Reply To: Požáry v Kalifornii

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Požáry v Kalifornii Reply To: Požáry v Kalifornii

#3978
Daniela
Guest

Ja se klidne vyjadrim ohledne Bushe.
Vubec nevidim, ze by G.W.Bush dal nejaky moralni narez Trumpovi. .. GWB varoval proti nacionalistickym tendencim a”bigotry”, indikoval, ze Trump tyto skodlive tendence podporuje a tim ohrozuje demokracii a silu Spojenych Statu.
Jenze je tu hacek. Nebyl to Trump, ktery zacal tyto nacionalisticke smery, nebyl to Trump, kteremu uz se zajidalo byt neustale mentorovan o tom, jak se ma obcan chovat korektne a chodit po spickach okolo ozehavych problemu a neresit je. Nebyl to Trump, ktery se zacal zneklidnovat naporem immigrantu.
To vse uz zde za Bushe bylo, jen se o tom verejne nemluvilo a tato nespokojenost postupne vyvrcholila Obamovym presidentstvim.. Hillary neustale svadi svoji prohru na nekoho jineho, ale ze byla horsi kandidatka nez Trump, to ji nenapadne. Ja se domnivam, ze prohrala v tom okamziku, kdyz nazvala Trumpovy volice “basket of deplorables. To je to jadro pudla. Americane, tedy alespon polovina se opravdu nastvala a citila se silne diskriminovana.. I ti, kteri Trumpa “nemuseli” jej pak volili. . Trump proste jen surfoval na vlne nespokojenosti.

No a byvaly president Bush je vlastne akomplice Demokratu, protoze jejich vladu nikdy nekritizoval a ted najednou, kdyz ma obavy o moralni integritu Americanu se ozval verejnou kritikou. George Bush, ktery ma jiste zasluhy za politiku v krizove dobe kolem 9/11, vsak nerozumi svym krajanum a jeho varovani proti Trumpismu se s povdekem prijima u elitnich Demokratu a Republikanu, kteri jsou Trumpem vystraseni.
Se skalnim jadrem Trumpova tabora to ani nehne, protoze tyto volice nezajimaji tolik politice strany, nybrz reseni problemu, at uz z jakekoli partaje. Nakonec president Trump neni ciste republikansky, ma i nektere demokraticke napady.
Na zaver, kritika G.Bushe stejne zapadla v udalostech kolem prave “collusion s Rusy”. Jenze collusion neocekavana, bylo to spolceni Clintonu a Obamu s Rusy na ukor statni bezpecnosti. To u obycejnych Americanu rezonuje vice.