Reply To: Jirka Mikin – Bílina

Home Forums Diskuze a fórum Jirka Mikin – Bílina Reply To: Jirka Mikin – Bílina

#7612
leho
Keymaster

Ahoj Kahulaku, jako vždy dík za skvělou inspiraci. Dean Martin a Luis Armstrong, to je pro mne novinka, ale nejsem zrovna fanoušek jazzu, takže pro někoho jiného tohle nemusí být novinka, ale klasika.
 
Já bych řekl, že termín konzervatismus má v Americe jiný význam než v Čechách a jedná se hlavně o politickou orientaci, kde jsou zakonzervovány ideály Otců zakladatelů v dokumentu zvaném Ústava sepsané na základě hodnot židokřesťanské kultury a civilizace. Bohužel ale momentálně získávají navrch síly, které si říkají “pokrokové”, anglicky “progressive”, a ty tento konzervatismus považují za starý a překonaný. Ale může být někdy překonána lidská morálka a zásady lidského chování? Může být překonáno například Desatero něčím jiným? Už to mnozí v historii zkusili a výsledky známe. Naposledy to byla 2. světová válka. Co to bude teď?
 
PS: Napsal “starý známý” Nyxy. Bohužel jsem jeho odpověď musel skrýt, nenechám si veřejně nadávat, že ano. Ale má zajímavé otázky a chtěl bych odpovědět. Třeba až budu mít chuť a náladu…