Listopad 89 – Mrtvý Martin Šmíd

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Listopad 89 – Mrtvý Martin Šmíd

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #6775 Reply
  leho
  Keymaster

  Není od věci si připomenout události, které přinesly pád komunismu v Československé socialistické republice, jinak mé generaci známé pod zkratkou ČSSR:
   
  https://zoom.iprima.cz/utajene-pribehy-ceskych-dejin-0/martine-smide-nikdy-nezapomeneme
   
  Já osobně žádné konspiraci nevěřím. Zifčák sice byl estébák, ale události, které po jeho fiktiviní smrti pod jménem Martin Šmíd odstartovaly pád komunismu, byly chaotické a z chaosu vyšlo prezidentství Václava Havla a pád komunistické vlády. Holt chaos je někdy velice užitečný…

  #6781 Reply
  Daniela
  Guest

  Ja nevim, Leho, ja si myslim, ze ten Smid byla jedna z poslednich kapek, stejne by k padu komunismu v CSSR doslo. Komunisticky rezim proste dohnil. Vzdyt se rychle rozpadalo cele Sovetske imperium a Cesi se pripojili jako jedni z poslednich. Rozbuskou bylo boreni Berlinske zdi 9.listopadu 1989 a teprve, kdyz Chechoslovaci videli, ze Sovetsky Svaz se definitivne zhroutil, tak zacali Sametovou revoluci 17.Listopadu. Ze je estabaci mlatili pendreky je uz jen setrvacnost totality. Bez Sovetskeho Svazu nemeli cesti soudruzi bic na udrzovani systemu, takze by ke zmene rezimu stejne doslo, stat byl uz dlouho ve stavu moralniho a ekonomickeho upadku. Vypestovani v socialismu , ale deprivovani nedostatkem zivotnich potreb mnozi doufali, ze budou mit kapitalismus za socialistickych podminek. Sorry jako.
  Podle ceskych diskuzi odhaduji, ze asi jen jedna tretina Cechu je nazorove zdrava a ma demokraticke smysleni.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Reply To: Listopad 89 – Mrtvý Martin Šmíd
Your information: