství emailů Hillary Clinton na laptopu její asitentky Humy Abedin sdíleném s Anthony Weinerem, jejím manželem a bývalým demokratickým kongresmanem obviněného a později odsouzeného za sexuální zneužívání nezletilých dívek. V říjnu 2016 pouhých 11 dní před volbami Comey tedy opět zahájil vyšetřování emailů Hillary Clinton jenom proto, aby ji dva dny před volbami opět osvobodil. Zahrál si tak už podruhé na ministra spravedlnosti a soudce zároveň. Samozřejmě, že o vyšetřování Trumpa a jeho kampaně Comey zachovával bobříka mlčení, což byl pak jeden z důvodů jeho vyhazovu z místa ředitele FBI v květnu 2017. Ale jinak je to velmi hodný člověk dle článku na webu Vanity Fair.

 

Události prezidentských voleb 2016 vejdou do dějin bezpochyby jako bizarní, ale pokud si uvědomíme, že nikdo nepočítal se zvolením Donalda Trumpa, tak vše do sebe pěkně zapadá. Je toho ale hodně. Takže pokračování příště…