Reply To: Dano

Home Forums Watergate 2.0 Dano Reply To: Dano

#2810
leho
Keymaster

krakatit:

…80% populace ktera je dobra leda ke konzumaci a kopulaci ….

 

Už jsem se vyjádřil, ale bohužel se musím opět vymluvit na Mikina, kvůli němuž jsem odsunul mnoho témat s jeho výlevy do temných končin cyberprostoru a tudíž se vyjádřím znovu.

 

Ono se to tak může jevit, že 80% populace je naprosto nepotřebných looserů, kteří žijí od výplaty k výplatě, sedí v hospodě, ožírají se a nadávají na ten svět kolem, popřípadě jako Mikin jančí po Internetových diskuzích jako pominutí šílenými konspiracemi Trumpa s Ruskem. Ale takto je nesmíme vnímat. I Mikinovo šílenství mě mnoho objasnilo a motivovalo mne k vylepšení nejen tohoto webu, ale hlavně dalších projektů, které jsou pro mne daleko a mnohem důležitější než Nezvědavec. Jsem tedy Mikinovi a jemu podobným velmi vděčný, jelikož díky jeho nekonečné hlouposti jsem se profesně posunul o kus dál.

 

Z toho plyne poučení, že si musíme vážit každého člověka i toho naprostého hlupáka, kterého vyhodíme z diskuze, neboť i on má svoji kritickou roli ve společnosti. Budu opět citovat nestora českého divadla Jana Wericha:

Američané mají přísloví, které říká, že je zapotřebí všech možných druhů lidí, aby se naplnil svět. Vždycky bylo, je – a já se domnívám, že i bude na světě víc lidí hloupých a nevzdělaných než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.

 

To přísloví neznám, ale Werich v Americe pobýval, tak určitě existuje. Je v něm skutečně skryta velká lidová moudrost. Takže já nikoho nikdy neodsuzuji, respektive se snažím nikoho neodsuzovat. Ale zase na druhou stranu nemám problém o Mikinovi napsat, že je hlupák. Ale to neznamená, že je nepotřebný. A takových, jak řekl Werich, je na světě většina a určitě má pravdu. Jinak řečeno, bez hlupáků bychom nebyli tam kde jsme. Zní to hodně divně, ale je to tak…