Muellerova fraška

Autor:  leho | dne: July 27, 2019


Minulý týden ve středu, přesně 24. července roku 2019, svědčil před Soudním výborem Kongresu Robert Mueller, předseda zvláštní komise pro vyšetření, zda Donald Trump se spiknul s Rusy aby vyhrál prezidentské volby v roce 2016.

 

Co se tenkrát během voleb dělo, jsem shrnul v článku Washintonský močál je mnohem hlubší než kdo čekal. Nepřekvapí tedy, že Muellerovo vyšetřování byla pouhá fraška a kouřová clona na zakrytí mnoha skandálů Demokratické strany a zabránění odhalení dalších zatím neznámých skandálů.

 

Není tedy žádné překvapení, že komise Roberta Muellera nic neodhalila a nesplnila svůj mandát. Místo toho zpráva uvedla, že nebylo možno s konečnou platností stanovit, zdali President Trump a jeho tým spáchal či měl v úmyslu páchat kriminální činnost. Na stránce č. 2 druhé části Zprávy je uvedeno, že tato skutečnost neznamená, že Zpráva jakkoliv osvobozuje Prezidenta a jeho tým a není tedy možno stanovit, zdali Prezident a jeho tým je nevinný.

 

Dále je ve zprávě, že uvedené skutečnosti jsou plně v souladu s platnými zákony a předpisy amerického Ministerstva spravedlnosti (Department of Justice). Kongresman John Ratcliffe z Texasu tuto absurditu shrnul během slyšení zde:

 

 

Ano, jedná se o absurditu a obludnost, protože americký soudní systém je postaven na principu presumpce neviny a tudíž žádná zákonodárná a soudní instituce nemůže stanovit nevinnost pokud nebyla v předchozím řízení dokázána vina. Muellerova zpráva je tedy absurdní blábol o více než 400 stránkách, který selhal ve svém zadání a ještě k tomu je v rozporu se základním principem amerického práva.

 

Analýzu Muellerova výstupu poskytuje bývalý státní žalobce Andrew C. McCarthy na National Review zde: The Mueller Report’s Fundamental Dodge. Druhý díl analýzy: How Mueller’s Lawyers Spun the OLC Guidance on Indicting a Sitting President

Interview s Andrew McCarthym den po kongresovém slyšení zde: Episode 52: A Tired Testimony

 

Bohužel v České republice se veřejnosti předkládá populární lež, že je možno neosvobodit nevinného člověka a že v USA tím pádem neexistuje presumpce neviny. Viz článek iDnes Trump není nevinný v bránění spravedlnosti, vypověděl Mueller před kongresem. Doporučuji se podívat do diskuze pod článkem, kde se rovněž účastním: diskuze pod článkem: “Trump není nevinný …”

 

Pokud někoho kauza opravdu hluboce zajímá, Muellerovu zprávu je možno si zadarmo stáhnout na Amazon Kindle The Mueller Report: Final Special Counsel Report of President Donald Trump and Russia Collusion či je k dispozici v PDF verzi na CNN: Read and search the full Mueller report

 

 
 



Je AOC k smíchu?

Autor:  leho | dne: July 13, 2019


To, že AOC (Alexandria Ocasio-Cortez) je extrémně hloupá, je velmi dobře známo. Ale co si člověk hned neuvědomí, že hlupačka jako ona nemůže jen tak vyhrát volby, protože to vyžaduje opravdu velmi nadprůměrné organizační schopnosti a mít agendu, kterou lidi baští a která letí. A ty samozřejmě AOC ani náhodou nemá, vždyť stěží umí natočit v baru pivo.
 
Schopnosti mají ale Justice Democrats. Justice Democrats je organizace, u jejíž založení stál Cenk Uygur, který vlastní YouTube kanál The Young Turks a jedná se o dalšího velmi vlivného a bohatého “socialistu” nebo spíše starého dobrého komunistu, neboť jeho agenda se téměř shoduje s ideologií staré dobré KSČ. Možná se člověk videu s Cenkem Uygurem z průběhu voleb 2016 zasměje, ale mě to zas tak směšné nepřipadá, když si člověk uvědomí, jak je ten člověk vlivný:
 

 
V případě AOC a Justice Democrats ale se jedná o velmi nebezpečný trend, kdy organizace s velmi pochybnou agendou nastrčí herce, kterými pak manipulují v Kongresu a tím pádem i celou Amerikou. Jejich cílem není nic víc, než ovládnout Demokratickou stranu a dostat se k moci jejím prostřednictvím. Více zde:
 

 
Justice Democrats minulé volby do Kongresu protlačili ještě další tři loutky: Ayanna Presley, Rashida Tlaib a Ilhan Omar. Všechny čtyři loutky nahradily jiné tradiční a umírněné “demokraty”. Zatím se jim sice nepodařilo vyhrát nad Republikánem, ale pokud bude trend pokračovat, může se vše změnit. Doufejme, že se tak nestane.
 



Najde se dostatek obětí do voleb 2020?

Autor:  leho | dne: June 29, 2019


Na výsledku příštích voleb 2020 v USA bude velmi záležet, zdali se bláznivým “demokratům” podaří najít dostatek obětí brutálního kapitalistického systému sužující dnešní USA. Tady nejde o nějakou věcnou politiku, ale o dostatečné vybuzení emocí voličské základny nad trpícími dětmi chudáků nelegálních imigrantů či nemožnosti najít a zaplatit vhodnou zdravotní pojistku těmi samými chudáky. Nesmírně dluhy trpící studenti, kteří vystudovali naprosto nepotřebný obor jako například Pacific Islanders Studies, jsou rovněž na placu. A samozřejmě obrovské investice do změny klimatu taktéž. Jak se tyhle šílenosti zaplatí, že budou ždímat běžné Američany až do totálního bankrotu, to samozřejmě plačící “demokraty” nezajímá.
 
A to jsem ještě nezmínil vyplácení odškodného za otroctví černým Američanům. Je přece nutné se vypořádat s minulostí a platit, není-liž pravda? Jak daleko by se mělo jít do minulosti, to se také neřeší, ale možno předpovídat, že se ozvou třeba Irští přistěhovalci a další etnické skupiny. Velmi pěkně nejen o problematice reparací mluví Candace Owens zde:
 

 
Vypadá to, že američtí “demokraté”, či spíše už socialisti nebo přímo fašisti, si vykopali pěknou díru. Jak je ta díra hluboká, se ukáže příští rok a bude hodně záležet na tom, zdali se jim podaří najít dostatečný počet chudáků, kterými by zlomili srdce běžných amerických voličů. Já o tom velmi pochybuji a nejen já.
 
Zde je výtah z jedné “demokratické” debaty minulý týden. Viz hlasování o znárodnění soukromých zdravotních pojišťoven v první minutě zde:
 

 
Údajná vítězka debat Elizabeth Warren mi připadá jako psychicky vyšinutá osoba. Tohle někoho oslovuje? Je to smutné, ale asi ano. Hlavně jednoho mudrce od Yukonu na dalekém kanadském severu. Viz článek a diskuze na iDnes: Demokrati se při druhé debatě pohádali kvůli rasismu a diskriminaci
 



Hlídací pes nehlídá

Autor:  leho | dne: June 2, 2019


Hlídací pes by mohl mít potenciál vyplnit úlohu, kde dnešní masová média totálně selhávají. Ale bohužel tento portál selhává ještě hůře. Viz můj příspěvek pod článkem “Cesta k autoritářství je pomalá, bod zlomu nepoznáme. Může se to stát i u nás
 
Bohužel redaktoři vůbec nemají ponětí, co se vlastně v Americe děje, o co tam jde. Je to opravdu primitivismus a neuvěřitelné, že si tito lidé říkají „novináři“. Jenom velmi hloupý člověk si může myslet, že když se strana jmenuje „demokratická“, tak musí být skutečně demokratická.
 
Nebo jde možná o to, že redaktoři si nedovedou představit, že by hlavní média a jejich kolegové v USA tak brutálně lhali. Kdyby ale měli alespoň hrubé ponětí o minulosti, tak by se tak nedivili. Například likvidace senátora Joe McCarthyho v 50. letech bylo něco podobného. Ale to by museli číst Blacklisted by History:
 

 
Jedná se ale o kacířskou literaturu, kterou dnešní novinářské elity nečtou.
 
Zmíním pouze hlavní věc. Během kampaně v roce 2016 Clintonka nařídila sledovačky republikánské kampaně a hlavně Trumpa tajnými službami. Koordinoval to Bill Clinton s tehdejší ministryní spravedlnosti Lorettou Lynch, o čemž svědčí jejich tajné setkání na letišti v Phoenixu v červenci 2016, které bylo úplnou náhodou prozrazeno jedním novinářem. B. Husejn Obama byl pravděpodobně pouhá loutka v režii Clintonů.
 
Byli to naopak „demokrati“, kdo ovládli federální instituce a hlavně tajné služby, které používali ve svůj prospěch. Slyšeli vůbec redaktoři něco o Peterovi Strzokovi a Lise Page? Asi nic, že ano.
 
Je také dost nepochopitelné, že pro Hlídacího psa je neznámý skandál použití daňového úřadu IRS na likvidaci vlivné frakce Republikánské strany Tea Party. Něco podobného je rovněž v dnešní době běžné v ČR v režii dnešního předsedy vlády Babiše.
 
A tak bych mohl pokračovat a vydalo by to na slušnou knihu. Ale četli by ji tito redaktoři? Těžko. Úloha Hlídacího psa je tedy spíše taková, co dříve mělo Rudé právo.
 



Stačilo vypnout klimatizaci

Autor:  leho | dne: January 30, 2019


1

© převzato z FoxNews


Aktualizace 3. února 2019:
 

V dikuzi na iDnes pod článkem Rekordní mrazy i vedra… jsem byl autorem článku Pavlem Kasíkem upozorněn, že dle článku ve Washington Post Setting the record straight… je titulek mého článku mylný. Téměř skoro jistě se o vypnutou klimatizaci nejednalo. Prý to způsobily televizní kamery. Ale jak to že to samé nedělo i při jiných slyšeních? To samozřejmě WP nezmiňuje. Takže si dovoluji původní titulek tohoto článku ponechat. Někdo prostě manipuloval s klimatizací a jestli ji úplně vypnul nebo pouze patřičně nastavil, je nepodstatné.

 
Dnešní zprávy o neobyčejně kruté zimě v USA jako například Deadly polar vortex blasts Midwest… kladou otázku, co se vlastně děje s klimatem, kde máme to globální oteplování, o kterém se tak často mluví v hlavních médiích.
 
Odpověď je možné nalézt v události, která to všechno odstartovala.
 
Mediální kampaň s globálním oteplováním začala slyšením v americkém Senátu dne 23. června roku 1988, kdy před zákonodárci zasedl James Hansen, tehdejšího ředitel Goddard Institute for Space Studies, což je organizace podřízená agentuře NASA.
 
Minulý rok se tedy slavilo 30 let od začátku šílenství zvaného globální oteplování. Světová média této události věnovala samozřejmě patřičnou pozornost včetně FoxNews v článku NASA’s chilling 30-year-old warning.
 
James Hansen je dnešní politickou a i vědeckou elitou oslavován jako prorok, který prý velmi přesně předpověděl vývoj klimatu na 30 let dopředu. Opravdu se mu to podařilo? YouTuber Tony Heller uvádí věci na pravou míru:
 

 
Zde je několik proroctví Jamese Hansona ze slavného slyšení před 30 lety: Manhattan bude do třiceti let pod vodou, severní pól bez ledu a počet dní v Omaze ve státu Nebraska s teplotami nad 100F vzroste ze 3 na 20 a ve Washingtonu D.C. z 1 na 12 dní.
 
Jsou to velmi specifická proroctví a není tedy vůbec těžké po více než třiceti letech si ověřit jejich přesnost. Proroctví ohledně Manhattanu se nepovedlo, pod vodou rozhodně není a nikdy nebyl. Rovněž trend teplot nad 100F v Nebrasce je přesně obráceně. To samé vykazují záznamy o teplotách ve Washingtonu D.C. a i dalších lokalitách.
 
A co led v Arktidě?
 
Tam proroctví už totálně vybouchlo, viz článek o zablokování Severozápadní námořní cesty minulé léto 2018: Ice returned to the Northwest Passage this summer, forcing cruise lines to change course. Tony Heller uvádí další konkrétní data o nejsilnější a nejrozsáhlejší ledové pokrývce v Arktidě během minulého roku za poslední desetiletí.
 
Laik by si tedy myslel, že James Hansen a šarlatáni globálního oteplování si vykopou hluboké díry a navždy tam zůstanou. Je tedy neuvěřitelné, že opak je pravdou i přes to, že fakta má téměř každý v kapse ve svém mobilu. Jak je to možné? Jak se něco takového mohlo vůbec stát?
 
Je to všechno velmi jednoduché. Měsíc červen v roce 1988 byl neobvykle horký a tak nebylo těžké dle předpovědi počasí na jeden z horkých dnů zamluvit zasedačku v americkém Senátu a zároveň se postarat, aby klimatizace byla patřičně nastavena či úplně vypnuta. Zdali byla ale úplně vypnuta nebo špatně nastavena, to je však předmětem dohadů. Faktem ale je, že v místnosti bylo z nějakého divného důvodu tepleji než obvykle.
 
Následky špatně nastavené či dokonce vypnuté klimatizace jsou dodnes evidentní. Zpocení novináři a politici během příštích desetiletí přesvědčili svět investovat do hoaxu obrovské peníze a implementovat megalomanské nic neřešící projekty. A následně aby penězovody nevyschly, musí se udržovat lež při životě, což může být velká výzva nejen kvůli letošní neobyčejně kruté zimě. Ono je totiž docela možné a data tomu nasvědčují, že Země vstupuje do chladnějšího období, ve kterém dojde k poklesu celosvětové úrody s potenciálními hladomory v rozvojových zemích. A to už asi těžko hlavní média vysvětlí.
 
Kdy ale konečně oteplovací šarlatáni zalezou do svých děr, to je těžké říci. Bude totiž velmi záležet na počasí a jestli ve Washingtonské zasedačce zase někdo nebude patřičně manipulovat s klimatizací. Nutno tedy doufat, že se už nic takového nestane hlavně kvůli Internetu a sociálním médiím, protože to vždy někdo vykecá. Buďme tedy optimisté!
 



Uzávěrka 2018

Autor:  leho | dne: January 2, 2019


Rok 2018 je minulostí a tudíž je čas rekapitulace v podobě skromné poznámky, co minulý rok znamenal pro tento web s podivným názvem Nezvědavec. Především je asi zřejmé, že web Nezvědavec se stává okrajovější záležitostí, což ale neznamená, že je odsouzen k zániku.
 
Pamětníci vědí, že dříve do zdejších diskuzí přispívalo několik zajímavých lidí, které ale během posledních dvou let zřejmě odradilo zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a jejich neschopnost se emocionálně vyrovnat s novou realitou. Takže i kvůli těmto křehkým bytostem přidávání diskuzních příspěvků a aktualizace výrazně zpomalily.
 
Politika v dnešní době není zásadně jiná než v minulosti. Rozdíl je ale v intenzitě a rychlosti publikace zpráv díky Internetu a sociálním médiím, což způsobuje, že novináři nemohou ověřovat zprávy a musí do nich vkládat více vlastních názorů a agendu, která ve společnosti momentálně letí. Jinak by se totiž jejich periodika neprodávala a v nich placené inzeráty se nepublikovaly. A kde je tedy pravda? Velice dobrá otázka, na kterou není vůbec lehké odpovědět a vlastně nikdy nebylo.
 
Problémem všech dob vždy bylo a dosud je, že lidé impulzivně přijímají téměř všechny informace ze svého okolí jako pravdivé a pokud jim věří i někdo další, názor už zpravidla nezmění i přes to, že se jedná o informace naprosto zjevně nepravdivé a falešné. Viz článek The Persistence and Peril of Misinformation z časopisu American Scientist.
 
Takže nejen tradiční zprávy, ale i misinformace mají dnes více než kdy jindy globální dopad. Není tedy divu, že i tento fenomén dnešní doby se odrazil ve změně klientely zdejšího webu v podobě odlivu dřívějších “přátel”, kteří vlastně nikdy žádnými skutečnými přáteli nebyli.
 
Nutno ale zdůraznit, že v osobní rovině ten starý rok 2018 byl skvělý i přes některé negativní jevy jako například úmrtí v rodině. Takové věci se ale stávají a člověk je neovlivní. Takže díky všem opravdovým a ne pouze virtuálním kamarádům, kamarádkám a rodinným příslušníkům a příslušnicím za skvělý rok 2018 a doufejme, že ten nadcházející rok 2019 bude neméně skvělý!