Iránská krize

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #6305 Reply
  leho
  Keymaster

  Na téma nynější iránské krize profesor Steven Hayward z Berkeley:
   

  On the Question of Trump vs. Iran


   
  Na iDnes se rovněž tématu věnují s plodnou diskuzí pod článkem, kde rovněž figuruje slavný trumpolog a mudrc od Yukonu. Já rovněž přispěl (Diskuze k článku “Vojenský zásah je pořád na stole. Snad Íránu na lidech záleží, varoval Trump”):
   
  Je to pouze a jenom Irán, kdo má zájem způsobit chaos na Západě, protože to může jednoznačně znamenat obcházení či zrušení sankcí hlavně kvůli značnému zvýšení cen ropy. Že cena ropy už teď prudce vzrostla si zcela určitě všichni experti všimli, že ano, a to je právě to, co Irán potřebuje.
   
  Na druhou stranu Donaldovo jednání je docela zajímavé, protože sice dal světu vědět, že kvůli nějakému pitomému dronu konkflikt neeskaluje, ale zase na druhou stranu, kdyby někdo nějakému Amíkovi zkřivil jenom vlásek na hlavě, není jasné, co emocionálně nestabilní Donald provede.
   
  Ještě aby mu to v hlavě nějak ujelo a on by poslal atomovku na Teherán, že ano. A to si ajatoláhové opravdu nepřejí. Takže podle mne se situace opět na nějakou dobu zklidní.
   
  Jen tak pro zajímavost, minulý iránský prezident Ahmadenižád během plundrování americké ambasády v roce 1979 s americkými diplomaty coby rukojmími:
   
  1
   
  …rovněž zde:
   
  2
   

Viewing 1 post (of 1 total)
Reply To: Iránská krize
Your information: