Reply To: Komety

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Komety Reply To: Komety

#4818
mach 5
Guest

V tom zadnou logiku nevidim, protoze v Americe se casto stava, ze kvuli nejake katastrofe, (zatim nastesti jen prirodni jako tornados,) do tech der opravdu zalezame.

No to je právě ta věc, která významně přispěla do analýzy životní úrovně co dospěla k závěru že lidé na hranici důchodového věku žijící v České republice mají vyšší životní úroveň než ti v USA. Tu analýzu odstartovalo zvyšující se množství Čechů, kteří za komunistického režimu emigrovali do USA a kteří se v průměrném věku 65.38 let vrací zpátky do republiky. Z Katedry sociologie při FF UK si pozvali některé z těch navrátilců, aby se dopátrali proč se rozhodli opustit USA, poněvadž ty odpovědi se použily jako parametry v té analýze životní úrovně.
* * *
Pane Matějko, proč jste se vy a vaše paní rozhodli pro návrat do Čech? Vy jste žil v Texasu, pravda?
*
Ano v Texasu, ale ten Harvey – to už bylo příliš. Je tam prostě nebezpečno a v mém věku…
*
Takže vy jste se rozhodl už v roce 1963, ale vracíte se v roce 2017. Tomu nerozumím.
*
Já jsem se nerozhodl v roce 1963 opustit USA; naopak, já a Mařenka jsme se v tom roce rozhodli opustit Československo, což se nám za pár let skutečně podařilo.
*
Vždyť jste řekl že Harvey přispěl k tomu že…
*
Ale ne ten Harvey, ten Oswald – ten hurikán Harvey.
*
Aha. No, USA je veliká země. Uvažoval jste o tom že byste mohl s vaší paní přesídlit třeba do Kalifornie?
*
Tam? Ale prosím vás, to je jak z louže pod okap. Dyť se to tam furt třese – nebo furt hoří.
*
A co třeba středozápad? Ten je seismicky stabilní.
*
No to je. Jenže tam se furt točí tornáda. Dyť vám říkám, já už nejsem žádnej jůra a než stačím zalízt při poplachu do díry tak mi lítaj trenýrky ve stratosféře.
*
Přemýšlel jste třeba o státě Nevada? Tam je přece v tomto ohledu bezpečno.
*
Pane docent, byl jste tam někdy? Dyť tam je hic jak svině. A navíc se může stát že se nachomejtnete zrovna v místě kde se střílí kulometem z hotelu.
*
Pane Matějko, jestli vám vadí vysoké teploty, pak se nabízí třeba Montana.
*
Vy tomu furt nechcete rozumět. Montana je volba mezi smrtí hlady a infarktem, který často postihuje osoby pokročilejšího věku co odhazujou sníh.
*
No dobře, dobře… Já vás ale musím upozornit na tzv. migrační vlnu, která nás může zasáhnout. Víte on to není žádný med když v neděli v šest ráno troubí z mešity k motlidbám.
*
No co? Tak se obrátím na pravou stranu, poněvadž na levé ucho nedoslýchám, a chrním dál.