Steele Dossier – shrnutí

Home Forums Washingtonská bažina Steele Dossier – shrnutí

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #8714 Reply
  leho
  Keymaster

  Na diskuzi iDnes jsem napsal krátké shrnutí o obludnosti zvané Steele Dossier” https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/donald-trump-mar-a-lago-dokumenty-jaderne-zbrane-cizi-staty-fbi-usa.A220907_095217_zahranicni_kha/diskuse Přepis je zde:
   
  Steele Dossier byl vypracován na příkaz Hillary Clinton a zadán firmou Perkins Coie přes jinou firmu Fusion GPS bývalému agentovi britské MI6 Christopheru Steele. Ten úkol zadal ruskému oligarchovi žijícím v USA, jméno si nepamatuji. Výsledek byl vskutku tristní, dokument vypadá jako kdyby ho vypracoval školák 9. obecné, ale to nevadilo, aby byl použit tajnými službami včetně FBI k dalším účelům.
   
  FBI na základě Dossier podala návrh na sledování Trumpa a jeho spolupracovníků u soudu FISA v letech 2016 až 2017, kdy byl už Trump prezidentem. Soud sledování povolil celkem čtyřikrát a na něm se pak podílela také CIA spolu s FBI.
   
  Dokument byl také podstrčen do složky k podkladům brífingu začátkem ledna 2017, ze kterého tehdejší ředitel FBI James Comey vypracoval zprávu a ta rovněž sloužila jako podklad k vyšetřování Donalda Trumpa a spol. tzv. Muellerovou komisí týkající se údajné spolupráce s Ruskou rozvědkou.
   
  Výsledek vyšetřování byl zveřejněn a předmětem slyšení v Kongresu, které bylo velmi tristní. Robert Mueller působil dojmem senilního starce, který ani nevěděl, čím se jeho komise vlastně zabývala. Jeho zpráva například obsahovala skandální větu že “…komise nenašla žádné důkazy spolupráce, ale tato skutečnost Donalda Trumpa nijak neosvobozuje…”
   
  Přijetím zprávy Kongres tak ustanovil precedens, že Donald Trump je vinný i když se mu nedá nic dokázat. Presumpce neviny tak byla pro Donalda Trumpa zrušena, což je rovněž neuvěřitelná obludnost.

  #8765 Reply
  leho
  Keymaster
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Reply To: Steele Dossier – shrnutí
Your information: