Watergate 2.0

Autor:  leho | dne: April 5, 2017


Dnešní americká politická scéna se mi jeví jako naprosto fascinující. Na jedné straně se nic neděje a jedná se pouze o lživou diverzi, na druhé se mluví o skandálu ještě daleko horším než Watergate v roce 1974.

 

Jedna strana, myslím tím stranický tisk demokratické strany New York Times, ABC, NBC, CNN, atd., buď odposlechy úplně ignoruje nebo skandál odbyde jako například CNN pouze dvouminutovým videem o jakési diverzi, zatímco ta druhá strana, což je mezi masovými médii pouze FoxNews, máme hned celou sadu úvodníků o skandálu nevídaného rozsahu. Možná jim ale trochu křivdím, na MSNBC je zhruba čtvrthodinové interview se Susan Rice, která je od včerejška v samém centru toho všeho:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bFc5YsLq6zs

 

Na první pohled by si člověk mohl i myslet, že Susan Rice je důvěryhodná osoba. Ale ona není. Její lži o útoku v Benghází v září roku 2012 jsou dnes legendou:

 

 

Pro vyváženost argumentu uvedu kvalifikovaný rozbor inteview na Powerlineblog v článku SUSAN RICE DOESN’T DENY UNMASKING TRUMP ASSOCIATES a reakci legendárního komentátora FoxNews Billa O’Reilly:

 

 

Takže diverze, či fakt a tudíž Watergate 2.0? Zatím nezbývá než zacitovat slogan FoxNews “I report, you decide” a přisadit si na druhou možnost z mnoha důvodů. O tom ale zase někdy příště.