Reply To: Komety

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Komety Reply To: Komety

#4847
mach 5
Guest

Další věc co machovi 5 uniká je, že důchodci zpravidla vlastní nějakou tu nemovitost alespoň pár desítek let, jejíž cena vyrostla za tu dobu několikanásobně, ovšem taky záleží na lokalitě, že ano.

Neuniká. To chce jenom pozorně číst:
February 19, 2018 at 5:10 pm
“Člověk musí někde bydlet, a pokud nemá vlastní dům – což se v USA ale neočekává, že by to tak bylo – tak se situace může zásadně změnit.”
*
V USA bylo zvykem že důchodci už splatili půjčku na svůj dům, a tak si mohli udržet dost vysokou životní úroveň i v důchodu. Jenže tenkrát neexistovalo takové riskantní finanční prostředí jako dnes:
While the U.S. economy is predicted to take off this year, it also still seems to lie in the shadow of the Great Recession, a period in which more than eight million Americans lost their jobs, ~~nearly four million homes were foreclosed each year~~, and 2.5 million businesses were shuttered.
*

Ještě dodám, že mach 5 s Miroslavem Vitoušem je totálně mimo, jelikož se jedná o známého umělce, který v Česku bude mít vždy své publikum a to v rodné zemi a v rodném jazyce.

Ale vždyť já jsem poskytl odkaz na jméno Miroslav Vitouš hned jak o něm padla zmínka:
February 16, 2018 at 10:48 pm
“Když jsme u basistů jako je Kummer, Miroslav Vitouš, jeden z nejlepších světových basistů co kdy byli, opustil Ameriku, ale místo do Česka se odstěhoval do Itálie.”
On se ten odkaz dá snadno přehlédnout kvůli té nevýrazně šedivé barvě textu.
*
Takže podle vás bude mít Miroslav Vitouš v Česku “vždy své publikum a to v rodné zemi a v rodném jazyce.” To jste se ale ocitl s takovým tvrzením sám “totálně mimo.” Na rozdíl od vašeho způsobu diskuze, já vám ukáži kde jste pochybil:
“Zato slyšet dnes v Redutě Miroslava Vitouše není jen tak. Někdejší emigrant, který v 70. letech coby spoluzakladatel kapely Weather Report zanechal nejvýraznější českou stopu ve světovém jazzu, žije v Itálii a kvůli vysokým nárokům na honorář vystupuje zřídka. ~~Český posluchač tak za ním musí vyjíždět~~.”
https://archiv.ihned.cz/c1-64684680-vitous-stivin-vasulka-reduta-recenze
* * *
Tak, a teď budou hrát důchodci…