Muellerova fraška

Autor:  leho | dne: July 27, 2019


Minulý týden ve středu, přesně 24. července roku 2019, svědčil před Soudním výborem Kongresu Robert Mueller, předseda zvláštní komise pro vyšetření, zda Donald Trump se spiknul s Rusy aby vyhrál prezidentské volby v roce 2016.

 

Co se tenkrát během voleb dělo, jsem shrnul v článku Washintonský močál je mnohem hlubší než kdo čekal. Nepřekvapí tedy, že Muellerovo vyšetřování byla pouhá fraška a kouřová clona na zakrytí mnoha skandálů Demokratické strany a zabránění odhalení dalších zatím neznámých skandálů.

 

Není tedy žádné překvapení, že komise Roberta Muellera nic neodhalila a nesplnila svůj mandát. Místo toho zpráva uvedla, že nebylo možno s konečnou platností stanovit, zdali President Trump a jeho tým spáchal či měl v úmyslu páchat kriminální činnost. Na stránce č. 2 druhé části Zprávy je uvedeno, že tato skutečnost neznamená, že Zpráva jakkoliv osvobozuje Prezidenta a jeho tým a není tedy možno stanovit, zdali Prezident a jeho tým je nevinný.

 

Dále je ve zprávě, že uvedené skutečnosti jsou plně v souladu s platnými zákony a předpisy amerického Ministerstva spravedlnosti (Department of Justice). Kongresman John Ratcliffe z Texasu tuto absurditu shrnul během slyšení zde:

 

 

Ano, jedná se o absurditu a obludnost, protože americký soudní systém je postaven na principu presumpce neviny a tudíž žádná zákonodárná a soudní instituce nemůže stanovit nevinnost pokud nebyla v předchozím řízení dokázána vina. Muellerova zpráva je tedy absurdní blábol o více než 400 stránkách, který selhal ve svém zadání a ještě k tomu je v rozporu se základním principem amerického práva.

 

Analýzu Muellerova výstupu poskytuje bývalý státní žalobce Andrew C. McCarthy na National Review zde: The Mueller Report’s Fundamental Dodge. Druhý díl analýzy: How Mueller’s Lawyers Spun the OLC Guidance on Indicting a Sitting President

Interview s Andrew McCarthym den po kongresovém slyšení zde: Episode 52: A Tired Testimony

 

Bohužel v České republice se veřejnosti předkládá populární lež, že je možno neosvobodit nevinného člověka a že v USA tím pádem neexistuje presumpce neviny. Viz článek iDnes Trump není nevinný v bránění spravedlnosti, vypověděl Mueller před kongresem. Doporučuji se podívat do diskuze pod článkem, kde se rovněž účastním: diskuze pod článkem: “Trump není nevinný …”

 

Pokud někoho kauza opravdu hluboce zajímá, Muellerovu zprávu je možno si zadarmo stáhnout na Amazon Kindle The Mueller Report: Final Special Counsel Report of President Donald Trump and Russia Collusion či je k dispozici v PDF verzi na CNN: Read and search the full Mueller report