Neofašismus v USA

Home Forums Washingtonská bažina Neofašismus v USA

This topic contains 12 replies, has 2 voices, and was last updated by  leho 3 weeks, 4 days ago.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • #4518 Reply

  leho
  Keymaster

  Dinesh D’Souza formuluje definici fašismu jako původně levicového hnutí, která perfektně pasuje na definici ideologie dnešní demokratické strany v USA. Posuďte sami:
   

   
  Poněkud se z toho točí hlava, ale nevidím chybu…

  #4945 Reply

  leho
  Keymaster

  Jak jedno americké přísloví říká, někdy obrázek stojí za 1000 slov. Viz zde:
   
  1
   
  Děti stávkující za zrušení 2. Dodatku americké ústavy, nebo, jejich slovy, proti vlastnictví poloautomatických zbraní. Převzato z TheGatewaypundit.com zde: Minneapolis Grade School Takes Little Children Around 6-7-Years-Old to Protest Against Guns
   
  PS: Musím upřesnit: Na barevné fotce je obdoba skautského pozdravu, což ale dělá školní stávku ještě horší a jedná se o zneužití a perverzi pozdravu ve prospěch velmi pochybné ideologie.

  #5026 Reply

  leho
  Keymaster

  Výslech Marka Zuckerberga je zajímavý tyjátr. Více na hlavní stránce Nezvědavce: Facebookový humbuk
   
  PS: Californie už pomalu ruší 1. Dodatek ústavy: Dem Sen. Richard Pan New Bill to Force News Sites to Use ‘Fact-Checkers’

  #5636 Reply

  leho
  Keymaster

  Úkolování tajných služeb vládnoucí stranou proti politické opozici je jeden z typických znaků fašismu:
   

  #5648 Reply

  Daniela

  Spise neonaciste bez Hitlera, bych rekla. Neprichazeji tentokrate z “prava”, ale z leva.. Americti skalni neoliberalove- rozumej potomci a nasledovnici Frankfurtske skoly, vytvareji socialismus usity na americke pomery a nezastavi se pred zadnou spinou. Vidim to jako pokus o totalitu v kazdem pripade.

  #5650 Reply

  leho
  Keymaster

  Dan Bongino zmiňuje Mike Rogerse, ředitele NSA, který nechal udělat audit u NSA a jeho výsledky pak byly nebo stále ještě jsou na webce NSA. Já jsem tu linku na dokument okopíroval ve veřejné diskuzi s mým demokratickým kongresmenem, načež jsem byl na týden zablokován. Rovněž není bez zajímavosti, že B. Husejn Obama samozřejmě Rogerse neměl rád a pravděpodobně na něj házel průšvihy pokud na něj přímo nešil boudy. Viz interview na National Public Radio, kde je zmiňován jeho meeting s Trumpem, ve kterém ho varoval o odposleších: https://www.npr.org/2016/11/22/502980006/reports-suggest-nsa-director-mike-rogers-is-on-his-way-out

  #6213 Reply

  leho
  Keymaster

  Ve svém Facebookovém sdílení jsem přirovnal jedno z nejslavnějších amerických periodik k nasticickému Der Stürmer. Důvod je zde:
   

  Anti-Semitism at the New York Times [Updated]


   
  Kupodivu ale jsem nebyl sám:
   

  UPDATED: New York Times apes Der Sturmer with anti-Semitic Cartoon


   
  …a dokonce NYT se nezastavili, pokračují dále. Pokud vím, za tohle se neomluvili:
   
  https://www.breitbart.com/the-media/2019/04/29/new-york-times-prints-another-anti-israel-cartoon-amid-antisemitism-scandal-rocking-newspaper/

  • This reply was modified 1 month, 2 weeks ago by  leho.
  #6219 Reply

  leho
  Keymaster
  #6233 Reply

  leho
  Keymaster

  Největší fraška v dějin americké politiky nabývá nových rozměrů:
   

  New heights of farce

  #6237 Reply

  Daniela

  Je to hrozna fraska a vubec mne to netesi.

  #6238 Reply

  leho
  Keymaster

  Ne, z té frašky se nejde těšit, akorát ji pozorovat a srovnat ji s jinými podobnými událostmi. Mě napadají akorát dvě.
   
  První se stala před občanskou válkou v podobě zvolení Abrahama Lincolna. Tehdy “demokrati” také neuznali volby a následovala občanská válka. Proces rekonstrukce trval až do 60. let minulého století a dalo by se říci, že vlastně trvá ještě dodnes, protože porážka nikdy nebyla uznána poraženou stranou, což byla “Demokratická” strana. Ta také válku vyvolala.
   
  Skandál s komunistickými krtky ve státní správě po 2. světové válce byl podobný tomu dnešnímu, ale ne tak brutální i když trval hodně dlouho a to od podzimu 1945, kdy svědčila pro FBI bývalá komunistická agentka Elizabeth Bentley až do druhé poloviny 50. let, kdy byl zakončen smrtí senátora Joe McCarthyho a více či méně zametením celé záležitosti pod koberec.
   
  Doufejme tedy, že skandál nepřeroste v další občanskou válku, nebude trvat tak dlouho a neskončí zametením pod koberec.

  #6242 Reply

  leho
  Keymaster

  Vypadá to, že si konečně došlápnou na Uranium One:
   

   

  #6260 Reply

  leho
  Keymaster

  Greta Thunberg je jeden z fenoménů dneška. Je to dětská hrdinka a bojovnice za vznešený cíl v podobě alarmování celého světa za záchranu naší planety, neboť jak známo, Země je ve velkém nebezpečí a je nutno něco dělat. Šestnáctiletá dívka si užívá výsluní, rodiče jsou jistě velmi pyšní a určitě nejsou škodní, protože světová média určitě nějaký ten pětník věnují Gretě na studia a nějaké to další přilepšení.
   
  Greta ale není první. V minulosti svět poznal podobnou bojovnici, jež se snažila zachránit naši planetu sice ne před globálním oteplováním, ale před nukleárním holocaustem v podobě 3. světové války. Možná si někteří vzpomenou. Její jméno je Samantha Smith. Bohužel, její hvězdný osud je smutný. Zahynula se svým otcem v leteckém neštěstí. Zajímavé je, že dnes si na její vznešený boj za světový mír těžko někdo vzpomene.
   
  Bude si někdo Gretu pamatovat za takových pět či 10 let? Vsadím se, že nikoliv, bude to podobné, jako v případě Samanthy Smith a podle mne její budoucí život nebude lehký, protože po zbytek života bude spojována se stupidní propagandou zeleného fašismu. Chce se někdo vsadit? Mudrce od Yukonu se neptám.
   
  Více o Gretě, Samantě a dalších věcech zde:
   

  Will the Media Ever Pay a Price for Its Irresponsibility?

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: Neofašismus v USA
Your information: