Hokejka prohrála u soudu

Home Forums Globální oteplování Hokejka prohrála u soudu

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #6484 Reply
  leho
  Keymaster

  Autor slavného hokejkového grafu Dr. Michael E. Mann prohrál soudní proces u nejvyššího soudu v Britské Kolumbii, ve kterém žaloval svého kolegu kanadského klimatologa Dr. Tim Balla, který ho nařknul, že jeho hokejka je podvod a že Dr. Mann by měl spíše sedět ve státním vězení než na profesorské pozici v Pennsylvania State University. V angličtině to je docela komická rýmovačka …”Dr. Mann should belong to state penn rather than Penn State…”.
   
  Dr. Tim Ball toto prohlásil v roce 2011 jako vtip, ale jelikož on je velmi věhlasný odpůrce Mannovy hokejky, tak takové vtipy se nemohou nechat jen tak a Dr. Mann ho promptně zažaloval za pomluvu. V Kanadě totiž tamní soudní systém takové soudy povoluje, v USA to je o hodně těžší.
   
  Soudní proces trval celých osm let, během nichž Dr. Mann nepředložil důkaz, že jeho hokejka je založena na pravdivých datech. Zprávu přinesl Powerlineblog v následujícím článku:
   

  Michael Mann Refuses to Produce Data, Loses Case


   
  Detaily soudního procesu uveřejnil web Pricipia Scientific v článku Breaking News: Dr Tim Ball Defeats Michael Mann’s Climate Lawsuit!

Viewing 1 post (of 1 total)
Reply To: Hokejka prohrála u soudu
Your information: