Reply To: Zadost o omluvu.

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Zadost o omluvu. Reply To: Zadost o omluvu.

#3362
Daniela
Guest

Mily Prazaku,
neber, proboha, moji uvahu jako nejakou oponenci, jen bych chtela vyjadrit muj “postoj”.(Zensky postoj samozrejme nema takovou vahu, jako postoj muzsky. 🙂 Nekteri diskuteri (ty ne), se dle meho mineni berou strasne vazne,skomiraji pod tihou problemu sveta a tak take to jejich vyjadrovani vypada. Pravda,v nejakem zapadakove se pak abstraktni veci nekde daleko rysuji daleko hruzneji, pac predstavivost je zvelicuje a vice strasi. Na druhou stranu, a to je moje pointa, to zdaleka neznamena, ze by lide zijici na okraji civilisace museli mit omezeny svetonazor. At zijeme kde chceme, nase presvedceni si neseme sebou, je to svetonazor ziskany zkusenostmi.. My jsme se s manzelem pred 30 lety rozhodli, ze se odstehujeme do klidnejsiho mista v horach, blize k prirode, vice jednodussiho zivota a nikdy jsme tohoto rozhodnuti nelitovali..Tim chci rici, Prazaku, ze zamrzly Klondyke za Mikina nemuze, pac je to sam Mikin, kdo zamrzl..Studena valka uz skoncila, nastaly jine vyzvy a jine problemy, svetova situace je ale jako vzdy v historii volatilni. Zijem v nejistote v mnoha oblastech a nekteri lidi, zvlaste jedinci neurotickeho razu, se pak zameri na nejaky objekt, kauzu, na ktere pak jejich uzkosti koncentruji, vini je ze situace pritomne a zaroven si tak kompensuji svuj strach z budoucnosti. . Mame nespocet prikladu, kdy se tato neuroza vybiji na nenavisti k Zidum. Mikin ma jinou nenavist, osobni nenavist k Trumpovi. To je jeho problem. Pripada mi, ze je silne ovlivnen zenskym faktorem, ktery muj muz nazyval “worry wart”, tedy, ze si jako mnoho zenskych ucini nazor a ten mu dela desne starosti. At uz je legitimni ci ne.. Jako rodinny muz, hadam, ze Mikin, ovlivneny zenskym okolim se pak stal bojovnikem proti hrozbam, ktere nexistuji a zapadl do pasti stekani u jineho stromu. Nadavani do rudohnedcu a svabu uz je obzvlaste zoufale gesto, ukazuje to, ze on uz definitivne skoncil s budhismem. Skoda.