50 let na Měsíci

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv 50 let na Měsíci

This topic contains 5 replies, has 2 voices, and was last updated by  krakatit 1 day, 5 hours ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #6433 Reply

  leho
  Keymaster

  V těchto dnech je to 50 let, co lidé poprvé stanuli na Měsíci a zanechali tam po sobě více než výrazné stopy po své přítomnosti. Z dnešního pohledu se jedná o opravdu neuvěřitelnou věc, takže se člověk nediví, že mnozí slabší jedinci podlehnou představě, že Apollo mise se odehrály kdesi v Hollywoodských studiích. Ale ony se opravdu staly.
   
  Já ale považuji za zajímavé spekulace, jak by vypadaly novinové titulky dnes po prohlášení Neila Armstronga „Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo” což je v angličtině “That’s one small step for man, one giant leap for mankind.”
   
  Jak známo, kanadský ministerský předseda se v minulosti ohradil proti používání slova “man” a s ním všech odvozených slov včetně “mankind”. Univerzitní město v Berkeley rovněž uzákonilo nepoužívání těchto slov. Jaká by pak byla reakce dnešních médií? Jsem přesvědčen, že by byl Armstrong v médiích odsouzen asi takto:
   
  a
   
  A reakce by obecně byla vnímána asi takto:
   
  b

  #6499 Reply

  krakatit
  #6501 Reply

  krakatit
  #6503 Reply

  leho
  Keymaster

  Krakatite, planetární systémy obsahují světy, jaké si ani nedovedeme představit. Voda je parádní věc, ale její přítomnost nemusí vůbec nic znamenat. Maximálně mikroby, prvoky či snad ještě žížaly. A to bude asi tak všechno.
   
  Zde je video o této zajímavé mokré planetě:
   

  #6504 Reply

  krakatit

  Pred 10 lety jsme – lidi meli jeste velmi maly prehled o vsem, co bylo mimo tuto planetarni soustavu.

  Jsme daleko na pocatku chapani, co je mimo tento kameny objekt valici se vesmirem jako koule na kulecniku.
  Jen otazky, a veda ktera se meni v kontextu technologie. Domnivam se, ze Musk, Bezos a rovina nejbohatsich ma duvod ke sve cinosti, jak vyzkumu tak technologie. Prostredky na nesmysly vynaklada jen blazen, pripadne podvodnnik. (viz ekoklimatologove).

  Muj potomek se prave vratil z Bahama – rekl – vypada to tam jako po pruletu meteoritu nad Tunguskou. Ted nastanou dalsi problemy. Situace je ve stadiu, ze lidi stale cekaji, ze jejich problem za ne vyridi nekdo jiny.
  Mozna, ze to je duvodem proc skupiny o kterych mluvime maji nechut resit svetove problemy, ktere vzhledem k trivialnim kecalum, zivicim se na jejich majetku, k nicemu nevedou.

  Nemam zajem, aby z mych dani byl podporovan jakykoliv vyzkum, ci cokoliv co ve zkutecnosti je zlodejina – viz zkrachovany “parizsky protokol”!

  #6505 Reply

  krakatit
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
Reply To: 50 let na Měsíci
Your information: