I Einstein se mýlil

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv I Einstein se mýlil

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #3685 Reply
  leho
  Keymaster

  Modla moderní vědy a fyziky Albert Einstein neměl vždy pravdu. Slavný fyzik se zásadně mýlil v teorii zvané quantum entanglement.
   
  Jeden z nejlepších propagátorů vědy a kvantové fyziky Jim Al-Khalili cituje v pořadu The Secrets of Quantum Physics
   

   
  fyzika Johna Bella:
   

  (Niels) Bohr was inconsistent, unclear, wilfully obscure and right. Einstein was consistent, clear, down-to-earth and wrong.

   
  Pro mne z tohoto plyne velké poučení: věci mnohdy nejsou tak jak se zdají. I velcí lidé se v minulosti zásadně mýlili. Mikin se tedy může zcela jistě mýlit rovněž. Anebo byl vyhozen ze zdejší diskuze génius větší Einsteina???
   
  PS: Jim Al-Khalili je propagátor a možná i zakladatel nového vědního oboru “kvantová biologie”, o kterém napsal knihu Life on the Edge: The Coming of Age of Quantum Biology

  #3701 Reply
  leho
  Keymaster
  #3796 Reply
  krakatit
  Guest

  Prazaku uz jsi prohrab cestu k autu? Jsme na to koukali a jde na nas zima :)! Kdysi jsem si privezl z Ruska takovou zimni cepici – podivam se zdali ji nesezrali moly a ze bych ti ji poslal? Namaz si lyze!

  #3798 Reply
  Prazak
  Guest

  ha ha ha ha Krakatite, to ze si pletes Mexickej zaliv s Floridou to bych ti este vodpustil, ale ze si pletes horska letoviska s mestem no to uz je pruser, staci jen malicko googlit a budes vedet, ze zitra cbudu mit docela prijemne pocasi a to az do pristiho pondelka:-), pracuji na nabytku proto sem ti zapomel zavolat zpet:-) to vis, kdyz je svetlo a krasne sviti slunicko nemam cas se vykecavat:-)
  Z ruska nic nechci ani cepici, mam slusivou beranici z elegantniho campingoveho obchodu:-) to vis za bura nebyla:-) zatim ale chodim pouze v tricku, opatruj se a hlavne neklopytej:-)

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
Reply To: I Einstein se mýlil
Your information: