50 let na Měsíci

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv 50 let na Měsíci

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • #6433 Reply
  leho
  Keymaster

  V těchto dnech je to 50 let, co lidé poprvé stanuli na Měsíci a zanechali tam po sobě více než výrazné stopy po své přítomnosti. Z dnešního pohledu se jedná o opravdu neuvěřitelnou věc, takže se člověk nediví, že mnozí slabší jedinci podlehnou představě, že Apollo mise se odehrály kdesi v Hollywoodských studiích. Ale ony se opravdu staly.
   
  Já ale považuji za zajímavé spekulace, jak by vypadaly novinové titulky dnes po prohlášení Neila Armstronga „Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo” což je v angličtině “That’s one small step for man, one giant leap for mankind.”
   
  Jak známo, kanadský ministerský předseda se v minulosti ohradil proti používání slova “man” a s ním všech odvozených slov včetně “mankind”. Univerzitní město v Berkeley rovněž uzákonilo nepoužívání těchto slov. Jaká by pak byla reakce dnešních médií? Jsem přesvědčen, že by byl Armstrong v médiích odsouzen asi takto:
   
  a
   
  A reakce by obecně byla vnímána asi takto:
   
  b

  #6499 Reply
  krakatit
  Guest
  #6501 Reply
  krakatit
  Guest
  #6503 Reply
  leho
  Keymaster

  Krakatite, planetární systémy obsahují světy, jaké si ani nedovedeme představit. Voda je parádní věc, ale její přítomnost nemusí vůbec nic znamenat. Maximálně mikroby, prvoky či snad ještě žížaly. A to bude asi tak všechno.
   
  Zde je video o této zajímavé mokré planetě:
   

  #6504 Reply
  krakatit
  Guest

  Pred 10 lety jsme – lidi meli jeste velmi maly prehled o vsem, co bylo mimo tuto planetarni soustavu.

  Jsme daleko na pocatku chapani, co je mimo tento kameny objekt valici se vesmirem jako koule na kulecniku.
  Jen otazky, a veda ktera se meni v kontextu technologie. Domnivam se, ze Musk, Bezos a rovina nejbohatsich ma duvod ke sve cinosti, jak vyzkumu tak technologie. Prostredky na nesmysly vynaklada jen blazen, pripadne podvodnnik. (viz ekoklimatologove).

  Muj potomek se prave vratil z Bahama – rekl – vypada to tam jako po pruletu meteoritu nad Tunguskou. Ted nastanou dalsi problemy. Situace je ve stadiu, ze lidi stale cekaji, ze jejich problem za ne vyridi nekdo jiny.
  Mozna, ze to je duvodem proc skupiny o kterych mluvime maji nechut resit svetove problemy, ktere vzhledem k trivialnim kecalum, zivicim se na jejich majetku, k nicemu nevedou.

  Nemam zajem, aby z mych dani byl podporovan jakykoliv vyzkum, ci cokoliv co ve zkutecnosti je zlodejina – viz zkrachovany “parizsky protokol”!

  #6505 Reply
  krakatit
  Guest
  #6514 Reply
  krakatit
  Guest

  #6522 Reply
  Daniela
  Guest

  Michio Kaku je fyzik, miluje sci-fi a ma hvezdnou fantazii.
  Alien megastructure, no nevim. Ale pozvedava to mysl k necemu daleko vetsimu, nez jsme my jepice……

  #6524 Reply
  krakatit
  Guest

  Jelikoz Dano, dnes ziju v prostoru AZ UNI ktera soustreduje jeden z nejvetsich vyzkumu na teto planete, jsem obcas na prednaskach svedkem disputaci a zaveru, ktere jsou daleko mimo sci-fi.
  Doba ktera zila v rozmerech sci-fi povidek se prenesla do reality.

  System jihozapadnich observatori centralizujicich se prave zde na AZUNI neni sci- fi, ale realita.

  #6533 Reply
  jyr5ouih
  Guest

  bonzování editováno…ty taky uveris vsemu, po cem je …vulgarita editována

  #6544 Reply
  leho
  Keymaster

  Mikine, především klidně můžeš používat svoji normální přezdívku, protože stejně každý ví, kdo jsi. A za druhé, takovéhle chování by ti na takovém iDnes netolerovali a ani by se nenamáhali s vymazáním bonzování a vulgarit. Prostě by ti to rovnou smázli a kdyby jsi to opakoval tolikrát jako zde, tak by tě jednou pro vždy vykopli z diskuze. Ty jsi tu ale vždy vítán pokud nebudeš vulgární a zaplavovat zdejší web konspiračními nesmysly…

  #6545 Reply
  krakatit
  Guest

  Zrejme Mikin ma nejaky problem. To Leho nevyresis. SMICH.

  #6546 Reply
  krakatit
  Guest

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: 50 let na Měsíci
Your information: