Reply To: Dano

Home Forums Watergate 2.0 Dano Reply To: Dano

#2808
leho
Keymaster

krakatit:

 

Snad ta technologie na kterou Leho nevereis, nejak pomuze nastavajici problemy resit…

 

Já nevěřím v technologii jako spasitelce lidstva. Technologie žádným spasitelem rozhodně není a nikdy nebude. Ty problémy, které technologie řeší, a podle mne bude vždy řešit, jsou problémy pouze dílčí. Technologie totiž nikdy nemůže řešit lidské vztahy, lidské problémy a záludnosti lidské psychiky. Ty zůstávají a budou zůstávat stále stejné. Software a hardware v podobě mobilů, tabletů a superrychlých domácích počítačů vyřeší stále složitější matematické rovnice, pomohou s designem stále lepších a dokonalejších civilizačních vymožeností, ale nepomohou člověku jako individuu být něčím lepším a lidstvu jako celku jakbysmet. Dříve jsem si to myslel, ale dnes si to už zdaleka nemyslím.

 

Viz ta záležitost s Mikinem. Lidé jsou pořád náchylní věřit totálním kravinám a nechávají se jimi zblbnout, žřejmě proto, že je to pohodlné, lidé kolem myslí stejně, hlavně když člověk žije někde daleko na severu v Yukon Territory, tam je svět úplně jinačí a klidně tam může být Země placatá. Být jako ti kolem a stejně myslet je v takovém prostředí kolikrát nutné, jelikož může znamenat otázku přežití. Mikinovi se tedy nedivím.

 

Stále funguje stádová mentalita technologie netechnologie. Dříve se stádo omezovalo na tlupy kolem jeskyně, dnes se vymezuje v megametropolích na levém a pravém pobřeží USA, popřípadě na evropském kontinentě. Jistě se v minulosti stávalo, že stádo lidiček kolem jeskyně zblblo, zabloudilo a pochcípalo. Jiné stádo zase nezblbo a díky chytrým lidem se rozmnožilo na jiná stáda, z nichž některé zblba, ale většina z nich nezblbla, rozmnožila se a tak dále, výsledek je dnes zcela evidentní.